Nemunaičio stovykla šiemet – su naujomis veiklomis (FOTO) (1)

Vasaros savarankiškumo mokykla
Nemunaičio stovyklos projektų vadovė Bernadeta Bartkevičienė, stovykloje besidarbuojanti jau per 20 metų, pastebi, kad vaikams ir jaunimui stovykla labai naudinga, nes tai tikra savarankiškumo ugdymo mokykla. Čia išmokstama ir tokių dalykų, kaip pasikloti lovą, susitvarkyti kambarį, padengti pietų stalą. O kiek pasididžiavimo stovyklautojas patiria, kad grįžęs po atostogų turi ką papasakoti draugams, šeimai.
„Smagu į stovyklą keliauti su draugais. Bet taip pat smagu surasti čia ir naujų. Kiekviena nauja draugystė praturtina vaiko pasaulį. Ir mums džiugu, kad trečioje pamainoje rugpjūčio mėnesį jau nėra laisvų vietų, visus kelialapiai nupirkti tų, kuriems Nemunaičio stovykla jau gerai žinoma. Kitos pamainos irgi pilnėja. Į jas laukiama vaikų iš visos Lietuvos ir nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Vienos pamainos metu galime pasirūpinti 107 stovyklautojais. Žinome, kad tėveliams labai rūpi vaikų maitinimas. Jau ne pirmą vasarą maistą stovyklai tiekia UAB „Jotvingių maistas“, vadovė Vida Skroblienė. Nusiskundimų nesulaukiame – šviežia, skanu, estetiška ir maitinama net 4 kartus per dieną“, – pasakoja B.Bartkevičienė.
Vakaronės prie laužo ir žygiai miške
Šiemetinės stovyklos veiklos plane radosi naujovių – artefaktų ieškojimas su metalo detektoriais. Pasak projektų vadovės Bernadetos, vaikams ši pramoga turėtų patikti. Daug veiklos numatyta gryname ore – judrūs lauko žaidimai, vakarienės prie laužo, sportiniai užsiėmimai, edukacijos, meninės vakaro programos, žygiai miške ir kita veikla su įsimintinais nuotykiais. Nemunaičio stovykloje nuoboduliui laiko nelieka, nors vaikai gyvena be televizoriaus, telefono, kompiuterio ekrano.
Nemunaičio stovykla apsupta gražios gamtos, kurioje nori to ar nenori tenka susidurti ir su nedraugais. Kaip baidomi įkyruoliai uodai bei kiti kraujasiurbiai? „Nevejame jų, juk miškas visiems priklauso. Ir nėra taip, kad uodai ar kiti mašalai mums trukdytų. Paprastai vaikai atsiveža purškalų, o ir mes rekomenduojame visiems skiepytis nuo erkių platinamų ligų“, – teigia B.Bartkevičienė.
Mena įdomią istoriją
Irena Motūzienė, dabartinė Nemunaičio stovyklos direktorė, buvusi Ateitininkų organizacijos Alytaus rajone pirmininkė, taip pat dalyvavusi organizacijos veikloje ir neramiu sovietmečiu, mena jos atsiradimo istoriją.
Nemunaičio žemės ūkio darbuotojų profsajungų stovykla 1996 metais tapo visuomenine skautų ir ateitininkų stovykla. Pagrindiniai iniciatoriai, kurie vasaroms „prikėlė“ Nemunaičio stovyklą buvo kun. Vidmantas Striokas, dabartinis Liškiavos parapijos klebonas, Marijampolės krašto skautų dvasios vadas, susibūrimų organizatorius net ir sovietiniais laikais ir stovyklos direktorė I.Motūzienė.
Šiandien I.Motūzienė mena, kad po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo, kilo idėja organizuoti vaikų stovyklas sujungiant šių abiejų organizacijų tikslus ir principus, tai atspindėjo ir organizacijos pavadinime. Vėliau prie Nemunaičio stovyklos tarybos narių ir organizatorių prisijungė kun. Darius Vasiliauskas, jis neseniai buvo paskirtas dirbti Alytaus šv. Kazimiero bažnyčioje. Šie žmonės iki šiol yra asociacijos „Nemunaičio stovykla“ tarybos nariai ir aktyviai dalyvauja, sprendžiant pagrindinius klausimus. Sutrumpintas pavadinimas stovyklai suteiktas 2008 m., bet tikslai ir principai išliko tie patys.
„Veiklos pradžioje, 1996-ųjų vasarą, suorganizavome vieną pamainą, kurioje poilsiavo 50 vaikų. Tai buvo metai, kai Švietimo ir mokslo ministerija pradėjo finansuoti vaikų vasaros socializacijos projektus. Šiuo metu stovykloje per vasarą organizuojamos 5 pamainos, kuriose poilsiauja iki 600 vaikų iš visos Lietuvos“, – kalba stovyklos direktorė I.Motūzienė.
* * *
10 dienų trukmės Nemunaičio stovyklos kaina – 350 eurai, 7 dienų – 245 eurai.
Pirma stovyklos pamaina prasideda nuo birželio 26 ir trunka iki liepos 5 dienos, nuolaida taikoma vaikams iš Alytaus rajono savivaldybės, kuri šių vaikų poilsį dalinai finansuoja biudžeto lėšomis. Stovyklos administracija 10 proc. nuolaida taiko tiems vaikams, kurie į stovyklą važiuoja iš tos pačios šeimos.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą
Kokia kaina būtų dviem…
Komentaras
Kokia kaina būtų dviem vaikams iš Alytaus rajono 7 dienom