Metinėje Alytaus miesto švietimo dar­buo­to­jų kon­fe­ren­ci­jo­je ak­me­nu­kai į ben­druo­me­nės dar­žą (4683)

Laura BALIUKONIENĖ, laura@ana.lt
Rimvyda Ališauskienė
Vakar vykusiame pirmajame Švietimo įstaigų specialistų forume pranešimą skaitydama Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė miesto švietimo bendruomenę kvietė susitelkti, bendradarbiauti, o ne konkuruoti, ką pastaruoju metu pajautė ir apie tai užsiminė ir Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius. Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.
Jau at­ei­nan­tį pir­ma­die­nį į mo­kyk­las po va­sa­ros atos­to­gų su­grįš mo­ki­niai. Aly­taus švie­ti­mo ben­druo­me­nė nau­jus moks­lo me­tus pra­dė­jo kiek anks­čiau ir ne­tra­di­ciš­kai. Va­kar Jot­vin­gių gim­na­zi­jo­je įvy­ko pir­ma­sis Švie­ti­mo įstai­gų spe­cia­lis­tų fo­ru­mas, ku­rio me­tu kal­bė­ta ne tik apie ma­lo­nius Aly­taus švie­ti­mo sis­te­mos pa­sie­ki­mus, bet ir nu­skam­bė­jo užuomina apie pa­ty­čias jau vie­ne­rius me­tus Aly­taus švie­ti­mo ben­druo­me­nei va­do­vau­jan­čios Rim­vy­dos Ali­šaus­kie­nės at­žvil­giu bei ne­svei­ką tarp­mo­kyk­li­nę kon­ku­ren­ci­ją.

Jau­tė ne­svei­ką kon­ku­ren­ci­ją

Pir­mą kar­tą Aly­tu­je suor­ga­ni­zuo­ta­me švie­ti­mo įstai­gų spe­cia­lis­tų fo­ru­me „Nau­jų moks­lo me­tų veik­lų kryp­tis – ben­dri sie­kiai, ben­dri dar­bai“ da­ly­va­vęs Aly­taus mies­to me­ras Vy­tau­tas Gri­ga­ra­vi­čius švie­ti­mo ben­druo­me­nei pir­miau­sia lin­kė­jo su­si­tel­ki­mo ben­drai spren­džiant pro­ble­mas ir bū­ti vie­nin­giems.

„Pra­ėju­siais moks­lo me­tais kaž­kaip jau­čiau tam tik­rą ne­svei­ką kon­ku­ren­ci­ją. Svei­ka kon­ku­ren­ci­ja yra ge­rai, ta­čiau ne­svei­ka nė­ra ge­rai, tad kvie­čiu tai už­mirš­ti, dirb­ti ben­drai, nes vi­si esa­me vie­na šei­ma, vie­na pe­da­go­gų ben­druo­me­nė ir rei­kia lai­ky­tis vie­niems ki­tų, pa­dė­ti vie­ni ki­tiems. Tik ta­da bus leng­viau spręs­ti pro­ble­mas, to­bu­lė­ti ir ug­dy­ti sa­vo vai­kus, my­lė­ti sa­vo kraš­tą, mies­tą“, – pa­brė­žė mies­to va­do­vas.

Užuo­mi­na apie pa­ty­čias

Mies­to švie­ti­mo ben­druo­me­nei jau me­tus va­do­vau­jan­čios Švie­ti­mo sky­riaus ve­dė­jos Rim­vy­dos Ali­šaus­kie­nės pra­ne­ši­me taip pat nu­skam­bė­jo apie ne itin drau­giš­ką at­mo­sfe­rą švie­ti­mo sis­te­mo­je by­lo­jan­ti gai­da: „Prieš jus sto­viu jau me­tus ei­da­ma Švie­ti­mo sky­riaus ve­dė­jos pa­rei­gas. Tie me­tai bu­vo įdo­mūs, tu­rė­jau daug įvai­rių pa­tir­čių, tu­rė­jau la­bai stip­rų pa­lai­ky­mą, ta­čiau tu­rė­jau ir pa­ty­čių. Ta­čiau čia ne apie tai.“

R.Ali­šaus­kie­nė neat­si­spy­rė sen­ti­men­tams Jot­vin­gių gim­na­zi­jai, ku­rio­je kaž­ka­da mo­kė­si ir ji pa­ti.

