Ne pinigai, o savigarba: kodėl pasitraukė medikų kolektyvas (14)

Atsisveikinimas
Atsisveikinimas
Rugsėjo 1-ąją išėjus anksčiau dirbusiam kolektyvui, Alytaus miesto savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) Jiezno gatvėje pradėjo naują gyvavimo etapą – reorganizuotas ir prijungtas prie Alytaus poliklinikos ir be jį 25-erius metus, kūrusios, jam atsidavusios medikų komandos.

Atviras gydytojos laiškas

Šiame centre nuo 2014-ųjų iki 2025-ųjų vasario vienuolika metų dirbau antraeilėse pareigose, tad noriu pasidalinti keliomis įžvalgomis, kurių nebūtų, jei ne viešas ir negarbingas mano buvusių kolegų pažeminimas. Taip pat jų nebūtų buvę, jei ne Alytaus miesto savivaldybės administracijos paskelbta informacija, suklaidinusi mano buvusius pacientus.

Likus kelioms dienoms iki PSPC reorganizacijos pradžios, Alytaus miesto savivaldybės tinklalapyje perskaičiau apie centro veiklos tolimesnį darbą ir radau savo pavardę, nors čia nedirbu jau pusę metų. Buvo rekomenduojama pas mane prirašytiems pacientams, nors tokių jau seniausiai nebuvo, persirašyti pas naujai ateinančius dirbti gydytojus. Po dviejų dienų į mano pagrindinį darbą privačioje hemodializės klinikoje atvyko prisirašyti buvusi PSPC pacientė, sakydama: „Skaitėme, jog jūs visgi dar ten dirbate“. Tik po paaiškinimo, kad į PSPC dirbti nebuvau grįžusi, moteris suprato, kad buvo suklaidinta. Tą pačią dieną man paskambino ir iš Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro registratūros su klausimu dėl skambinančių pacientų noro prisirašyti. Keista, kad Alytaus miesto savivaldybės PSPC steigėjas pusę metų nežino, jog darbuotojas jau nedirba, o galiausiai, rekomenduodamas prisirašyti pas konkretų gydytoją, dirbsiantį PSPC Jiezno gatvėje, dar ir kėsinasi į paciento teisę rinktis pačiam.

Išėjusi iš darbo Alytaus miesto savivaldybės PSPC, jokių išeitinių išmokų neėmiau, nors pagal įstatymą jos man priklausė. Taip pat buvusi centro buhalterė patikino, kad po manęs išėjusioms kolegėms viskas buvo išmokėta, vadovaujantis Darbo kodeksu ir mokant net ne galimas 6 ar 4 mėnesių išmokas, o skiriant tik minimaliausią privalomą išmokos dydį, t. y. 2 ar 3 mėnesių atlyginimus. Iki šiol sklandantys gandai apie tariamai įspūdingo dydžio išmokas medikams yra absoliutus melas. 

Priešpaskutinę Alytaus miesto savivaldybės PSPC darbo dieną sutikau buvusią centro pacientę. Skaudu buvo išgirsti: „Ko jiems neišeiti, kai tokius pinigus gavo.“ Arba perskaityti viešojoje erdvėje: „Jie žmonių nemyli, tik pinigus, todėl ir išėjo.“ Panašu, kad tokias mintis šių žmonių galvose pasėjo manipuliatyvūs vieši mero teiginiai, įvardijantys, jog „čia viskas tik iš išskaičiavimo“.

Netiesa skaudžiai žeidžia, todėl norėčiau pasakyti tiesą ir apginti savo kolegas, kuriuos pažinau ir su kuriais dirbau vienuolika metų. Tai buvo gydytojai ir slaugytojos iš pašaukimo, aukštos kvalifikacijos, mylintys ir gerbiantys pacientus, kasdien besirūpinantys jų sveikata ir slaugos problemomis, mylimi pacientų. Apie tai bylojo prie Alytaus miesto savivaldybės PSPC prirašytų pacientų skaičius – 4 tūkst. 700, o pas šeimos gydytoją vienoje apylinkėje – apie 1 tūkst. 700, kai tuo tarpu Lietuvos vidurkis – 1 tūkst. 300. Vaikų skaičius pas pediatrę gydytoją Dalią Svilienę – didžiausias Alytuje. PSPC Jiezno gatvėje gydėsi ne tik Alytaus, bet ir kitų miestų gyventojai, taigi Ligonių kasų finansavimas mūsų miesto įstaigą gausiai pasiekdavo ir iš kitų savivaldybių. Ar tai nerodo geros centro darbo kokybės ir pasitikėjimo gydytojais bei slaugytojomis?

