Fasado apdailos rūšys: patarimai, privalumai ir trūkumai (1)

fasado apdaila

Fasado apdaila gali būti atliekama skirtingais būdais. Portalpro teigia, kad naudinga atsižvelgti į tai, ar pasirinktos medžiagos yra pakankamai atsparios drėgmei, ar jos yra ekologiškos ir ekonomiškos, ar atlikta apdaila atrodys pakankamai estetiškai, ir t.t. Skirtingos apdailos rūšys turi savų privalumų ir trūkumų, taigi, naudinga aptarti pagrindines galimų pasirinkimų savybes.

 

Vinilinė fasado apdaila

Šiandien vinilinė apdaila yra viena populiariausių – ją nusprendžia rinktis net 30 procentų klientų, nusprendusių atnaujinti fasadą. Vienas didžiausių vinilinės apdailos privalumų yra tai, kad ji yra ilgaamžė: statistika rodo, kad šio tipo apdaila tarnauja nuo 30 iki 40 metų. Vinilinė fasado apdaila atrodo labai estetiškai, o klientai gali rinktis iš didelio spalvų spektro. Šią dangą yra labai paprasta prižiūrėti, o jos kaina yra labai nedidelė. Maža to, vinilinė apdaila pasižymi puikia termoizoliacija, todėl ji puikiai tinka ir šaltesniuose kraštuose. Kaip ir kitos apdailos rūšys, vinilinė apdaila turi ir tam tikrų trūkumų. Vienas jų – tai nepilnas atsparumas vandeniui (prasta instaliacija gali lemti vandens kaupimąsi), o esant sunkioms atmosferos sąlygoms galima apdailos deformacija.

 

Metalinė fasado apdaila

Šio tipo apdaila dažniausiai pasirenkama tada, kai norima atnaujinti modernaus stiliaus statinio fasadą. Metalinė fasado apdaila yra labai tvirta ir atspari įvairioms aplinkos sąlygoms, jos spalva yra neblunkanti, be to, ši apdaila pasižymi dideliu atsparumu ugniai. Šiuolaikinės technologijos užtikrina, kad metalo plokštės būtų apdirbamos be jokios žalos aplinkai – šis procesas yra griežtai prižiūrimas. Galima nesibaiminti, kad metalinėje dangoje užsiveis vabzdžių, todėl nereikia periodiškai naudoti insekticidų. Šią apdailą labai svarbu įrengti itin kruopščiai, nes dėl netinkamos izoliacijos apdaila gali imti rūdyti.

 

Medinė fasado apdaila

Medinė fasado apdaila daugumai žmonių asocijuojasi su natūralumu ir jaukumu, tad nieko keisto, kad ši danga yra pasirenkama ganėtinai dažnai. Medinė fasado apdaila turi ir daugiau privalumų – ji yra draugiška gamtai, tokią apdailą yra paprasta dažyti, o jos montavimas nereikalauja ypatingai didelių pastangų. Vis dėlto, svarbu nusiteikti, kad medinė fasado apdaila pareikalaus priežiūros, be to, šioje dangoje gali įsiveisti vabzdžių, todėl svarbu naudoti specialius insekticidus.

 

Pluoštinio cemento plokščių apdaila

Pluoštinio cemento apdaila yra ilgaamžė ir nereikalaujanti ypatingos priežiūros, o jos dizaino galimybės yra labai didelės. Vis dėlto, tokios apdailos įrengimas yra ganėtinai sudėtingas ir brangus.

 

Plytinė fasado apdaila

Plytinė fasado apdaila yra ilgaamžė – ji gali tarnauti net ir šimtmetį. Šios apdailos nereikia perdažyti, ji yra atspari ugniai ir nepalankioms aplinkos sąlygoms. Šios fasado apdailos kaina yra aukštesnė nei kitų galimų pasirinkimų, o įrengimas trunka ilgiau.

 

Tinko fasado apdaila

Tinko fasado apdaila džiugina ilgaamžiškumu, didele spalvų gama ir ganėtinai greitu įrengimu, tačiau svarbu nusiteikti, kad šio tipo apdaila yra gana lengvai pažeidžiama, o jos dizainas nėra labai išvaizdus.

 

Akmeninė fasado apdaila

Akmeninė fasado apdaila tarnauja ilgus metus ir džiugina tikrai patrauklia išvaizda. Šio tipo apdaila yra atspari įvairiems aplinkos veiksniams, o jos priežiūra yra labai paprasta. Vis dėlto, svarbu nusiteikti, kad šios apdailos įrengimas yra ganėtinai ilgas ir sudėtingas.


 

Daugiau informacijos galite rasti - https://portalpro.lt/

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.