Pa­si­džiau­gė ir pa­sie­ki­mais

Iš me­ti­nės sa­vi­val­dy­bių švie­ti­mo kon­fe­ren­ci­jos su­grį­žu­si Švie­ti­mo sky­riaus ve­dė­ja pa­si­džiau­gė, kad ten Aly­taus var­das ne kar­tą bu­vo links­niuo­ja­mas ge­rą­ja pras­me. Ap­ta­riant pas­ta­rų­jų tre­jų me­tų Lie­tu­vos švie­ti­mo būk­lę, bu­vo ak­cen­tuo­ta, kad bran­dos eg­za­mi­nų re­zul­ta­tais per 2014-2017 me­tus tarp še­šių sa­vi­val­dy­bių Aly­taus švie­ti­mo įstai­gos pir­mau­ja. Be to, pa­grin­di­nio ug­dy­mo pa­sie­ki­mų pa­tik­ri­ni­mo re­zul­ta­tai taip pat nuo­lat au­ga.

„Di­de­lis pa­sie­ki­mas ir tas, kad mū­sų mies­te yra la­bai daug aukš­tos kva­li­fi­ka­ci­jos mo­ky­to­jų, o jų dar­bo re­zul­ta­tai taip pat džiu­gi­na. Dar vie­nas niu­an­sas, dau­giau­sia mo­ki­nių vie­nam ben­dro ug­dy­mo mo­ky­to­jui ten­ka taip pat Aly­tu­je. Vi­sa tai ro­do, kad dir­ba­me la­bai ge­rai. Kai ku­rie sa­ko, kad čia ne­tvar­ka, cha­o­sas, nė­ra stra­te­gi­jos, ta­čiau re­zul­ta­tai ro­do, kad tai ne­tie­sa“, – pa­brė­žė R.Ali­šaus­kie­nė ir pri­dū­rė, kad ne­pai­sant to, dar iš­ties yra ką to­bu­lin­ti, ką keis­ti.

Ra­gi­no dirb­ti kar­tu

Sa­vo pra­ne­ši­me ve­dė­ja ne­ven­gė pa­mė­ty­ti ir ak­me­nu­kų į Aly­taus švie­ti­mo dar­buo­to­jų dar­žą. Ji tvir­ti­no, kad švie­ti­mo ben­druo­me­nei vis dar la­bai trūks­ta ben­dra­dar­bia­vi­mo, su­si­ta­ri­mų lai­ky­mo­si, pa­gar­bos ir pa­si­ti­kė­ji­mo. O mies­to me­ro mi­nė­ta kon­ku­ren­ci­ja, R.Ali­šaus­kie­nės žo­džiais, at­ne­šė la­bai ne­ge­rų da­ly­kų.

Ve­dė­ja sa­vo pra­ne­ši­me ap­ta­rė, ir ko­kiu ke­liu Aly­taus švie­ti­mo ben­druo­me­nei rei­kė­tų ei­ti to­liau. Pa­sak jos, svar­biau­sios – ke­lios sto­te­lės: pir­miau­sia ver­tė­tų kon­cen­truo­tis į ge­rą emo­ci­nę ap­lin­ką, kad mo­kyk­lo­se bū­tų ge­ra dirb­ti, kad mo­ky­to­jo pro­fe­si­ja tap­tų pres­ti­ži­nė, o vi­sa tai pri­klau­so nuo kiek­vie­no pa­stan­gų ir su­pra­ti­mo. Pra­ne­šė­ja ra­gi­no pa­gal­vo­ti, ar vi­suo­met ben­druo­me­nės na­riai vie­nas su ki­tu ben­drau­ja pa­gar­biai, ar ge­ba pri­si­tai­ky­ti prie vai­kų po­rei­kių, ar ti­ki kiek­vie­no vai­ko sėk­me.

„Šian­dien tur­būt ma­žiau­siai rei­kia mo­ky­to­jo, ku­ris per­duo­da ži­nias. Šian­dien rei­kia ki­tų sa­vy­bių“, – ak­cen­ta­vo Aly­taus mies­to švie­ti­mo ben­druo­me­nės va­do­vė.

Ant­ro­ji sto­te­lė, pa­gal R.Ali­šaus­kie­nę, tu­rė­tų bū­ti in­di­vi­du­a­li mo­ki­nio pa­žan­ga, jos pa­ma­ta­vi­mo kri­te­ri­jai, ko­kių re­zul­ta­tų bus sie­kia­ma ir ką dėl to pa­da­rys kiek­vie­nas mo­ky­to­jas.

Švie­ti­mo sky­riaus ve­dė­ja kvie­tė dė­me­sį su­telk­ti ir į ben­dra­dar­bia­vi­mą, ge­ro­sios pa­tir­ties sklai­dą. Pa­gal­ba mo­ky­to­jui taip pat yra svar­bi.

Ket­vir­to­ji sto­te­lė – va­do­vų ly­de­rys­tė. R.Ali­šaus­kie­nė tei­gė, kad tik ge­ri va­dy­bi­niai ge­bė­ji­mai pa­de­da ju­dė­ti į prie­kį, mo­ty­vuo­ja kiek­vie­ną ben­druo­me­nės na­rį, su­da­ro są­ly­gas įgy­ven­din­ti ge­ros mo­kyk­los kon­cep­ci­ją.

