Nori sutikti tikrą televizijos žvaigždę? O gal ir ne vieną? Važiuok į Oninių šventę! (0)

Oninės
Liepos 22 d., penktadienį, 19 val., Punioje (Alytaus rajone) vyks Oninių – Šviežios duonelės šventė. Kviečiame dalyvauti!

Punia – skambių dainų, darbščių žmonių ir didingos istorijos kraštas – šiais metais mini 640 metų sukaktį nuo datos, kai istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą buvo paminėtas jos vardas. Bene labiausiai miestelį išgarsino ilgą laiką gyvavusi legenda, kad Punioje ant piliakalnio neva stovėjusi Pilėnų pilis, kurią 1336 m. užpuolė kryžiuočiai, ir vietos gyventojai, vadovaujami kunigaikščio Margirio, nepasidavė priešams, likę gyvi – susidegino.

Koks bebūtų istorikų verdiktas dėl Pilėnų, Margirio piliakalnis didingai tebestūkso ant Nemuno kranto Punioje, o jo papėdėje jau šio penktadienio vakarą susirinks tūkstančiai šio krašto žmonių ir svečių. Šventė, ženklinanti vieno iš svarbiausių žemdirbių darbymečio – javapjūtės – pradžią, yra tarsi simbolinė padėka žemei, duonai ir žmogui. Pagal tradiciją ji sutampa su Oninėmis, nes senovėje Ona vadinta duonos ponia, mat tuo metu jau būdavo nupjauti pirmieji rugiai, iškulti grūdai ir iškepta pirmoji šviežia duonelė.

Oninių – Šviežios duonelės vakaro programoje bus ir tradicinis duonos, ir seniūnijoje gyvenančių varduvininkių pagerbimas, svečių sveikinimai. Iš karto po to grieš liaudiškos muzikos kapelos „Punelė“, „Šerkšnė“, kantri grupės „Karčema“, vėliau – grupių „Kitava“, „Sare Roma“ ir Sauliaus Prūsaičio su grupe pasirodymai.

Visų atvykusiųjų lauks Duonos kelio edukacija, galimybė gyvai pamatyti, kaip lauko krosnyje kepama ruginė duona. Išalkusieji bus pavaišinti čia pat verdama žuviene – „poliauka“ bei rūkyta žuvimi. Visos šventės metu veiks amatininkų, tautodailininkų dirbinių mugė, šventinė prekyba. Bus karieta ir pasijodinėjimas žirgais.

Gamtos ir kraštovaizdžio mylėtojams organizatoriai žada įspūdingą pasiplaukiojimą plaustu Nemune.

Šventėje turės ką veikti ir mažieji lankytojai. Jiems parengtos įvairios pramogos, kaip piešimas ant veido, virtualios realybės pramoga, vaikščiojantys dideli meškinai, su kuriais bus galima ne tik apsikabinti, bet ir nusifotografuoti.

Visų pramogų organizatoriai neišduoda, sako, – tegul žiūrovams bus netikėtumas, nes malonios staigmenos visiems patinka. Mes išduosime tik vieną paslaptį: renginio vedėja bus televizijos žvaigždė Edita Mildažytė, bet sako, kad tikrų žvaigždžių bus ir daugiau.

Tad laukiame jūsų Punioje!

ARS informacija

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.