Durys iš Padvariškių žinomos ir Monako Kunigaikštystėje (0)
Kokiomis nuotaikomis po tokių žinių visuomenei iš Vilniaus Daukanto aikštės šiandien gyvena alytiškiai verslininkai? „Alytaus naujienų“ žurnalistas apsilankė dešimt kilometrų nuo Alytaus nutolusiame Padvariškių kaime, kur jau 25 metus įvairias vidaus ir lauko duris gamina įmonė „Jundos stalių gaminiai“. Su vadovu ir vieninteliu akcininku Gediminu Jegelevičiumi kalbėjomės apie mokesčius, verslo plėtros perspektyvas ir ... politiką.
Gediminą alytiškiai pažįsta ne tik kaip verslininką, bet ir politinį veikėją. Prieš 10 metų jis siekė miesto mero posto, pateko į pirmąjį trejetuką, tačiau nugalėti neturėjo jokių šansų, nes tuomet, kaip juokavo alytiškiai, buvęs policininkas Vytautas Grigaravičius galėjo ir mešką į miesto tarybą atsitempti, jeigu tik ji būtų su juo kartu ėjusi. G. Jegelevičius tuomet buvo išrinktas į miesto tarybą, bet mandato atsisakė.
Jo verslas gyvuoja nuo 1990 metų, tada buvo keli savininkai, tačiau po 10 metų įmonė restruktūrizavosi, liko vienas savininkas, kuris ir prikėlė įmonę naujam gyvenimui. Verslininkas papasakojo, kaip jam prieš 25 metus Padvariškių kaime pavyko nupirkti sugriuvusius pastatus ir įkurti įmonę. „Čia buvo tarybinio ūkio fermos, tiesiog sugriuvę pastatai su išdaužytais langais, tą objektą nupirkau iš banko, tuo pačiu įsigijau dar 10 hektarų šalia esančios žemės, dabar ją nuomoju ūkininkui, o jis augina kukurūzus“, – pasakoja G. Jegelevičius.
Vėliau rajono valdžiai jis ilgai ir nuobodžiai įrodinėjo, kad reikia išasfaltuoti kelią iki įmonės. „Prisimenu, kone maldaudavau, sakydavau, kad man gėda prieš klientus, kurie per sunkiai išbrendamus purvynus turi pasiekti įmonę. Čia, šitame svečių kambaryje, kur mudu dabar kalbamės, buvo ir tuometė Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Po jos vizito rajono valdžia mus pagaliau išgirdo, parengė projektą ir kelias buvo išasfaltuotas“, – priminė Gediminas.
„Kaip vertinu mokesčių politiką? Valdžią galiu pagirti dėl požiūrio į verslą, kai prasidėjo pandemija. Tada nebuvo skaičiuojamos palūkanos dėl nesumokėtų mokesčių, mes negavome jokios paramos, bet dėl sustabdytų mokesčių išlikome, galėjome gyvuoti, nes iš apyvartinių lėšų žmonėms laiku išmokėjome atlyginimus“, – pokalbį tęsia Alytaus krašto verslininkas.
Anot jo, nėra valstybei gerai, kai smulkiam ir neproduktyviam verslui nustatytas minimalus darbo užmokestis. „Yra veiklų, kurias vykdo, tarkim, kaimo žmogus, turėdamas ūkį, jis džiaugiasi gaudamas ir mažesnį atlyginimą. Atlyginimai Lietuvoje didėja greičiau negu kuriama pridėtinė vertė, čia aš matau didelį pavojų, galime įkristi į duobę, iš kurios bus sunku išlipti“, – įsitikinęs verslininkas.
Dabar valstybei reikia daugiau pinigų krašto apsaugai. Ką darys verslas, jeigu, tarkim, vėl bus padidintas pridėtinės vertės mokestis? „Tai ką daryti, niekur nedingsi, reikės mokėti, bet noriu pritarti tiems, kurie sako, kad verslui reikia ne tik mažesnių, bet ir lankstesnių mokesčių. Net ir norint sukurti vieną darbo vietą. O mokesčių politiką reikia tobulinti. Imkim, kad ir pelno mokestį ar investavimo pajamų apmokestinimą“, – siūlo G. Jegelevičius.
Daugiau skaitykite laikraščio „Alytaus naujienos“ 14071-ajame numeryje.
Geriausias, pigiausias būdas laikraštį skaityti yra jį užsisakyti. Prenumerata – čia.
© Publikacijų autorystė yra saugoma ℗ Perpublikavimas žiniasklaidoje griežtai draudžiamas
Komentarai
Palikite savo komentarą