Tarptautiniame simpoziume – „Boružėlės“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos (0)
Organizatoriai iš Rumunijos pasidalino informacija, kad partneriams iš Kenijos sudėtinga įsigyti vaikiškų knygų anglų kalba. Todėl pakvietė savanoriškai dalyvauti akcijoje „Padovanok knygą“. Mokytojos iš Alytaus su savo grupių vaikais nupirko ir išsiuntė tris knygeles vaikams į Keniją.
Skaitymas ugdo asmenybę, vaikas tampa išmintingesnis, brandesnis, ugdosi įvairialypio mąstymo ir raštingumo įgūdžius. Knygos ir skaitymas moko empatijos, naujų žodžių ir frazių, pažinti įvairias emocijas, padeda įgyti naujų žinių ir įgūdžių, plečia akiratį, lavina vaizduotę, skatina išmonę ir fantaziją. Skaitymas leidžia mums būti perkeltiems iš savo pasaulio į kitą. Tarp knygos puslapių galime pasinerti į išgalvotų veikėjų gyvenimus ir pažinti kultūrą, visiškai kitokią nei mūsų. „Knyga, knyga, dar kartą knyga. Niekas taip neišjudina ir neugdo vaiko fantazijos kaip knyga,“ – rašė viena žymiausių vaikų rašytojų Astrida Lindgren. Neabejotina, kad vaiko skaitymo įgūdžiai yra svarbūs jo sėkmei mokykloje, darbe ir gyvenime apskritai. Ir mes galime padėti užtikrinti savo vaiko sėkmę skaitydami jam nuo labai ankstyvo amžiaus. Šiandien skaitytoju laikome jau ne tik pradėjusį pažinti raides, dėlioti skiemenis ar žodžius vaiką, bet ir tą, kuris varto storus kartoninius lapus, kuriuose dar nėra žodžių, tik iliustracijos. Skaitytoju gali būti ir tas, kurio besilaukdama mama jam seka pasakas, skaito. Sudominti vaiką knygomis ir skaitymu turime nuo pat ankstyvojo amžiaus. Kaip teigė rašytoja Emilie Buchwald: „Vaikai tampa skaitytojais savo tėvų glėbyje“. Tai apibendrina neįtikėtinai galingą tėvų vaidmenį ugdant mažų vaikų meilę skaitymui. Knygos simbolizuoja kokybišką laiką su mama ar tėčiu. Šiame etape kalbama apie daug daugiau nei tik knygą ar istoriją, todėl svarbu puoselėti santykius ir meilę knygoms. Knygos namuose turi būti visur (ne tik tvarkingai sukrautos knygų lentynose) – ant kavos staliukų, ant lovų, ant sofos, ant virtuvės stalviršio, net ant grindų. Tai gali atrodyti gan keistai ir netvarkingai, bet kai vaikai visur mato knygas, jos tampa jų kasdienio gyvenimo dalimi, o tai vėliau paskatins meilę knygoms. Nuobodu, reikia prasiblaškyti ar smalsu – tiesiog čiupk artimiausią knygą! Pasak Cicerono, „Kambarys be knygų – lyg kūnas be sielos“.
Likiškėlių progimnazijos skyriaus „Boružėlė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos D. Kamarauskienė, L. Saulėnienė ir A. Gudaitienė tarptautiniame simpoziume „The book, condition of the quality educational approach“ dalyvauja antrus metus iš eilės.
Komentarai
Palikite savo komentarą