Prie Baltijos kelio ąžuoliuko to meto atmintimi pasidalyta su jaunimu (4682)

Aldona KUDZIENĖ, aldona@ana.lt
Baltijos kelias.
Minėjimas. Zitos Stankevičienės nuotr.
Rugpjūčio 23-ioji – Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti, Baltijos kelio diena. Prie Baltijos kelio ąžuoliuko Birutės gatvėje susirinkę alytiškiai šią dieną paminėjo pilietiškomis dainomis, tylos minute bei bičiulišku rankų susikibimu. „Jausmai širdyje kaip ir tąkart, stovint Baltijos kelyje“, – sakė ne vienas šiandien jau garbaus amžiaus žmogus. Juk šiandieną nuo tų įvykių skiria 29 metai.

Renginys prasidėjo, pasak jaunimo, užkabinančia Sauliaus Mykolaičio daina „Matrica“, kurią atliko alytiškių pamiltas gitaristas Uosis Galkevičius. Keletą patriotiškų dainų padainavo Aistė Rocevičiūtė. Abu atlikėjai – Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos „Bel Canto“ nariai. Šokių studijos „Alemana“ šokėjos pradžiugino Lilijos Bernatavičienės menine kompozicija „Bunda jau Baltija“.

Beveik prieš tris dešimtmečius vykusiame istoriniame, tris šalis sujungusiame įvykyje dalyvavusiesiems nereikia priminti jo prasmės ir svarbos, jie atviravo, kad iki šiandienos tą vienybės jausmą jaučia savo širdyse.

Jaunimui, kurio prie Baltijos kelio ąžuoliuko buvo dauguma, pateiktas trumpas naratyvas. Jis šiuos stebino faktu, kaip dar be mobiliosios įrangos, 1989-aisiais, buvo įmanoma taip viską sustyguoti trims šalims, kad lygiai 19 valandą jų žmonės išsirikiuoti į 595 kilometrų grandinę. Vien lietuvių nuo Vilniaus iki Latvijos sienos sustojo apie milijoną.

„Tiems, kurie tai praėjo ir matė, kas vyko, oda šurpuliukais eina iki dabar. Buvo tokia euforija, tokia didybė. Dėkoju likimui, kad man tai teko matyti“, – sveikindamas susirinkusiuosius atviravo Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Savais tos dienos prisiminimais dar iš mokyklinio suolo pasidalijo Seimo narys Robertas Šarknickas. Jis teigė, kad tokios datos primena, kokie mes turime būti.

Aktyvus alytiškis Rimantas Liegus, tuomet išsiskyręs pilietiška veikla, savo kalboje akcentavo, kad mums ima trūkti vienybės. Baltijos kelyje būta milijono, o dabar mes milijoną tautiečių praradome.

„Pagarba tiems pedagogams, kurie į šį renginį atvedė vaikus, jaunimą“, – dėkojo R.Liegus.

Iš tiesų jaunimo įsitraukimas ramino senjorus, Alytus ne be patriotiškų žmonių. Praeitis paklojo tvirtą kelią ateičiai ir smagu vyresniesiems, kad jaunimas atsakingai eina tuo keliu.

Visus dalyvius savo darbo apyrankėmis, kuriose įpinta trijų Baltijos šalių vėliavų spalvos, apdalijo Alytaus nevyriausybinių organizacijų savanoriai.

 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

    Komentaras

    Greetings from Los angeles! I'm bored to tears at work so
    I decided to browse your site on my iphone during lunch break.
    I really like the info you present here and can't wait
    to take a look when I get home. I'm amazed at how quick your
    blog loaded on my cell phone .. I'm not even using WIFI, just 3G ..
    Anyways, wonderful site!

    Also visit my webpage ... medicine online order

    Komentaras

    Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I've really enjoyed surfing around your blog posts.

    After all I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!

    Here is my webpage; pg slot

    Komentaras

    Right here is the perfect blog for anybody who would like to understand this topic.
    You realize so much its almost tough to argue with you (not
    that I really would want to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a subject that's been written about for many years.

    Excellent stuff, just great!

    Also visit my blog post ... pg slot เว็บตรง

    Komentaras

    I am extremely inspired together with your writing talents and also
    with the structure on your weblog. Is this a paid subject or did you customize it your self?
    Either way stay up the nice quality writing, it's rare to
    look a nice weblog like this one today..

    Also visit my web-site ceri138

    Komentaras

    Does your site have a contact page? I'm having problems locating
    it but, I'd like to send you an email. I've got some recommendations for your blog you might be
    interested in hearing. Either way, great blog and I look forward
    to seeing it expand over time.

    Also visit my blog post: pharmacy online

    Komentaras

    Please let me know if you're looking for a author for
    your site. You have some really great posts and I feel I
    would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd really like
    to write some articles for your blog in exchange for a link
    back to mine. Please send me an email if interested.

    Thanks!

    Also visit my page เครดิตฟรี

Kiti straipsniai