Sim­no kul­tū­ri­nis gy­ve­ni­mas ne­įsi­vaiz­duo­ja­mas be tris­de­šimt­me­tės „Ru­nos“ (2)

Paruošė Aldona KUDZIENĖ, aldona@ana.lt
„Runos“ vadovas Arūnas – su šventės vedėjais aktoriais Larisa Kalpokaite ir Jonu Braškiu. Auk­sės Čy­žiū­tės nuotr.
„Runos“ vadovas Arūnas – su šventės vedėjais aktoriais Larisa Kalpokaite ir Jonu Braškiu. Auk­sės Čy­žiū­tės nuotr.
Sim­no kul­tū­ros na­muo­se iš­kil­min­gai pri­sta­ty­tas prem­je­ri­nis, 30-asis Sim­no te­at­ro stu­di­jos „Ru­na“ spek­tak­lis „Ku­ni­gaikš­tis Mar­gi­ris – Pu­nios val­do­vas“ Vin­co Krė­vės kū­ri­nių mo­ty­vais. Re­ži­sie­rius ir stu­di­jos įkū­rė­jas – sim­niš­kis Arū­nas Na­raus­kas.

Per tris de­šimt­me­čius te­at­ro stu­di­ja „Ru­na“ už­si­au­gi­no gau­sų bū­rį ger­bė­jų. Jau 15 kar­tą pa­svei­kin­ti sim­niš­kių at­vyks­ta Vil­niaus ma­žo­jo te­at­ro, ki­no ir te­le­vi­zi­jos ak­to­riai La­ri­sa Kal­po­kai­tė ir Jo­nas Braš­kys. „Su Arū­nu Na­raus­ku su­si­pa­ži­no­me at­si­tik­ti­nai vie­na­me pro­jek­te. Jis su­ža­vė­jo ma­ne at­si­da­vi­mu dar­bui, de­gan­čio­mis aki­mis kal­bė­jo apie „Ru­nos“ na­rius, jų pa­sie­ki­mus. Kai pir­mą kar­tą su vy­ru at­vy­ko­me į Sim­ną, la­bai grau­di­no­mės, gai­la bu­vo ir jo, ir vai­kų. O šian­dien ste­biuo­si jų pa­sie­ki­mais – di­džiu­le pa­žan­ga. Kiek daug ir ne­leng­vo teks­to rei­kė­jo iš­mok­ti pa­grin­di­nio vaid­mens at­li­kė­jui Min­dau­gui. Ir jis iš­mo­ko, ne­kly­do. Žiū­riu į šiuos ak­to­rius su di­de­le pa­gar­ba“, – kal­bė­jo sim­niš­kių vieš­nia, ak­to­rė L.Kal­po­kai­tė.

Bu­vu­si il­ga­me­tė Sim­no spe­cia­lio­sios mo­kyk­los di­rek­to­rė Ele­na Dai­naus­kie­nė su aša­ra aky­se tei­gė, kad kas nė­ra dir­bęs su šiais vai­kais, tam sun­ku su­pras­ti, kiek lai­ko, kan­try­bės, mei­lės va­do­vo įdė­ta į prem­je­rą. Aly­tiš­kė Ire­na La­zic­kie­nė, sa­vo dar­bin­gus me­tus sky­ru­si Aly­taus mies­to spe­cia­lių­jų po­rei­kių vai­kų ug­dy­mui, tei­gė: „Pri­si­mi­ni­mai ap­lan­kė, aš jau ne­ma­žai pa­tir­ties bu­vau su­kau­pu­si, o Arū­no dar­bo ke­lias bu­vo ką tik pra­si­dė­jęs. Džiau­giau­si, kad jis pa­si­rin­ko to­kį dar­bą ir la­bai daug pa­sie­kė, ste­bė­ti­nai daug.“

Po­zi­ty­viai sim­niš­kio Arū­no veik­lą įver­ti­no ir prem­je­ri­nį is­to­ri­nės te­ma­ti­kos spek­tak­lį žiū­rė­ju­si Lai­ma Kruš­nie­nė, prieš de­šimt me­tų mi­ru­sio Per­šė­ki­nin­kų te­le­vi­zi­jos įkū­rė­jo, vi­suo­me­ni­nin­ko Vla­do Kruš­nos žmo­na, se­no­sios Sim­no baž­ny­čios kle­bo­nas Rai­mun­das Žu­kaus­kas, il­ga­me­tė Aly­taus kraš­to kul­tū­ros puo­se­lė­to­ja Ire­na Ab­ro­ma­vi­čie­nė.

