Stogo danga fasado apdailai – netradiciniai sprendimai statybose (2)

Netradiciniai sprendimai namo statybose traukia akį ir suteikia ne tik išskirtinį stilių, bet ir praktišką naudą. Vis labiau populiarėja tendencija fasado apdailai naudoti stogo dangas. Tai ilgaamžis, praktiškas ir įvairove išsiskiriantis sprendimas.

Stogo ir fasado susiliejimas – išskirtiniam stiliui

Klasikiniai valcuoti plieniniai stogo dangos lakštai puikiai panaudojami ne tik individualių namų, bet ir biurų pastatų, viešbučių ar kitiems fasadams. Galbūt todėl architektai tokią dangą renkasi ne tik stogui, bet ir fasado apdailai.

Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione kompanija „Ruukki“ kasmet stogų rinkai pateikia naujų produktų. Kokybiški plieno lakštai yra ne tik ilgaamžiai, lengvai prižiūrimi, bet ir išsiskiria spalvų bei tekstūrų įvairove.

Plieninei stogo dangai nėra taikomi maksimalaus nuolydžio kampo apribojimai, tai reiškia, kad ją drąsiai galima montuoti vertikaliai. Tai viena priežasčių, dėl kurių tokio tipo danga puikiai tinka fasado apdailai.

Toks sprendimas leidžia sukurti neįprastą, itin originalų pastato dizainą, nes išnyksta riba tarp stogo ir fasado. Kadangi dangos pasirinkimas labai platus, galima ją pritaikyti ne tik modernaus, bet ir klasikinio, minimalistinio stiliaus pastatams.

Ilgaamžiškas ir stilingas pasirinkimas

Kiekvieno namo fasadas anksčiau ar vėliau nusidėvi, išblunka spalva, atsiranda samanų, kaupiasi įvairūs nešvarumai. Norint, kad pastatas atrodytų estetiškai, tenka nuolat investuoti į jo atnaujinimą, kartais ir kas kelerius metus.

Plieno lakštai – puikus sprendimas norintiems kuo mažiau laiko ir pinigų skirti fasado atnaujinimo darbams.

Plieninio stogo ar fasado eksploatacija nesudėtinga, pakanka minimalios priežiūros. Lietus, sniegas puikiai nuplauna apnašas, purvas neįsigeria, ant šios dangos nepalankios sąlygos susidaryti pelėsiui, samanoms ar kerpėms. Dėl montavimo ypatumų tokia danga ne tik atrodo itin estetiškai, bet ir iki minimumo sumažina galimybes kauptis pastato išvaizdą gadinantiems nešvarumams.

Štai „Ruukki Classic“ danga tvirtinama nerūdijančiojo plieno sraigtais, kurie uždengiami tvirtinant kiekvieną paskesnį lakštą. Tad iš išorės nei ant stogo, nei ant fasado nematyti jokių tvirtinimo elementų, fasadas tampa švaresnis, mažiau galimybių kauptis įvairioms šiukšlėms ir apnašoms.
 

„Ruukki“ liejyklose Suomijoje pagaminamas tvirtas specialios markės plienas, tačiau verta atkreipti dėmesį, kad dangos išvaizdą, ilgaamžiškumą, atsparumą atmosferos poveikiui ir UV spinduliams labiausiai lemia viršutinis sluoksnis – polimerinė danga. Kokybiškais polimerais padengti plieno lakštai puikią išvaizdą išlaiko 50 metų ir dar ilgiau. Žinoma, visada turėtumėte įsitikinti, kad įsigijote originalų gaminį, tik tokiu atveju galite tikėtis maksimalaus ilgaamžiškumo ir kokybės.

Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Iš esmės bet kurią kokybišką plieninę dangą galima panaudoti fasado apdailai, tačiau ekspertai turi keletą patarimų, kaip išsirinkti, kad ši jums tarnautų kuo ilgiau. „Ruukki“ specialistai pataria – jei „Classic“ tipo stogo danga bus naudojama ir fasadui, rekomenduojama rinktis storesnio plieno lakštus, pavyzdžiui, 0,60 mm storio „Ruukki Classic Authentic“ arba naują produktą – siauresnių pločių lakštais gaminamą „Ruukki Classic Design“. Beje, pasirinkus šią dangą, derinant įvairaus pločio lakštus galima susikurti savo unikalų stogo ar fasado raštą, vizualiai pastatą paaukštinti, sukurti norimus raštų „perėjimus“ ir t. t. Taip pat galima tarpusavyje derinti ne tik skirtingo pločio, bet ir skirtingų spalvų lakštus: RR23 tamsiai pilkos, RR2H3 antracito ar RR33 juodos.

Tokia danga mažiau banguosis, bus atsparesnė mechaniniam poveikiui, pavyzdžiui, įlenkimams, atrodys estetiškiau ir tarnaus ilgiau. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į plieninių lakštų tvirtinimo konstrukciją, kad ji nesusikraipytų, nesideformuotų bėgant metams, konstrukcijoje neužsilaikytų kondensatas, tinkamai funkcionuotų vėdinimo tarpai.

Puikus suderinamumas su saulės elektrinėmis

Verta paminėti, kad ant plieninių stogų ir fasadų labai paprasta tvirtinti saulės kolektorių sistemas, sutaupoma nemažai laiko ir pinigų. Tad teisingai parinktos medžiagos leis net kelis dešimtmečius džiaugtis estetišku, sandariai nuo kritulių apsaugotu, energetiškai efektyviu pastatu.


 

Užs. Nr. 114


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Termodinamikos požiūriu tai beprotiškas pasiūlymas, nes neįvertintas drėgmės skverbimasis iš patalpų į išorę. Statinys būtų apgaubiamas hidroizoliuojančia medžiaga, todėl statybinės konstrukcijos, tame tarpe šiluminė izoliacija, pasmerktos sudrėkti, jų šiluminė varža sumažės. Išorės apdailai galima naudoti tik drėgmei laidžias medžiagas. Naudojant metalą ar plastiką turi būti angos drėgmės pasišalinimui į išorę.

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.