Jau­niau­sia Aly­taus mo­ky­to­ja Mig­lė: „Kas ge­riau su­pras šiuo­lai­ki­nius mo­ki­nius?“ (7)

x
PIRMASIS INTERVIU

21-erių me­tų Aly­taus Pa­ne­mu­nės pro­gim­na­zi­jos ma­te­ma­ti­kos mo­ky­to­ja Mig­lė Tu­my­nai­tė, pra­dė­ju­si dar­bą šį rug­sė­jį, jau spė­jo pel­ny­ti mo­ki­nių ir ko­le­gų sim­pa­ti­jas. Kas jau­ną pe­da­go­gę, Vil­niaus uni­ver­si­te­to stu­den­tę, įkvė­pė rink­tis šį ke­lią, kaip ji pri­si­tai­ko prie iš­šū­kių ir ko­kius tiks­lus tu­ri at­ei­čiai?– Ka­da ir ko­dėl nu­spren­dė­te tap­ti mo­ky­to­ja?  

– Kad bū­siu mo­ky­to­ja ži­no­jau dar mo­ky­da­ma­si pra­di­nė­se kla­sė­se. Bai­giau Pa­ne­mu­nės pro­gim­na­zi­ją, o pas­ku­ti­nius moks­lo me­tus mo­kiau­si ir Kau­no Juo­zo Gruo­džio kon­ser­va­to­ri­jo­je, ku­rio­je kar­tu su vi­du­ri­niu iš­si­la­vi­ni­mu įgi­jau kan­klių spe­cia­ly­bę. Vi­suo­met į mo­ky­to­jus žvel­giau su pa­gar­ba, man jie bu­vo tar­si he­ro­jai, nes at­ro­dė kaž­kas ma­giš­ko ne tik iš­ug­dy­ti bū­rį vai­kų, bet ir už­deg­ti juos mei­le moks­lui. Nuo pat pir­mos kla­sės pa­dė­da­vau sa­vo bend­ra­klasiams at­lik­ti už­duo­tis. Mo­ky­to­jos net pra­šy­da­vo ma­nęs pa­aiš­kin­ti vai­kams, ko jie ne­su­pran­ta. Jų ma­ny­mu, aš pa­aiš­kin­da­vau su­pran­ta­ma jau­ni­mo kal­ba, ši pa­tir­tis pra­ver­čia ir da­bar.

– Ar my­li­te sa­vo dar­bą? 

– Nors mo­kyk­lo­je dir­bu dar tik pir­mą mė­ne­sį, dės­tau 5–6 kla­sėms, jau spė­jau pa­mil­ti šį dar­bą. Mei­lei įsi­plieks­ti, ži­no­ma, pa­dė­jo nuo­sta­bus mo­kyk­los ko­lek­ty­vas ir pro­gim­na­zi­jos di­rek­to­rė Gied­rė Ro­maš­kie­nė, ku­ri ti­kė­jo ma­ni­mi, ska­ti­no su­grįž­ti į šią mo­kyk­lą. Čia jau­čiuo­si kaip na­muo­se, ku­riuo­se yra sau­gu, kur su­pa nuo­šir­dūs ir pa­lai­kan­tys žmo­nės.

– O ko­dėl pa­si­rin­ko­te ma­te­ma­ti­ką?

– Kai kla­sės drau­gai kal­bė­da­vo ko­kia ma­te­ma­ti­ka yra sun­ki, kaip jie jos ne­mėgs­ta, aš ty­liai nu­leis­da­vau akis, nes bū­da­vo ne­drą­su vie­nai prieš vi­sus pa­sa­ky­ti, kad ne, tai nė­ra nie­ko sun­kaus. Ne­pra­leis­da­vau nė vie­nos ma­te­ma­ti­kos olim­pia­dos. Bū­da­ma ket­vir­to­kė, Aly­taus mies­to ma­te­ma­ti­kos olim­pia­do­je tarp 4–5 kla­sių už­ėmiau pir­mą vie­tą. At­ro­dė ne­įma­no­ma, kad aš, ma­ža, tra­pi ket­vir­to­kė, esu ga­bes­nė už mies­to penk­to­kus. Ta­da su­pra­tau, kad ma­te­ma­ti­ka yra ma­no stip­rio­ji pu­sė. 

– Kaip jau­čia­tės bū­da­ma jau­niau­sia mo­ky­to­ja ne tik sa­vo ko­lek­ty­ve, bet ir vi­sa­me mies­te? 

– Jau­čiuo­si tik­rai ge­rai ir ti­kiuo­si, kad ma­no pa­vyz­dys pa­ska­tins dau­giau jau­nų žmo­nių su­grįž­ti į kla­ses ir ug­dy­ti vai­kų kar­tas. Juk kas ge­riau su­pras šiuo­lai­ki­nius mo­ki­nius, jei ne mes, ne­se­niai pa­tys sė­dė­ję jų vie­to­se? Mo­ky­mo pro­ce­se pir­miau­sia esu žmo­gus, o tik ta­da mo­ky­to­ja. Vi­sa­da su mo­ki­niais kal­buo­si, sten­giuo­si juos su­pras­ti, iš­si­aiš­kin­ti jų lū­kes­čius. Mo­ki­niai la­bai pa­gar­biai su ma­ni­mi el­gia­si. Esa­me part­ne­riai, ku­rie se­mia­mės ži­nių vie­ni iš ki­tų. 

– Kaip ma­no­te, kuo ski­ria­si jau­nes­nio mo­ky­to­jo po­žiū­ris nuo vy­res­nių­jų ko­le­gų? 

– Ma­nau, kad mes, jau­nes­ni, no­ri­me sa­vo en­tu­ziaz­mu „už­deg­ti“ mo­ki­nius mo­ky­tis. Sten­giuo­si ras­ti ben­drą kal­bą su jais, su­kur­ti jau­kią at­mo­sfe­rą, kad ne­bi­jo­tų ei­ti į ma­no pa­mo­kas. Ma­no tiks­las, kad at­ėję į kla­sę mo­ki­niai ga­lė­tų ir pa­si­guos­ti, ir pa­si­džiaug­ti, o ne tik iš­mok­ti pa­mo­kos te­mą ir už­ver­ti ka­bi­ne­to du­ris.

– Ma­te­ma­ti­ka – sun­kus da­ly­kas. Ko­kie iš­šū­kiai Jums at­ro­do di­džiau­si, mo­kant šiuo­lai­ki­nius vai­kus? 

– Di­džiau­sias iš­šū­kis – mo­ty­vuo­ti. Šiuo­lai­ki­nės kar­tos vai­kams rei­kia nuo­lat veik­ti, jiems grei­tai at­si­bos­ta mo­no­to­niš­ki da­ly­kai, to­dėl sa­vo pa­mo­ko­se ieš­kau, kaip pa­į­vai­rin­ti už­duo­čių spren­di­mą ir įtrauk­ti mo­ki­nius, kad vi­si ak­ty­viai dirb­tų pa­mo­ko­je.

Kalbėjosi 

Mig­lė Kuz­mic­kai­tė 

Vil­niaus uni­ver­si­te­to Ko­mu­ni­ka­ci­jos fa­kul­te­to žur­na­lis­ti­kos bakalauro studijų pro­gra­mos II kur­so stu­den­tė

 

Visą interviu skaitykite laikraščio „Alytaus naujienos“ 14030-ajame numeryje.

Geriausias, pigiausias būdas laikraštį skaityti yra jį užsisakyti. Prenumerata – čia.

© Publikacijų autorystė yra saugoma ℗ Perpublikavimas žiniasklaidoje draudžiamas
 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai