Nauja tvarumo tendencija Lietuvoje: blunkančios spaudos marškinėliai (1)

nuotr.
Mada ir greitas vartojimo tempas yra juodoji tekstilės pramonės skylė. Būtent rūbams skirtos medvilnės auginimui reikia net ketvirčio visos pasaulio dirbamos žemės, čia sunaudojami milžiniški kiekiai pesticidų ir insekticidų. O šiltnamio efektą keliančių dujų emisija rūbų pramonėje siekia daugiau nei milijardą tonų per metus. Todėl vis labiau populiarėja tvari mada. Ekologiškai pagamintų rūbų idėjos skinasi kelią ir Lietuvoje. Neseniai pristatytas unikalus tvarios mados proveržis – vandens pagrindo spaudos marškinėliai.

Marškinėliai dyla, gamta ryškėja

Apie tamsiąją tekstilės pramonės pusę kalbama per mažai. Tai vienas iš sektorių, kuris sugeneruoja milžinišką atliekų kiekį. Drabužiams dar neatkeliavus į parduotuves, jau kaupiasi kalnai atliekų. Dar didesnė problema – neatsakingas vartotojų elgesys. Kasmet Europoje yra išmetamas įspūdingas skaičius tekstilės gaminių – net 5,8 milijono. JAV kasmet sąvartynuose atsiduria net 13 milijonų naujų ir dėvėtų rūbų bei kitų gaminių. Taigi, kol žmonija gaudo naujausias mados tendencijas, žemės planeta ir visa jos ekosistema kenčia.

Būtent todėl vis ieškoma būdų, kaip sukurti rūbus, kurie netaptų našta gamtai. Dvi tvarumo idėjas palaikančios įmonės surėmė jėgas bendram projektui ir pristato proveržį lietuviškos mados padangėje – vandens pagrindo spaudos marškinėlius „Žalias dylas“. Tai yra visiška mados naujovė, nes pati marškinėlių medžiaga išgaunama ekologišku keliu, o vandens pagrindo spaudas neturi kenksmingų medžiagų. Kaskart išskalbus marškinėlius, spaudas keis savo vaizdą – šviesės, bluks. Tai yra tylus priminimas, kad kai marškinėliai blunka, gamta atgimsta naujam, švaresniam, gyvenimui.

 

Naujovė, kuri panaudoja antrines žaliavas

„Žalio dylo“ marškinėlių kūrimo procese stengiamasi išvengti papildomų atliekų sukūrimo. Todėl nuspręsta įpakavimui rinktis antrines žaliavas – jau naudotus Etaplius.lt savaitraščio puslapius.

„Užrašas dyla – gamta ryškėja, – sako Etaplius.lt direktorė Giedrė Brazlauskaitė. – Skaitymas – irgi yra ekologija: ekologija mintims, laikui, nes esi čia ir dabar, nesi prie mėlynojo ekrano, galbūt nenaudoji tuo metu per daug elektros, nenaudoji dirgiklių savo mintims, tad mes kalbame apie ekologinę mintį ir siūlome „Žalią dylą“ kaip ekologišką, švarią ir tvarią verslo dovaną jūsų klientui, draugui ar giminaičiui.“

Spaudą galima papildyti įmonės logotipais ir dovanoti kaip ekologiškas verslo dovanas. Marškinėliai tinka dėvėti kasdien bet kokia proga. Unikalus dizainas tiks tiek vyrams, tiek moterims ar savęs ieškantiems paaugliams. Juk ekologija visada madinga.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.