Sve­čias ak­to­rius J.Braš­kys re­ziu­ma­vo, kad tai, ką da­ro „Ru­nos“ va­do­vas Arū­nas Na­raus­kas, ne­tu­ri ana­lo­gų. „Mes te­at­rų veik­lą se­ka­me, kiek man te­ko do­mė­tis, ki­to to­kio te­at­ro nė­ra. Pa­da­ry­ti vai­di­ni­mą riš­lų, su idė­ja, gra­žiai api­pa­vi­da­lin­to­je sce­no­je, pri­tai­kius mu­zi­ki­nį fo­ną, yra ne­leng­va. Ži­nau, kad Lie­tu­vo­je ke­li kū­ry­bin­gi žmo­nės ban­dė dirb­ti su to­kio in­te­lek­to vai­kais, bet jiems ne­pa­vy­ko. Ži­nau ir tai, kad Arū­ną, šį švie­sų jau­ną pe­da­go­gą, ne kar­tą kvie­tę di­die­ji mies­tai, bet jis sa­vo mi­si­jai pa­si­rin­kęs Sim­ną. Čia jis įro­dė, kiek daug ga­li pa­da­ry­ti ir vie­nas žmo­gus. Ir ma­ža Lie­tu­vo­je žmo­nių, ku­rie kan­triai, už­si­spy­ru­siai ne­ša sa­vo ti­kė­ji­mą, dė­ka jo dar­bų leng­viau tiems žmo­nėms gy­ven­ti, kur­ti ir ro­dy­ti sa­vo me­ną. Arū­nui lin­kiu ne­pa­varg­ti, nors ži­nau – jis ne­pa­vargs, toks jau jo bū­das“, – kal­bė­jo J.Braš­kys tei­sin­da­ma­sis, kad pri­trū­ko žo­džių, nes vai­kų vai­dy­ba suteikė di­de­lį pliūps­nį emo­ci­jų, net su­grau­di­no.

Tris­de­šimt me­tų su „sma­rag­di­nių akių“ vai­kais dir­ban­tis ne­ri­mas­tin­gas re­ži­sie­rius Arū­nas vi­sų sve­čių iš­sa­ky­tų gra­žių žo­džių sau nepri­si­ski­ria, kaip tei­gia, daug pa­dė­jo vi­sa jo ge­ra­no­riš­ka ben­druo­me­niš­ka bi­čiu­lių ko­man­da – kū­rė de­ko­ra­ci­jas, siu­vo dra­bu­žius, gri­ma­vo ak­to­rius.... To­kia il­ga ei­lė jo ir ar­tis­tų su ju­bi­lie­ji­ne prem­je­ra pa­svei­kin­ti iš­si­ri­kia­vo, kad Sim­no kle­bo­nas juo­kau­da­mas net skai­čiuo­ti ėmė­si, ar tai ne­už­truks il­giau nei pats vai­di­ni­mas. 

To­kia „Ru­nos“ tris­de­šimt­me­čio is­to­ri­ja. Sim­no mies­te­lis ne­be­įsi­vaiz­duo­ja­mas be šio te­at­ro.

 

Vai­kų ir bran­daus jau­ni­mo te­at­ro stu­di­ja „Ru­na“ su­si­kū­rė 1993 me­tais, jos re­pe­ti­ci­jas lan­ko Sim­no spe­cia­lio­sios mo­kyk­los esami ir bu­vę mo­ki­niai, šiuo me­tu įsi­jun­gę į Lie­tu­vos su­tri­ku­sio in­te­lek­to žmo­nių glo­bos ben­dri­jos „Vil­tis“ Sim­no sky­riaus veik­lą. Svar­biau­sias te­at­ro stu­di­jos „Ru­na“ veik­los prin­ci­pas – ska­tin­ti kiek­vie­no ug­dy­ti­nio kei­ti­mo­si, to­bu­lė­ji­mo pro­ce­są, sti­mu­liuo­ti dva­si­nio au­gi­mo per­spek­ty­vą. Te­at­ro fes­ti­va­liai, įvai­rios šven­tės, su­si­ti­ki­mai su te­at­ro sri­ties pro­fe­sio­na­lais, jų pa­gy­ri­mai, pa­ska­ti­ni­mai, tei­kia ga­li­my­bę to­liau to­bu­lė­ti.

 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.