Rugpjūty – kultūrinių renginių maratonas Druskininkuose (0)

Audronė Mockienė
Druskininkai
Druskininkuose įsikūrusi „Eglės sanatorija“ rugpjūčio mėnesį taps tarptautinio teatrų festivalio „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“, tarptautinio muzikos konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ ir kasmetinio tarptautinio tapybos plenero vieta.

VIII-asis tarptautinis teatro festivalis – „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ vyks rugpjūčio 4–15 dienomis. Šiemet tarp dalyvių – talentingi menininkai iš Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos, Armėnijos, Izraelio, Latvijos ir Prancūzijos. „Eglės sanatorijos“ koncertų salėje bus galima pamatyti apie 15 monospektaklių, avangardinių festivalių kūrinių, daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusių pastatymų.

Sanatorija jau keletą metų tampa „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ pasirodymų scena. Mūsų svečiai ir miesto gyventojai gali ne tik pagerinti savo sveikatą, atsigaivinti mineraliniu vandeniu ir pakvėpuoti šimtamečių pušų kvapu, bet ir nepalikdami sanatorijos sienų pažvelgti į Prancūzijos ar Ukrainos teatro užkulisius. Koncertų salės scenoje šiemet bus galima išvysti puikų garsaus lietuvių režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklį, vieno geriausių Ukrainos kamerinių teatrų „Aukso vartai“ pastatytą vokiečių autoriaus spektaklį „Luošiai“, lietuvišką muzikinę komediją „Amerika pirtyje“ pagal to paties pavadinimo Keturakio pjesę.

Visą festivalio programą rasite čia, bilietus galite įsigyti Kakava.lt, o nuo rugpjūčio 1 dienos – „Eglės sanatorijoje“, „Grand SPA Lietuva“, „Belorus“ ir Info-centre.

XXII-asis tarptautinis muzikos konkursas-festivalis „Muzika be sienų“, įtrauktas į geriausių pasaulio konkursų ir festivalių sąrašą, rugpjūčio 14–23 dienomis vyks įvairiose Druskininkų miesto koncertų vietose, tarp jų − ir „Eglės sanatorijoje“. Konkurso dalyviai (tarp kurių yra ir solo atlikėjai, ir ansambliai) ne tik koncertuos festivalio svečiams, bet ir svečius pakvies dalyvauti meistriškumo kursuose bei seminaruose. O už ukrainiečių kompozitorių kūrinių atlikimą svečių lauks specialūs prizai.

Rugpjūčio mėnesį „Eglės sanatorijoje“ numatyti legendinio vokiečių pianisto Fabio Romano koncertas ir „Festivalio Virtuozai“ koncertas, kuriame dalyvaus tarptautinio konkurso-festivalio dalyviai.

Ir žinoma, „Eglės sanatorija“ ir toliau tęsia gražią tradiciją, vėl pakviesdama menininkus iš Lietuvos ir Latvijos į dviejų savaičių tapybos plenerą. Tarp XII kasmetinio plenero, kuris vyks rugpjūčio 15–27 dienomis, dalyvių – Dalia Kasčiūnaitė, Valentinas Antanavičius, Rimas Bičiūnas, Bronius Gražys, Arvydas Kašauskas, Mindaugas Skudutis, Romualdas Balinskas, Agnija Germane (Latvija), Ramūnas Grikevičius, Jonas Daniliauskas, Maris Čačka (Latvija), Vaidotas Janulis, Mykolė Ganusauskaitė.

Plenero kulminacija – parodos atidarymas sanatorijos Stiklinėje galerijoje, numatyta rugpjūčio 26 d. Jos metu sanatorijos svečiai vieni pirmųjų pamatys per dvi įtemptas savaites tapybos meistrų sukurtus darbus.

 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.