Pasaulio pažinimo pamokoje – ir apie planus atgaivinti Alytaus aerodromą (2)

bal
Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos antrokai ir ketvirtokai viešėjo Nemunaičio oreivių klube (NOK). Jie apžiūrėjo skrydžiui paruoštą dvivietį lėktuvą „Aeroprakt", o drąsiausieji skrido oro balionu.

Kol pilotas šildė variklį, stovėdami tarp angaro vartų vaikai gaivinosi propelerio sukeltu vėju, stebėjo, kaip įsibėgėjęs lėktuvas lengvai atplyšta nuo kilimo tūpimo tako ir sutartinai mojo pilotui Edvardui Bielskiui, kai šis, apsukęs ratą, sugrįžo ir minimaliame aukštyje prašvilpė jiems virš galvų.

Pradinukai oreiviui Gintarui Šiurkui padėjo pripūsti oro balioną, o drąsiausi sulipo į krepšį,

Paklaustas, kodėl pasaulio pažinimo pamoka vyko NOK, G.Šiurkus sakė: „Todėl kad Alytaus aeroklubas kovoja dėl išlikimo, merdi be ateities vizijos ir investicijų. Legendinės eskadrilės Normandija-Nemunas aerodromą kėsinamasi sunaikinti, ištrinti istorinę atmintį. Tačiau miestiečiams negana tik turėti, kur gyventi ir ką valgyti. Jie nori didžiuotis savo miestu ir gyventi įdomiai. Tačiau tam reikia didelių pinigų, kurių miestas neturi. O labiausiai reikia sveiko proto ir teisingo požiūrio. Siekis Alytaus istoriniame aerodrome įkurti Laisvą ekonominę zoną yra tas pats, kaip ant Gedimino kalno Vilniuje statyti daugiabučius ar Nemuno ir Neries santakoje Kaune šiltnamius.“ 

Koks būtų Alytaus aerodromo atgaivinimo planas pagal G.Šiurkų? 

„Siūlau išasfaltuoti kilimo tūpimo taką, o aerodromo pakraštyje prie Nemuno įkurti autokempingo aikšteles su infrastrukūra (administracija, virtuvė, sanblokas). Įrengti Nemuno srovės energijos keltą pėstiesiems ir dviratininkams (kaip tarp Verkių parko ir Valakampių), 100 vietų hostelį (esamo triaukščio pastato patalpose), kuriame nakvynė kainuotų nebrangiai. Aerodromo pakraštyje prie miško suformuoti sklypus gyvenamiesiems namams su angarais (kaip Paluknio aerodrome), įkurti aeroskautų (jaunųjų sklandytojų) mokyklą, erdves riedutininkams, kavinę, valgyklą (kaip Pociūnų aerodrome) ir pradėti organizuoti festivalius (kaip Degantis žmogus Nevadoje, JAV)“, – sako G.Šiurkus.   

Pasaulio pažinimo pamokos vyksta ir Alytaus aeroklube, šį pavasarį čia viešėjo, originalią ekspoziciją lėktuve aplankė, su vietiniu aeroparku susipažino Šaltinių progimnazijos ir kitų švietimo įstaigų mokiniai. Iš istorinio Alytaus aerodromo taip pat kyla lėktuvai, norinčius skraidinantys virš Dzūkijos sostinės.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai