Inovacijos: lūkesčiai ir realybė (1)

nuotr.
Naujųjų technologijų ir inovacijų lūkesčiai bei tendencijos gali kardinaliai kisti, priklausomai nuo bendrų geopolitinių veiksnių bei įvairiausių stichijų. Tą itin ryškiai pastebėjome pandemijos metu, kada pasikeitė kasdienis kiekvieno piliečio gyvenimas bei prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą. Nemažai naujų iššūkių tenka spręsti ir dėl besikeičiančio klimato padarinių. Kartu prisideda ir moksliniai tyrimai, technologinė pažanga, ekonominė situacija, politinis reguliavimas ir visuomenės poreikiai… Skamba sudėtingai, tiesa? Pabandykime trumpai apžvelgti bendras tendencijas, kurių galime tikėtis ateityje.

Dirbtinis intelektas. Būtent dirbtinio intelekto kūrimui ir mašininio mokymosi technologijoms pastarąjį dešimtmetį buvo skirtas labai didelis dėmesys ir investicijos. Pastaraisiais metais matome, kaip dirbtinis intelektas yra integruojamas į daugelį sričių, pradedant buitine technika, įskaitant sveikatos priežiūrą, automobilių pramonę, finansus ir kitas. Drąsiai galima teigti, kad lūkestis pritaikyti DI kasdienybėje pasiteisino ir toliau galime tikėtis naujų sprendimų kūrimo.

Kada kompiuteriai išmoko spręsti sudėtingesnius uždavinius, naujų sprendimų prireikė ir jiems tobulinti. Šiuo metu kvantiniai kompiuteriai jau tampa realybe ir gali efektyviau spręsti dar rimtesnius uždavinius.

Interneto ryšio plėtra ir kibernetinė sauga. 5G technologija bus prieinama vis plačiau, nes didėjant duomenų perdavimo greičiui, galima tobulinti naujas, nuo interneto ryšio priklausomas, technologijas. Kartu su spartėjančiu interneto ryšio ir duomenų srautu kyla kibernetinės saugos iššūkiai. Dėl šios priežasties, kurti naujas saugos priemones ir technologijas duomenų ir tinklų apsaugai nuo įsilaužimų skiriami didžiuliai moksliniai resursai.

Elektromobiliai ir autonominiai automobiliai. Šios srities technologijos sparčiai tobulėja ir toliau, sulaukdamos didelio vartotojų palaikymo ir panašu, kad tobulės ir toliau.

Sveikatos technologijos. Labai spartų šios srities technologijų augimą pamatėme per pandemiją. Itin populiaru tapo sekti savo judėjimą, širdies ir plaučių būklę, beveik kiekvieno žmogaus namuose atsirado išmanieji laikrodžiai ir pulsoksimetrai. Atidžiai stebint savo organizmo būklę atsirado ir didžiulis noras gerinti savo kasdienius įpročius – sekti miegą, suvartojamo vandens kiekį, keisti mitybą ir atsisakyti žalingų įpročių. Šiai tendencijai priskirti galime ir kaitinamojo tabako įrenginius, kurie padeda keisti rūkymo įpročius. Kuo išskirtinė ši technologija? Kaip teigia Ploom X gamintojai, HeatFlow kaitinamojo tabako technologija tabaką kaitina, bet ne degina. Galima drąsiai teigti, kad technologijų vystymasis sveikatos priežiūros srityje ir toliau tęsis, nes iš vartotojų yra sulaukiama labai daug teigiamo dėmesio.

Tvariosios technologijos. Dar viena karšta pokalbių ir diskusijų tema – tvarios energijos šaltiniai, atsinaujinantys energijos šaltiniai ir tvarūs gamybos procesai. Pastebėtas ženklus pokytis šioje srityje. Priimama vis daugiau asmeninių, verslo ir technologinių sprendimų, siekiant mažinti ekologinę taršą ir pereiti prie tvarios ekonomikos.

Spėjome aptarti tik kelias tendencijas iš pagrindinių technologijos sričių, kurios yra dėmesio centre ir bus tobulinamos ir toliau. Technologijų pasaulis sparčiai keičiasi, todėl svarbu sekti naujausius pranešimus ir inovacijas, kad būtumėte informuoti apie naujausias tendencijas ir jų galimybes pagerinti mūsų kasdienybę.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.