Julius Truncė: „Lietuvoje gyventi gera“ (1)
Nuo mažens buvo prie ūkio
„Jūs man pasakykit, kas liepė apie mane parašyt, reikės duot su lazda“, – taip kieme pasitiko Julius.
Neišgirdęs atsakymo, kaip ir anais, vadinamais kolūkių laikais, pareiškė: „Jei reikia kalbėt, tai kalbam“. Tik šįkart ne apie javapjūtę ar primilžius karvių fermose, o apie tai, kaip atkeliauta iki garbingos sukakties.
Kaip pats sako, nuo mažens buvo prie ūkio, nes tėvai, gyvenę Daugų seniūnijoje, Mieliūnų kaime augino gyvulius, turėjo apie 30 hektarų žemės. Tad ir abiem sūnums teko daug padėti ūkyje. Ir Julius, ir Juozas pasirinko žemdirbiškas specialybes. Juozas baigė tuometę Veterinarijos akademiją ir ilgus metus vadovavo šios akademijos Mokomajam ūkiui. Julius tapo agronomu ir pradėjo darbuotis brigadininku buvusiame Rimėnų tarybiniame ūkyje.
Tais laikais, kai buvo sunku rasti mokslus baigusį kolūkio pirmininką, Julius juo tapo 23-ejų. Pradėjo vadovauti „Švyturiui“, kurio centras buvo Ilguose, dabartinės Alovės seniūnijos teritorijoje. Šį kolūkį sujungus su Alovės, paskirtas pastarojo vadovu. Ir taip kolūkių pirmininko pareigose – 26-eri metai. Po to, dar iki išėjimo į pensiją, teko būti vieno paukštyno Alytaus rajone direktoriumi.
Kaip išsilaikyti tiek metų vadovu? Julius pateikė vienintelį atsakymą: „Turėjau gerus specialistus, darbuotojus, su visais stengiausi sutarti. Į darbą išvažiuodavau šeštą valandą ryto, o kada grįždavau – geriau neklauskite. Kada reikėdavo, tada ir grįždavau. Paslaptis.“ Taip pasakęs Julius nusišypso, o žmona Bronė – tik ranka mosteli. Ant jos pečių buvo namų ūkis ir vaikų auginimas.
„Jei ne kolūkio pirmininkas, velnias už jo būtų tekėjęs“
Taip dabar juokauja Juliaus žmona Bronė, prisiminusi judviejų pažintį. Pirmąkart jie susitiko vienose vestuvėse ir po metų susituokė.
Bronė, kilusi taip pat iš Daugų krašto, baigusi tuometę Vilniaus pedagoginę mokyklą, dirbo buvusioje Meškučių mokykloje, Alovės apylinkėje, čia veikusiame darželyje. Abu su vyru apsigyveno Janapolio kaime, Alovės kolūkiui priklausiusiame name, kurį vėliau, kaip ir daugelis, įsigijo už vadinamuosius čekius.
Julius ir Bronė šiandien džiaugiasi savo vaikais – dukra Rasa ir sūnumi Aurimu. Jie turi darbus, gražias šeimas, beje, Aurimas dabar yra Alytaus rajono vicemeras.
Laukia susitikimo su draugais
Julius sakosi šiandien retai susitinkantis su buvusiais kolegomis, nebent kažkur mieste ar poliklinikoje. O jeigu jau susitinka, žinoma, daugiausia kalbų apie...
Daugiau sužinokite skaitydami laikraščio „Alytaus naujienos“ 13997-ąjį numerį.
© Laikraščio „Alytaus naujienos“ publikacijų autorystė yra saugoma
℗ Teksto perpublikavimas žiniasklaidos priemonėse draudžiamas*
* Išskyrus atvejus, kai sudaroma raštiška sutartis.
Kreiptis el. p. redakcija@alytausnaujienos.lt
Komentarai
Palikite savo komentarą
Nėra kuo džiaugtis, turėdami…
Komentaras
Nėra kuo džiaugtis, turėdami tokį sūnų, kaip Aurimas. Tai politinis perbėgėlis. Kiek kartų perbėgo įkitas partijas? 4-5? Kur tik kas laimi rinkimus, pas tuos ir sėdi.