Kodėl automobilių veidrodėliai yra tokie svarbūs? (1)

Tinkamas automobilio veidrodėlių reguliavimas yra ypatingai svarbus jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumui. Peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite, kaip tai atlikti teisingai!
Tinkamas automobilio veidrodėlių reguliavimas yra ypatingai svarbus jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumui. Peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite, kaip tai atlikti teisingai!
Dažnai girdime apie vidinius ir išorinius automobilių veidrodėlius, tačiau tikrai ne vienam vairuotojui dar kyla daugybė klausimų apie jų sureguliavimą. Ar ir jūs norėtumėte sužinoti, kaip užtikrinti, kad važiavimas su automobiliu bus ne tik malonus, bet ir saugus? Tada peržiūrėkite šį gidą ir tinkamai pasiruoškite keliui!

Visų pirma, ar dar nežinote, kodėl iš tikrųjų verta skirti tiek dėmesio tinkamam automobilio veidrodėlių reguliavimui?

Reikėtų nepamiršti, kad veidrodėliai yra viena iš svarbiausių automobilio saugos dalių. Būtent jie užtikrina, kad geriau matysite ne tik patį kelią, bet ir kitus eismo dalyvius, todėl galėsite išvengti įvairių susidūrimų. Kartais kelyje įvyksta staigūs pasikeitimai ir reikia greitai reaguoti – tam yra ypatingai svarbūs veidrodėliai, nes galėsite lengviau įvertinti situaciją ir tinkamai pasielgti (pvz., jeigu kitas vairuotojas staiga nori jus aplenkti). Dėl to dažnai yra net rekomenduojama sustoti, jeigu staiga pastebite, kad jūsų veidrodėliai nėra gerai sureguliuoti!

Žinoma, tinkamas automobilių veidrodėlių sureguliavimas yra svarbus net ir tada, kai eismas yra ganėtinai ramus. Ar žinojote, kad siūloma į savo automobilio veidrodėlius pažiūrėti kas maždaug šešias arba aštuonias sekundes? Tikrai taip! Šis laiko tarpas taip pat sutrumpėja, jeigu matomumas yra ganėtinai blogas, važiuojate didesniu greičiu arba netoli yra specialios zonos (pvz., statybos, mokyklos ir kt.).

Tokią svarbą turi visi veidrodėliai. Pavyzdžiui, dažnai vairuotojai stebi tik savo vidinį veidrodėlį, tačiau išoriniai irgi suteikia daug informacijos apie eismą – taip matysite ne tik kitus automobilius, bet ir pėsčiuosius.

Tai yra tik kelios priežastys, kodėl visiems reikia tinkamai pasirūpinti savo veidrodėliais! Kiekvienam vairuotojui pravers įvairių automobilio dalių pagrindai, todėl visada naudinga išmokti daugiau apie savo transporto priemonę. Pavyzdžiui, internetinės svetainės autodalysonline.lt straipsnyje bendra informacija apie automobilio šoninius veidrodėlius padės ne tik išmokti daugiau apie šią automobilio dalį, bet ir sužinosite, kuris veidrodėlių variantas bus tinkamiausias būtent jums!

Kaip teisingai sureguliuoti automobilių veidrodėlius?

Norint užtikrinti saugų važiavimą, reikia pasirūpinti tiek išoriniais (šoniniais), tiek vidiniais transporto priemonės veidrodėliais.

Taigi, jeigu norite tinkamai sureguliuoti vidinį veidrodėlį, iš pradžių atsisėskite į vairuotojo vietą automobilyje (svarbu, kad vairuotojo pusės sėdynė būtų jau pritaikyta pagal tai, kas jums geriausiai tinka vairuojant). Tada galite pradėti automobilio veidrodėlio reguliavimą. Tiesiog reikia užtikrinti, kad per veidrodėlį matote tiek galinį automobilio langą, tiek pagrindinius daiktus už pačio automobilio, nes tai reiškia, kad kelyje pakankamai gerai matysite tuos automobilius, kurie bus už jūsų. Svarbu patikrinti, ar jūsų žvilgsnis pasiekia lango vidurį (pvz., nėra taip, kad matytumėte tik dangų) – taip automobilio vidinis veidrodėlis bus sureguliuotas teisingai.

Kai reguliuosite vidinį veidrodėlį, pabandykite neliesti pačio stiklo, o tik veidrodėlio šoną. Taip išvengsite pirštų atspaudų, kurie gali turėti neigiamos įtakos matomumui!

Žinoma, taip pat svarbu pagalvoti ir apie šoninius veidrodėlius. Priklausomai nuo jūsų automobilio metų, yra du pagrindiniai reguliavimo būdai – rankinis ir elektrinis (tai reiškia, kad automobilyje esantys mygtukai padės reguliuoti veidrodėlį).

Taigi, kaip tinkamai parinkti šių veidrodėlių vietą? Vienas iš populiariausių reguliavimo būdų yra šis – atremkite galvą į vairuotojo pusės langą, o tada pažiūrėkite į automobilio veidrodėlį ir reguliuokite jį horizontaliai taip, kad matytumėte tik nedidelę dalį savo transporto priemonės. Būtent tada geriausiai matysite kelio vaizdą, jeigu nuspręsite persirikiuoti.

Šoninį automobilio veidrodėlį taip pat reikia sureguliuoti ir vertikaliai. Įsitikinkite, kad jūsų matymo laukas yra maždaug per vidurį – tada nematysite nei per daug dangaus, nei per daug kelio. Svarbiausia, kad galėtumėte gerai matyti patį eismą!

Tinkamai sureguliuoti išoriniai ir vidiniai automobilio veidrodėliai bus naudingi įvairių situacijų metu. Pavyzdžiui, kiekvienas vairuotojas turėtų pasižiūrėti į savo išorinį veidrodėlį tada, kai bando persirikiuoti arba nori sukti į kitą gatvės pusę, o vidinis veidrodėlis bus svarbus tada, kai norėsite sulėtinti automobilį arba iš viso sustoti. Daugiau informacijos galite rasti ir gide apie tai, kaip tinkamai sureguliuoti automobilio veidrodėlius – reidasofficial.lt.

Jeigu dar nespėjote sureguliuoti savo veidrodėlių, tikrai skirkite tam minutę jau dabar ir užtikrinkite savo bei kitų eismo dalyvių saugumą!

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.