Perforatoriai – į ką atkreipti dėmesį renkantis? (0)

Perforatorius
Tuomet, kai įprasto gręžtuvo suteikiamų galimybių laukiantiems darbams nebeužtenka, daugelio dėmesį atkreipia perforatoriai. Jie dažniausiai yra kur kas galingesni ir funkcionalesni, tad lengviau galima įveikti net ir kietesnes medžiagas. Nusprendus įsigyti tokį įrankį, reikės susipažinti su plačia jų pasirinkimo įvairove – jei atkreipsite dėmesį į žemiau pateiktus kriterijus, tinkamą modelį išsirinksite kur kas paprasčiau.

Maitinimo šaltinis

Pagal maitinimo šaltinį galima išskirti du perforatorių tipus – tai elektriniai ir akumuliatoriniai. Pirmojo tipo įrankiai yra vertinami dėl nepertraukiamo darbo: jei netoliese yra elektros lizdas, darbuotis galėsite neskaičiuodami valandų. Tuo tarpu akumuliatoriniai modeliai bus mobilesni ir leis lengviau pasiekti sunkiau prieinamas vietas, kadangi Jūsų judėjimo nevaržys papildomi laidai. Tiesa, šiuo atveju būsite apriboti akumuliatoriaus talpa. Visgi, ši problema vis dažniau sprendžiama tokius įrankius komplektuojant su dviem akumuliatoriais – išsikrovus vienam, iš karto galima įsidėti kitą.

Atliekamos funkcijos

Galima išskirti tris pagrindines perforatorių funkcijas. Plytelių nuiminėjimui, sienų ardymui ir kitiems panašiems griovimo ar atskėlimo darbams bus reikalinga kalimo funkcija, o specialią antgalio jungtį ir gręžimo funkciją turintys įrankiai galės būti naudojami kaip gręžtuvai. Tuomet tokius įrankius galėsite naudoti darbui su metalu, mediena ar kitomis minkštesnėmis medžiagomis. Tačiau jeigu gręžti reikės betone, akmenyje ar kitose kietose medžiagose, turėtumėte rinktis perforatorių, kuris turi gręžimo su kalimu funkciją. Daugelis modelių yra aprūpinti visomis jomis, tačiau šią informaciją reikėtų pasitikrinti papildomai.

Galingumas

Kuo galingesnis bus perforatorius, tuo efektyviau jis dirbs ir tuo storesnius grąžtus bus galima naudoti. Jei ketinate dirbti su kietais paviršiaus, didesnė galia bus ypač svarbi. Visgi, reikėtų įvertinti ir tai, jog galingesni įrankiai dažniausiai sveria daugiau – tai reiškia, kad darbas pareikalaus daugiau fizinių pastangų. Šis rodiklis neabejotinai yra svarbus, tačiau tuo pačiu jis labai individualus. 

Kiti techniniai parametrai

Jums turėtų būti aktualus sūkių ir smūgių skaičius bei smūgio jėga. Kuo aukštesni bus šie parametrai, tuo efektyviau galėsite atlikti laukiančius darbus – jei įrankio ieškote profesionalioms reikmėms, vertėtų rinktis kuo efektyvesnius modelius. Taip pat verta atkreipti dėmesį į maksimalius gręžimo skersmenis, nuo kurių priklausys Jūsų galimybės. Šiuo atveju profesionalūs modeliai ir vėlgi galės padaryti kur kas platesnes skyles, tad renkantis šias charakteristikas, pravartu iš anksto žinoti, kam tokį įrankį naudosite.

Komplektacija

Be jau minėto papildomo akumuliatoriaus, kai kurie perforatoriai gali būti aprūpinti kitais priedais, kurie užtikrins dar sklandesnius darbus. Pavyzdžiui, gylio ribotuvas padės išgręžti tikslesnes skyles, o šoninė rankena garantuos patogesnį darbą. Panašių priedų galima rasti ir daugiau – pagalvokite, kurie iš jų Jums pasitarnaus praktiškai. Tas pats pasakytina ir apie papildomas funkcijas, kurių perforatoriai taip pat nestokoja.

Gamintojas

Atsižvelgdami į prekinį ženklą, galėsite suprasti, ko iš atitinkamo įrankio galima tikėtis ir įsitikinsite jų kokybe. Jos tikrai nestokos bet kuris Bosch perforatorius – daugiau kaip šimtmetį gyvuojančios kompanijos siūlomi įrankiai vertinami dėl funkcionalumo ir inovatyvių technologijų pritaikymo. Jų pasiūlys DeWalt perforatorius: šie gamintojai daug dėmesio skiria našumui, patogumui ir kaip įmanoma produktyvesniam darbui. Tarp populiariausių dažnai minimas ir Makita perforatorius: ši kompanija visuomet stengiasi pranokti profesionalų lūkesčius. Tačiau Jums pavyks surasti ir daugiau kokybiškus perforatorius siūlančių kompanijų – su jomis susipažinsite apsilankę Pigu.lt el. parduotuvėje.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, pakankamai lengvai surasite Jums tinkantį perforatorių. Iš anksto pagalvokite, kokiems darbams dažniausiai šį įrankį pritaikysite – taip sprendimą priimti bus dar paprasčiau.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.