Alytiškės Bangos nertų gyvūnėlių knygos įkvėpėjai – Lokis ir Luna (1)

Aldona KUDZIENĖ, aldona@alytausnaujienos.lt
Banga
Gintarės Granskaitės-Alionės nuotr.
+ FOTO

Rankų darbo žaislai išsiskiria iš kitų žaismingumu, įdomumu ir dažnai geresne kokybe pranoksta siūlomus pramonininkų. Tačiau net ir patyrusioms rankdarbininkėms nėra lengva nunerti žaislą, kuris turėtų „dvasią“. 

Ką tik pasirodžiusi knyga „Crochet Cats & Dogs“ („Nertos katės ir šunys“), sukurta alytiškės grafikos dizainerės, tautodailininkės Bangos Vaicekauskienės, padės ne vienam palengvinti kūrybinį procesą, pradžiuginti artimuosius mielu nertu keturkoju.

Knygos autorę B. Vaicekauskienę kalbina Aldona Kudzienė.

– Rankose laikote knygą. Kokiomis aplinkybėmis ji gimė, kokį kelią nuėjote ir kas užvedė tą įkvėpimo varikliuką?

– Prieš šešerius metus, kai tik pradėjau kurti nertus žaisliukus, užmezgiau bendradarbiavimą su Belgijos leidykla „Meteoor Books“. Ši leidykla turi internetinę platformą, kurioje dizaineriai gali pardavinėti savo nėrimo schemas, o taip pat jau daugelį metų leidžia nertų žaislų knygas. Mano žaislai, kartu su kitų kūrėjų darbais, buvo publikuoti keliose jų knygose – nėrimo schemų rinkiniuose. Nuo tada tyliai svajojau apie savo autorinę knygą.

Pernai atėjo aiški idėja: norėčiau kurti šuniukus ir kačiukus. Sukaupusi drąsą, pasiūliau leidyklai ir jos specialistai susidomėjo. Taip mano svajonė virto realybe. Šiandien knyga jau guli ant mano stalo ir, nors praėjo savaitė nuo jos išleidimo, vis dar negaliu tuo patikėti – vartau ją ir šypsausi. Tai didžiausias iki šiol mano įgyvendintas projektas, kuriuo nepaprastai didžiuojuosi.

Knyga vadinasi „Crochet Cats & Dogs“ ( „Nertos katės ir šunys“). Joje rasite 15 skirtingų nėrimo schemų, pagal kurias galima nusinerti įvairių veislių augintinius – vokiečių aviganį, prancūzų buldogą, Labradoro retriverį, biglį, britų trumpaplaukę, Siamo katę ir daugelį kitų. Knyga išleista anglų kalba, tačiau netolimoje ateityje planuojami vertimai į vokiečių, olandų ir prancūzų kalbas. Lietuviškam leidiniui – kol kas per maža rėmėjų auditorija.

Didžiausias mano kūrybos įkvėpimas – dukra Saulė. Būtent jai gimus pradėjau kurti žaisliukus, o jos šypsena ir įvertinimas sukūrus naują žaislą man visada yra pats svarbiausias. Šunys ir katės knygoje taip pat neatsirado atsitiktinai – mūsų namuose gyvena šuo Lokis ir katė Luna, kurie kasdien dovanoja mums meilę ir šilumą. 

– Kiekvienas kūrinys turi apie kažką kalbėti. Kokią žinutę skaitytojams siunčia Jūsų knyga?

– Knygoje nėra paslėptų prasmių ar siužeto, tačiau ji vis tiek kalba – apie meilę gyvūnams, kūrybos teikiamą džiaugsmą ir šilumą, kurią dovanoja rankų darbo žaislai. Mano knyga kviečia paimti siūlus, vąšelį ir savo rankomis sukurti ką nors ypatingo.

– Turite įdomių pomėgių, esate nuolatinėje kūryboje. Užaugus kūrybingų žmonių aplinkoje, turbūt negalima užgniaužti kūrybingumo?

– Kūryba mane lydi visą gyvenimą, ir niekada net nebandžiau jos užgniaužti – ji yra neatsiejama mano dalis. Nesu tikra, kas būčiau, jei nekurčiau, bet žinau viena: tokio gyvenimo tikrai nenorėčiau... 

Visą straipsnį rasite naujausiame laikraščio „Alytaus naujienos“ numeryje (60/14120). Jį įsigykite miesto parduotuvėse „Aibė“, „Čia market“, prekybos centruose „Iki“, „Maxima“, „Norfa“, „Rimi“ ir kitose spaudai draugiškose vietose. Pigiausias būdas skaityti – laikraštį užsisakyti ir jį antradieniais bei penktadieniais gauti į namus ar darbą. Užsiprenumeruoti galite jums patogiu metu „Perlo“ mokėjimo skyriuose arba darbo dienomis iki 15 val. mūsų redakcijoje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 4-2, Alytus, tel. 0 315 51956).

Prenumerata priimama ir „Lietuvos pašte“, tačiau dėl pašto antkainio – didesne kaina. Dėkojame visiems, laikraštį užsisakantiems metams. Redakcijai tai yra svarbiausia palaikymo žinia ir pati didžiausia parama, leidžianti išlikti, sėkmingai gyvuoti ir leisti nepriklausomą (tik nuo jūsų – skaitytojų, prenumeratorių priklausomą) laikraštį. 

Daugiau apie laikraščio prenumeratą, nuolaidų akcijas – ČIA.

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.