„Šiuos moks­lo me­tus pra­de­da­me ly­di­mi di­džiu­lių po­ky­čių – eta­ti­nis dar­bo ap­mo­kė­ji­mas, ben­drojo ug­dy­mo fi­nan­sa­vi­mo per­tvar­ka. Ga­li­me kal­bė­ti ir kaž­ko lauk­ti, bet ga­li­me ir vie­nas ki­tam pa­dė­ti, ieš­ko­ti ge­riau­sių spren­di­mų ir ženg­ti drau­ge. At­ei­ty­je iš­lie­kan­ti ir rei­ka­lin­ga kom­pe­ten­ci­ja yra ge­bė­ji­mas dirb­ti ko­man­do­je, ben­dra­dar­biau­ti. Tad kvie­čiu dirb­ti kar­tu“, – sa­vo pra­ne­ši­mą baig­da­ma ra­gi­no R.Ali­šaus­kie­nė.

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

    Komentaras

    After going over a handful of the articles on your web page,
    I seriously appreciate your technique of writing a blog.
    I added it to my bookmark webpage list and will be checking back soon. Please
    visit my website too and let me know how you feel.

    My blog post fafaslot

    Komentaras

    Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many of us
    have created some nice procedures and we are looking to
    trade strategies with other folks, please shoot me an e-mail if interested.

    My blog post slot knife block

    Komentaras

    My spouse and I stumbled over here coming from a different website and thought
    I should check things out. I like what I see so i am just following
    you. Look forward to checking out your web page repeatedly.

    Here is my webpage: ceri138.com

    Komentaras

    I absolutely love your blog and find the majority of your post's to be exactly I'm looking for.
    Does one offer guest writers to write content for you personally?
    I wouldn't mind composing a post or elaborating on some of the subjects you write regarding here.
    Again, awesome web log!

    Also visit my web-site Visit

    Komentaras

    Undeniably believe that which you said. Your
    favorite justification appeared to be on the internet
    the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries thawt they plainly do not know about.

    You managed to hit the nail upon the top as well as defined out
    the whole thing without having side effect , people cann take a signal.
    Will probably be back to get more. Thanks
    https://forexoptimal.com/forum/profile/cooper22215844/
    https://hotyogasupply.com/community/profile/allisonserra299/
    http://thatnerdshow.com/site/discussion/profile/genievest573866/
    https://topcatsnj.org/community/profile/lupitapfaff3070/
    http://newsevents.doctormushrooms.in/forum/profile/lorrifanny8604/
    https://cursos-uam.fmml.mx/foro/index.php/community/profile/valaried590…
    https://afenifere.org/index.php/profile/abbiegle9950348/
    https://bittyspaceprogram.com/discussion/profile/bobmacbain23668/
    http://naszpomost.pl/platforma-wymiany-doswiadczen/profile/renepell2012…

    Also visit my web blog; poker o reálné peníze

    Komentaras

    First off I want to say fantastic blog! I had a quick question that I'd like to ask if you don't
    mind. I was interested to know how you center yourself and clear your head before
    writing. I have had difficulty clearing my thoughts in getting my
    thoughts out there. I truly do enjoy writing but it just
    seems like the first 10 to 15 minutes are usually lost just trying to figure
    out how to begin. Any ideas or tips? Kudos!

    Feel free to visit my web site: website (https://3-5sfg.net)

    Komentaras

    Have you ever thought about including a little bit more than just
    your articles? I mean, what you say is valuable and everything.

    But just imagine if you added some great images or videos to
    give your posts more, "pop"! Your content is excellent but
    with pics and videos, this site could certainly be one of the very best in its field.

    Fantastic blog!

    Feel free to surf to my web-site; Diy Garage Door

    Komentaras

    Hi there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the
    images aren't loading correctly. I'm not sure why but I think its a
    linking issue. I've tried it in two different internet browsers and
    both show the same results.

    My blog post pharmeasy

    Komentaras

    I leave a leave a response when I appreciate a article on a
    website or if I have something to add to the conversation. It is a result of the sincerness communicated in the article I read.
    And after this article Metinėje Alytaus miesto švietimo dar­buo­to­jų kon­fe­ren­ci­jo­je ak­me­nu­kai į
    ben­druo­me­nės dar­žą | Alytaus
    naujienos. I was excited enough to drop a comment :) I actually do have 2 questions for you
    if you tend not to mind. Could it be just me or do some of these remarks come
    across like they are written by brain dead individuals?

    :-P And, if you are posting at other places, I'd like to follow you.

    Could you make a list every one of your shared sites like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?

    my web-site - Photographing Sedona

Kiti straipsniai