NORFA akcijos – ar pasinaudojate visais geriausiais pasiūlymais? (1)

NORFA
Nemažą namų biudžeto dalį sudaro išlaidos artimiausiame prekybos centre. Juk dažnai MAXIMOJE, NORFOJE ar kitoje parduotuvėje perkame ne tik maisto prekes, bet ir būtiniausias namų apyvokos prekes. Jei pastaruoju metu pastebėjote, kad jūsų įprastinio krepšelio suma gerokai išaugo, galbūt metas kritiškai pažvelgti į tai, ką perkate, ir išsiugdyti kelis naujus įpročius, kurie leis sutaupyti? NORFA akcijos – vienas iš būdų įsigyti prekių pigiau, tačiau galima savo kasdienybėje pritaikyti ir dar kelias idėjas apie kurias pasakojame šiame straipsnyje.

Pakeiskite mąstymą – pakeiskite mitybą

Būdų sutaupyti yra įvairių. Vienas iš jų – netiesioginis. Sveika mityba, tai mažiau sveikatos problemų, taigi ir mažiau išleistų pinigų maisto papildams, papildomiems sveikatos tyrimams ar ligų gydymui. Be to, jei turite vaikų, sveika mityba – puikus pavyzdys, ugdantis gerus mitybos įpročius.

Norėdami įsigyti ir pigesnių, ir sveikesnių produktų, turėtumėte atsiminti 3 svarbiausius dalykus: šviežia, žalia ir didelėse pakuotėse:

 • Šviežia, tai reiškia, kad daugiau maisto medžiagų turės švieži produktai, tokie kaip šviežios daržovės, mėsa, vietoje kepti kepiniai ir t. t.

 • Žalia – tai priminimas pirkti kuo daugiau ingredientų, o ne patiekalų. Taip galėsite kontroliuoti, kiek papildomų riebalų, druskos, cukraus dedate į patiekalus gaminti. Todėl reikėtų vengti pusfabrikačių, jau pagamintų salotų, kepsnių, pyragėlių ir kito „supakuoto“ maisto. Nesakome, kad reikia atsisakyti saldumynų ar bulvių traškučių – su saiku valgyti tikrai galima visko. Tačiau šiuos gardžius skanėstus gamindamiesi namuose tikrai daug sutaupysite, net NORFA akcijos nepasiūlys tokios geros kainos (ir produkto sudėties) kaip namie gaminti skanumynai ar užkandžiai.

 • Ir paskutinis punktas – didelės pakuotės. Tai priminimas, kad perkant didesnį kiekį, mažiau mokėsite už 1 kg.

 

Sumaniai sunaudokite turimas atsargas

Kalbant apie maistą, nemažai pinigų mes tiesiog „išmetame“, kai išmetame sugedusius maisto produktus ar pirktinio maisto likučius. Taigi vienas iš taupymo būtų – nepamiršti maisto likučių ir neįsigyti per daug greitai gendančių produktų. Jei dažnai tenka išmesti sugedusius produktus, atkreipkite dėmesį, ar darote šiuos dalykus:

 • Eidami apsipirkti turite pirkinių sąrašą.

 • Tiksliai žinote, kas yra jūsų spintelėse, sandėliuke ir šaldytuve.

 • Pamatę akciją įvertinate, ar turėsite kur laikyti didesnį produkto kiekį (pvz., ar yra vietos jūsų šaldiklyje).

 • Brangius produktus mokate pasigaminti (ir gaminate) patys – pavyzdžiui, neperkate kavos / arbatos išsinešti, salotas gaminatės namuose, patys marinuojate mėsą, o ne perkate jau sumarinuotą ir pan.

 • Bent 2 kartus per savaitę patikrinate šaldytuvo turinį ir sunaudojate tai, kas tuoj suges.

 • Kai gaminate sudėtingą patiekalą, taupykite savo laiką – gaminkite dvigubą porciją ir pusę patiekalo užšaldykite. Kai neturėsite laiko gaminti, galėsite tiesiog atšildyti tokį „paruoštuką“ ir sutaupyti pinigų neužsisakydami maisto iš kavinės. Užšaldymui puikiai tinka troškiniai, lazanija, įvairūs sūrūs pyragai (pvz., filo tešlos, fetos ir špinatų, mielinės tešlos ir grybų ir pan.), lietiniai, koldūnai, kotletai (ir mėsiški, ir augaliniai) ir pan.

 

Į parduotuvę eikite nusiteikę sutaupyti!

Impulsyvūs pirkiniai yra lengviausias būdas padidinti galutinę krepšelio sumą. Todėl prieš eidami į parduotuvę atlikite šiuos veiksmus:

 • Eikite tik pavalgę, jog nesugalvotumėte įsigyti užkandžių, kurių nebuvo jūsų sąraše.

 • Eikite apsipirkti su pirkinių sąrašu rankoje.

 • Jei galite, eikite apsipirkti ne piko metu, taip sugaišite mažiau laiko ir apsipirksite greičiau.

 • Jei renkatės panašios funkcijos produktą, dėmesį kreipkite ne į gamintojo pavadinimą, o į maistinę sudėtį. Populiarių įmonių gaminiai gali būti net ir dvigubai brangesni už mažiau žinomą įmonę ar už pagal prekybos centro užsakymą pagamintą produktą. O maistinė sudėtis gali būti labai panaši.

 • Lyginkite ne pakuotės kainą, o 1 kg ar 1 l kainą.

 • Rinkitės ne madingus ir brangius produktus, o sočius ir maistingus. Pavyzdžiui, vietoj brandintos mėsos išpjovos rinkitės lęšius, pupas, tofu ar kitą baltymų šaltinį. Gera kaina galite įsigyti ir naudingus, ir maistingus grūdus: avižas, miežius, ryžius. Bulvės taip pat neblogas pigaus garnyro pasirinkimas.

 • Žinoma, nepamirškite šviežių daržovių – jos gali būti brangiausi jūsų krepšelio ingredientai, todėl įsigyti galite kai joms taikoma akcija ar renkantis vaisius pagal sezoną. Pavyzdžiui, rudenį pigesni būna obuoliai, vynuogės, žiemą – citrusiniai vaisiai ir bananai, pavasarį trešnės, rabarbarai, persikai ir t. t.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.