Pi­lia­kal­nio pro­gim­na­zi­ja džiau­gia­si „Eras­mus+“ pro­jek­to „Tva­raus gy­ve­ni­mo bū­do ska­ti­ni­mas” re­zul­ta­tais (0)

Alytaus  Piliakalnio progimnazija
Pus­an­trų me­tų Aly­taus Pi­lia­kal­nio pro­gim­na­zi­ja, ak­ty­viai ben­dra­dar­biau­da­ma su part­ne­riais iš Len­ki­jos, Tur­ki­jos ir Kro­a­ti­jos, da­ly­vau­ja „Eras­mus+“ pro­jek­te „Tva­raus gy­ve­ni­mo bū­do ska­ti­ni­mas” (ang. „Pro­mo­ting su­stai­nab­le li­fes­ty­les“).

Pro­jek­tas įgy­ven­di­na­mas nuo 2023 me­tų rug­pjū­čio mė­ne­sio, šiuo me­tu vyks­ta bai­gia­mie­ji pro­jek­to dar­bai ir ren­gi­niai. Pro­jek­tu sie­kia­ma ne tik ska­tin­ti tva­rų gy­ve­ni­mo bū­dą, mo­kyk­lų mo­ky­to­jų ži­nias ir kom­pe­ten­ci­jas pa­nau­do­ti mo­ki­nių ska­ti­ni­mui tap­ti tva­rios vi­suo­me­nės da­li­mi, bet ir su­teik­ti mo­ky­to­jams ži­nių, ver­ty­bių ir pa­grin­di­nių kom­pe­ten­ci­jų, kaip įga­lin­ti mo­ki­nius tap­ti po­ky­čių ini­cia­to­riais ug­dan­tis tva­res­nio gy­ve­ni­mo bū­do įpro­čius.

Per vi­są pro­jek­to lai­ko­tar­pį pro­jek­to part­ne­riai bu­vo su­si­ti­kę Len­ki­jo­je, Kro­a­ti­jo­je ir Tur­ki­jo­je, taip pat dir­bo nuo­to­liu. Mo­ky­to­jai kar­tu su mo­ki­niais or­ga­ni­za­vo įvai­rius ren­gi­nius, po­pie­tes, se­mi­na­rus, su­si­ti­ki­mus su mies­tų sa­vi­val­dos at­sto­vais. Vi­si drau­ge ana­li­za­vo, kaip rei­kė­tų gy­ven­ti, ko mo­ky­tis, kur da­ly­vau­ti, kad bent ma­ža da­li­mi pri­si­dė­tų prie gam­tos tau­so­ji­mo, ma­žin­tų var­to­to­jiš­ku­mą.

Su­si­ti­ki­mų me­tu pro­jek­to ko­man­dos da­li­no­si pa­tir­ti­mi, su­si­pa­ži­no su skir­tin­gų ša­lių pa­pro­čiais ir kul­tū­ra. Mo­kė­si ga­min­ti na­tū­ra­lią kos­me­ti­ką, so­din­ti au­ga­lus ir me­džius, ga­mi­no daug­kar­ti­nio nau­do­ji­mo krep­šius, kū­rė pa­veiks­lus iš įvai­rių elek­tro­ni­nių at­lie­kų, da­ly­va­vo dvi­ra­čių spar­ta­kia­do­je, ma­ta­vo sa­vo pa­lie­ka­mus an­glies pėd­sa­kus.

Part­ne­rių mo­kyk­lo­se mo­ki­niai mo­de­lia­vo, kaip mies­tuo­se ska­tin­ti žmo­nių tva­raus gy­ve­ni­mo bū­dą, at­kreip­ti dė­me­sį į kiek­vie­no ga­li­my­bes tau­so­ti ir sau­go­ti pa­sau­lį ir juos su­pan­čią ap­lin­ką. Pro­jek­to me­tu at­lik­tas įdo­mus ty­ri­mas – iš­si­aiš­kin­ta, ko­kiais bū­dais mo­kyk­los ben­druo­me­nė įpras­tai ke­liau­ja į dar­bą, mo­kyk­lą ar su­si­tik­ti su drau­gais. Ap­klau­sos re­zul­ta­tai pa­ro­dė, kad pa­grin­di­nė trans­por­to prie­mo­nė – au­to­mo­bi­lis. 80 proc. mo­ki­nių ir mo­ky­to­jų nu­ro­dė, kad tė­vai at­ve­ža ir pa­si­i­ma iš mo­kyk­los, mo­ky­to­jai į dar­bą at­vyks­ta au­to­mo­bi­liais.

Vy­ko dis­ku­si­jos apie tai, ką per­ka­me, kiek per­ka­me, kaip or­ga­ni­zuo­ja­me sa­vo kas­die­ny­bę, kiek daug šiukš­lių po sa­vęs pa­lie­ka­me. Ro­dos, ma­ži ir ne­reikš­min­gi da­ly­kai, bet žmo­ni­jos mas­tu su­ku­rian­tys ne­pa­tai­so­mas pa­sek­mes vi­sai pla­ne­tai. Pro­jek­to me­tu veik­los ir ben­dra­vi­mas vy­ko an­glų kal­ba, o tai pa­dė­jo su­si­vie­ny­ti ir tap­ti la­biau pa­sau­lio pi­lie­čiais, kiek­vie­nam da­ly­viui plės­ti aki­ra­tį ir ma­ty­mo lau­ką, pa­ste­bint įvai­rius pro­ce­sus, pa­tir­tis ir ga­li­my­bes įvai­rio­se ša­ly­se.

Pro­jek­to ko­man­da džiau­gia­si, kad dar­naus dar­bo me­tu kaip pa­grin­di­nis pro­jek­to pro­duk­tas bu­vo su­kur­ta mo­ky­mo­si plat­for­ma mo­ky­to­jams, kur jie ga­lės to­bu­lin­ti ži­nias ir kom­pe­ten­ci­jas ke­tu­rio­mis tva­ru­mo te­mo­mis: tva­raus gy­ve­ni­mo bū­do ug­dy­mas; me­to­dai ir po­žiū­riai, ug­dant tva­rų gy­ve­ni­mo bū­dą; mo­ki­nių įtrau­ki­mas į tva­raus gy­ve­ni­mo bū­do ug­dy­mą; at­ve­jų ana­li­zės ir ge­ro­sios pa­tir­tys tva­ru­mo sri­ty­je ke­tu­rio­se ša­ly­se.

Ti­ki­mės, kad pui­kaus dar­bo re­zul­ta­tais pa­si­nau­dos vi­sų ke­tu­rių ša­lių mo­ky­to­jai. Šios ke­tu­rios te­mos plat­for­mo­je ana­li­zuo­ja­mos ir pri­sta­to­mos mo­ky­to­jams, pa­si­tel­kiant te­ori­nes ži­nias, prak­ti­nius tva­raus gy­ve­ni­mo bū­do ska­ti­ni­mo ir ug­dy­mo as­pek­tus bei vaiz­do me­džia­gą.

Pro­jek­to pa­reng­ta mo­ky­mo­si plat­for­ma pa­sie­kia­ma ad­re­su: https://pro­sli­fe.pi­lia­kal­nis.aly­tus.lm.lt/

Pro­jek­tas fi­nan­suo­ja­mas iš Eu­ro­pos ko­mi­si­jos „Eras­mus+“ pro­gra­mos lė­šų.

Vi­li­ja Zen­ke­vi­čie­nė

So­cia­li­nė pe­da­go­gė, pro­jek­to ko­or­di­na­to­rė Pi­lia­kal­nio pro­gim­na­zi­jo­je

 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai