Notariniai vertimai – būtini tarptautiniams sandoriams (1)

Nuotrauka: Unsplash.com/Tyler Franta
Nuotrauka: Unsplash.com/Tyler Franta
Globalizacijos ir aktyvaus tarptautinio bendradarbiavimo laikais notariniai vertimai tapo būtinybe. Tais atvejais, kai autentiškumas ir tikslumas yra itin svarbūs, rekomenduojame kreiptis tik į kvalifikuotus vertėjus ir notarus. Toliau šiek tiek išsamiau papasakosime apie notarinių vertimų svarbą tarptautiniame versle.

Kas yra notaro patvirtintas vertimas?

Bet kokio tarptautinio bendradarbiavimo atveju šalių santykiai turi būti įforminti įvairiais dokumentais: tai gali būti sutartys, patentai, susitarimai ir kt. Kad šiuos dokumentus suprastų abi šalys, juos reikia išversti.

 

Notaro patvirtintas vertimas nuo įprasto vertimo skiriasi tuo, kad šių vertimų tikslumą ir autentiškumą savo parašu tvirtina kvalifikuotas vertėjas, o notaras patvirtina vertėjo parašą. Taigi notaro patvirtintas vertimas leidžia abiem šalims pasitikėti vertimo autentiškumu – tai labai svarbus bet kokios sutarties aspektas.

 

Būna dviejų rūšių notaro patvirtinti vertimai: patvirtinimas, pridedamas prie išversto dokumento originalo, ir patvirtinimas, pridedamas prie išversto dokumento kopijos. Pastaruoju atveju notarui reikia pateikti ir dokumento originalą.  Notaro patvirtinti vertimai gali būti ir elektroninio formato dokumentai, kurie pasirašomi e. parašu.

 

Kodėl notaro patvirtintas vertimas toks svarbus?

 

Skirtingose šalyse vartojama skirtinga terminija, todėl net menkiausias netikslumas gali sukelti rimtų nesusipratimų, techninių problemų, lemti nesėkmingą sandorį ir net lėšų praradimą.

 

Notaro patvirtintas vertimas sumažina riziką, susijusią su vertimo autentiškumu ir tikslumu. Notaro patvirtinti vertimai kainuoja šiek tiek brangiau, tačiau, įvertinus galimą riziką ir jos kainą, didesnės išlaidos tikrai nėra tokios reikšmingos, nes suteikia daug daugiau saugumo.

 

Dokumentų vertimas ir jų notarinis tvirtinimas – kas teikia šią paslaugą?

 

Notarinis vertimo tvirtinimas – tai profesionalių vertimų biurų siūloma paslauga. Jei dokumentų apimtis yra palyginti didelė, o srautas reguliarus, tikrai patartina apsvarstyti galimybę nuolat bendradarbiauti su vertimų biuru. Tai leis dirbti efektyviau, greičiau, ekonomiškiau ir saugiau.

 

Pasirinkus notaro patvirtinto vertimopaslaugą, kaina, kaina, žinoma, bus didesnė nei įprasto vertimo, tačiau, kaip jau minėta, tokių vertimų svarba verslui gali būti labai didelė. Kaina priklausys nuo vertimo kalbos, teksto specifikos ir termino, taip pat nuo notaro paslaugų kainos.

Į ką reikia atsižvelgti prireikus notarinio vertimo?

 

Prieš kreipiantis dėl vertimo reikia patikrinti, ar turimas dokumentas atitinka reikalavimus: turi būti nurodytas dokumento autorius, jo parengimo data, dokumento parengimo, išdavimo ir pasirašymo vieta, dokumentas turi būti pasirašytas. Notaras netvirtins dokumento , jei jis neatitiks reikalavimų.

 

Taip pat svarbu, kad pasirinktas vertimų biuras būtų profesionalus – būtinai įsitikinkite, kad biuras dirba pagal tarptautinius kokybės standartus. Duomenų saugumas ir konfidencialumas yra itin svarbūs aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti, ypač labai konkurencingose pramonės šakose, jautriose veiklos srityse ir tarptautiniame versle: dokumentai, kuriuose yra slaptos informacijos, pavyzdžiui, patentai, turėtų būti pateikiami versti tik labai rūpestingai atrinktiems partneriams.

 

Jei notariniai vertimai reikalingi dokumentams, susijusiems su konkrečia sritimi, pavyzdžiui, teise, medicina, technologijomis ir t. t., reikia įsitikinti, kad pasirinktas vertimų biuras gali pasiūlyti vertėjo, kuris specializuojasi konkrečių tekstų srityje, paslaugas. Tai padės vertimą atlikti greičiau, tiksliau ir patikimiau.

 

Notariniai vertimai – aiškus ir tikslus bendradarbiavimas

 

Notaro patvirtintas vertimas padės išvengti netikslaus vertimo keliamos rizikos ir prireikus leis sėkmingai ginti savo teises teisme. Ruošiantis asmeniškai ar e. būdu pasirašyti tarptautines sutartis ar kitus svarbius dokumentus, notariniai vertimai yra būtini siekiant aiškaus, tikslaus ir patikimo visų šalių bendradarbiavimo. Tai yra pagrindinė bet kokio sėkmingo bendradarbiavimo sąlyga! 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.