„American English School“ kalbų mokyklos tradicijas Alytuje tęsia „Mano akademija“ (0)

man
„Mano akademijos“ direktorė Viktorija Kakauskienė

Stiklinis pastatas, 3 aukštas, anglų kalbos mokykla. Alytuje nesunkiai rastume ir suaugusiųjų, ir mokinių, kurie čia įgijo anglų kalbos pradmenis ar tobulino savo gebėjimus kalbėti šia užsienio kalba. Čia įsikūrusi mažoji bendrija „Mano akademija“, vadovaujama direktorės Viktorijos Kakauskienės. 

V. Kakauskienė – a. a. Irenos Mazaliauskaitės, daug metų vadovavusios VšĮ „American English School“ filialui Alytuje, dukterėčia, ji dažnai čia leisdavo laiką po pamokų. Šioje mokykloje Viktorija mokėsi ir anglų kalbos, jos mokytojos buvo Vilija Aleksandrovienė ir Virginija Gaižauskienė.

Vėliau V. Kakauskienei kalbų mokykloje teko eiti įvairias pareigas: ji dirbo vadybininke, buvo atsakinga už reklamą, tapo direktore, buvo jauniausia tarp filialų vadovų. „Patirtis augo kartu su manimi, buvusioje darbovietėje aš dirbau 12 metų, o 2023-iųjų pavasarį įkūriau savo kalbų mokyklą“, – sako „Mano akademijos“ direktorė. Tuomet į atidarymo ir naujų mokslo metų pradžios šventę savo klientus ir svečius pakvietusi „Mano Akademija“ pasidžiaugė ir atnaujintomis patalpomis, ir įsigyta mokymui reikalinga įranga. Tam pasitarnavo ir Alytaus miesto savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo parama – „Jauno verslo idėjai“ buvo skirta beveik 4,9 tūkst. eurų.

Taigi įmonė jauna, bet komandos patirtis – solidi. „Tai komanda, su kuria aš buvau nuo mažens. Pradžioje kaip mokinė, vėliau kaip vadovė, bet tai mūsų draugystę tik sustiprino“, – priduria Viktorija. Ryšius palaikanti bendruomenė turi tradiciją kiekvienais metais susitikti ir smagiai praleisti laiką drauge su visais buvusiais ir esamais kalbų mokyklos mokytojais. Netrukus, gegužės pabaigoje, kartu minės mokslo metų pabaigą. 

„Mano akademijos“ įkūrėja V. Kakauskienė – alytiškė. Ji mokėsi Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje. Mokykloje jai labiausiai patiko mokytis biologiją, kurią dėstė mokytoja Jūratė Vailionienė. „Be to, nuo mažens buvau pratinama prie sodo darbų, dažnai su šeima vykdavome iškylauti gamtoje prie ežero ar Nemuno, seneliai gyveno kaime, todėl vasaros atostogas dažnai leisdavau pas juos. Na, tikriausiai kaip ir dauguma tuometinių Lietuvos vaikų“, – pasakoja Viktorija. 

Vėliau biologijos mokslus ji studijavo Kauno Vytauto Didžiojo universitete, gretutinėms studijoms dar pasirinko vadybą. Prie miško augusi V. Kakauskienė sako, kad gamta jai artima ir dabar. Bet profesinio gyvenimo prioritetu tapo kalbų mokykla.

„Kadangi pati turiu šeimą, du vaikus, 6 ir 8 metų, gyvenu Alytuje, lengviau pamatyti, kokių paslaugų reikia ar trūksta alytiškiams. Savi vaikai labai geras atspindys, filtras, ar tavo siūlomos paslaugos yra įdomios, kokybiškos, o gal reikia kažko naujo, kitaip. Nes juk pirmiausia viską išbando jie, o vaikai labai moka būti atviri ir teisingi“, – paaiškina mažosios bendrijos įkūrėja. 

Taigi kokias paslaugas teikia „Mano akademija“? 

„Mūsų mokykloje galime pasiūlyti paslaugas vaikams nuo 6 metų, suaugusiems ir įmonėms. Organizuojame grupinius ir individualius anglų kalbos kursus, kurie vyksta visus mokslo metus. Moksleiviai už paslaugas gali mokėti mažiau, nes jiems yra pritaikoma mėnesinė 15–25 eurų kompensacija, kurią skiria Alytaus miesto savivaldybė pagal neformaliojo vaikų švietimo krepšelį“, – pasakoja V. Kakauskienė. 

Vasaros metu organizuoja ir vaikų dienos stovyklas Alytuje. Štai ir dabar jau antra vasara  „Mano akademija“ kviečia 7–12 metų vaikus į aktyvią vasaros atostogų stovyklą. Tai visos dienos stovykla vaikams, kurie yra pasiruošę keliauti į žygius dviračiais ir smagiai mokytis anglų kalbos.

„Labai tikiuosi, kad ateityje pavyks pasiūlyti vaikams ir daugiau stovyklų atostogų metu, nes suprantu, koks didelis galvos skausmas tėvams, kai pasibaigia mokslo metai ir pradedi galvoti, kuo užimti vaiką tris vasaros mėnesius. O juk nesinori, kad jis ištisas dienas praleistų tik prie ekrano“, – priduria V. Kakauskienė.

„Mano akademijos“ mokytojai padeda pasirengti ir anglų kalbos egzaminams: tiek valstybiniams, tiek tarptautiniams. Tarptautiniai egzaminai yra įskaitomi vietoje valstybinio brandos egzamino ir leidžia užtikrinti kuo aukštesnį valstybinio brandos egzamino balą. Todėl 11 klasėje išlaikius tarptautinį egzaminą, palengvėja 12 klasės našta. 

Alytiškė norėtų, kad „Mano akademijoje“ būtų mokoma ne tik anglų kalbos. Ir įvardija pastarųjų metų bangą – vis dažniau sulaukia norinčiųjų išmokti kalbėti ispaniškai. Jeigu Alytuje yra ispanų kalbos mokytojas, direktorė jį kviečia prisijungti prie komandos.

Jau visai netrukus prasidės registracija ir ateinantiems 2024–2025 mokslo metams. Naujus mokslo metus „Mano Akademija“ planuoja pradėti rugsėjo 9 d. Greičiausiai mokslo metų pradžią kalbų mokyklos bendruomenė ir vėl tradiciškai minės kino teatre „Dainava“, kur žiūrės pasirinktą filmą. 

„Atsimenu, kad kiekvieni mokslo metai prasidėdavo „Dainavos“ kino teatre. Susirinkdavo pilna salė mokinių su savo tėvais, broliais ir sesėmis. Teta pasakydavo sveikinamąjį žodį, vėliau pristatydavo mokytojus, jie perskaitydavo grupių sąrašus ir pakviesdavo savo mokinius į pirmą pamoką. Po oficialios dalies žiūrėdavome kino filmą. Tokia buvo graži tradicija pradėti mokslo metus“, – mena Viktorija. O tada ir suaugusieji, ir mokiniai per kalbą pažins pasaulį ir save. Nes, kaip sako ispanų patarlė, kiek moki kalbų, tiek kartų esi žmogus.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.