Alytus per metus: kas vyko lygiai prieš 500 m. (4)
2024-03-24

Įkūrimo 500 metų švęsiantis Šv. Liudviko bažnyčia I Alytuje. AN nuotr.
Trakų vaivada Jonas Zabžezinskis Alytuje statomai katalikų bažnyčiai 1524-03-20 dokumentu dovanojo žemių, o klebonui – dvi smukles, kurių viena, kaip spėjama, stovėjo aikštėje (Turgaus).
Istorikai mano, kad būtent turgus, dvaras ir bažnyčia Alytui padėjo tapti administraciniu, ekonominiu krašto centru.
Po J.Zabžezinskio mirties Žygimantas Augustas Alytaus žemes padovanojo savo žmonai Barborai Radvilaitei.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą
Alytus – vienas seniausių…
Komentaras
Alytus – vienas seniausių Lietuvos miestų. Pirmą kartą minimas 1377 m. kaip Alytaus pilis Vygando Marburgiečio kronikoje. Per Alytų į šalies gilumą ėjo kryžiuočių puolimų keliai. 1387 m. LDK dokumentuose minimas kaip miestelis. Po Žalgirio mūšio dešiniajame Nemuno krante ėmė augti gyvenvietė, kuri vadinosi Alytus I, nuo XV a. pabaigos kairiajame krante, Užnemunėje auganti gyvenvietė ėmė vadintis Alytus II. 1466 m. minimas Alytaus valsčius. 1524 m. pastatyta bažnyčia ir įsteigta parapija.
Tikrai nusigyvenom Tik man…
Komentaras
Tikrai nusigyvenom Tik man man
Žygimantas Augustas visą…
Komentaras
Žygimantas Augustas visą Alytų Barborai padovanojo. O P. Sabaitis savo sugyventinę tik į Dzūkijos vandenis prastūmė. Išvada: pažanga vyksta ir dar po penkių šimtų metų valdovai jau žiūrės tik miesto reikalų, o ne asmeninių.
O dabar, po virš 30 metų po…
Komentaras
O dabar, po virš 30 metų po Nepriklausomybės, nusivaldė iki. Niežų ir .. didėjimų per mokyklas. Reiškia didėja skurdas, kad net nesugeba elementarių higienos salygų užsitikrint.