Gydytoja Dalia Labukienė

 ... Visą laišką skaitykite naujausiame laikraščio „Alytaus naujienos“ numeryje (68/14128). Jį įsigykite miesto parduotuvėse „Aibė“, „Čia market“, prekybos centruose „Iki“, „Maxima“, „Norfa“, „Rimi“ ir kitose spaudai draugiškose vietose. Pigiausias būdas skaityti – laikraštį užsisakyti ir jį antradieniais bei penktadieniais gauti į namus ar darbą. Užsiprenumeruoti galite jums patogiu metu „Perlo“ mokėjimo skyriuose arba darbo dienomis iki 15 val. mūsų redakcijoje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 4-2, Alytus, tel. 0 315 51956).

Prenumerata priimama ir „Lietuvos pašte“, tačiau dėl pašto antkainio – didesne kaina. Dėkojame visiems, laikraštį užsisakantiems metams. Redakcijai tai yra svarbiausia palaikymo žinia ir pati didžiausia parama, leidžianti išlikti, sėkmingai gyvuoti ir leisti nepriklausomą (tik nuo jūsų – skaitytojų, prenumeratorių priklausomą) laikraštį.

Daugiau apie laikraščio prenumeratą, nuolaidų akcijas – ČIA.

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

    Komentaras

    Ne jūs viena to neišgirdusi, yra ir daugiau, Kai pagalvoji,,, ar save gerbiantys medikai lenda į tokius ,,turgus,,, giriasi atlyginimais, kad jie didžiausi... taip ir peršasi mintis, kas čia karalius.

    Komentaras

    Yra 1000 proc. % ( 100 % * 10 ) tikimybė, kad jeigu tavim rimtai užsiims teisėsauga, tu ir tavo bendrininkai to tikrai nesužinosit. Čia bus panašiai kaip su ekonomikos ir finansų krizėm – apsireikš tuo metu, kai nuspėti pasirodymą buvo neįmanoma.

    Komentaras

    Aš labai pykstu ant šitos įstaigos, mamytei 84 metai, neįgali, visose poliklinikose veikia jau senai ambulatorinė slauga namuose, mums gydytoja niekada to nepasakė, atsiprašydavau iš darbo, kad nuvežti mamytę, kada kituose miestuose atvažiuoja sesutės nemokamai į namus, atlieka visas medicinines paslaugas. Vien dėl to čia nelikom. Žaizdas gydėm patys. Tiesiog reikia pranešti į ministeriją apie Alytų.

    Komentaras

    Mano manymu, niekad nebus kokybiskas antraeilis darbas, ypac mediku, man nesupranrama, kaip gydytojas viena diena dirba netgi skirtinguose Luetuvos krastuose, kazkaip isejo toks burys gydytoju ir Alytus nesugriuvo...laikas atsisukti i ligoni, o ne matyti tik pinigus

    Komentaras

    absoliutus nesusipratimas yra tai, kad perestukinas, tik gebantis laipioti per kitų galvas ir garbėtroška intrigantas stalčius šveplys vadovauja miestui. Toks veikėjas daro didelę žalą miestui.

    Komentaras

    po gydytojos straipsniu tinka patarlė, kad kas ant kito sako, ant savęs pasisako. Kaltinate merijos darbuotojus, plepius pacientus, bet ar sutvarkyti visus ūkinius ir informacinius įstaigos reikalus – ne centro direktorės reikalas? Juk jai buvo mokama ir nemaži pinigai už vadovavimą centrui, sklaidą apie dirbančius specialistus, teikiamas paslaugas.

Kiti straipsniai