Kaip skolas išieškoti greitai ir efektyviai? 4 patarimai verslams ir žmonėms (1)

nuotr.
Jeigu turite skolininkų, pirmiausia nusiraminkite: jų turi daugelis žmonių, taip pat ir nemažai įmonių. Norint atgauti savo pinigus, reikia veikti sumaniai, žinoti, kaip elgtis, kada ir kokių veiksmų optimalu imtis. Taigi, šiame straipsnyje pabandysime atsakyti į klausimą, kaip skolas atgauti greičiau ir kaip padidinti tikimybę apskritai atgauti skolą?

1-as patarimas – surinkti visus duomenis apie skolininką: nuo to prasideda skolų išieškojimas


Pirmiausia būtina nuodugniai susipažinti su visu procesu ir įvertinti atvejį: pavyzdžiui, kokia šiuo metu skolininko finansinė padėtis (ją galima peržvelgti net ir visuomenei plačiai prieinamuose tinklalapiuose, pavyzdžiui, Rekvizitai.lt: čia pateikiama įmonės kredito rizika, kuri gali būti aukščiausia arba žemiausia). Jeigu rizika – aukščiausia, reikia nusiteikti, kad išieškoti skolą lengva nebus, procesas gali užtrukti. Tiesa, į šiuos duomenis visuomet verta atkreipti dėmesį ir renkantis verslo partnerius: tai savotiška nemokių partnerių prevencija.


Taip pat nuspėti, ar skolą pavyks atgauti greitai ir sklandžiai, rodo bendradarbiavimo istorija: kaip greitai klientas apmokėdavo sąskaitas faktūras, ar laikydavosi pažadų ir pan.


Kiek klientas yra svarbus Jūsų verslui? Ar tikrai verta taikstytis su nemokiu klientu vien todėl, kad anksčiau jis Jūsų verslui padėjo generuoti dideles pajamas? Pagalvokite, ar tai nebus variantas, jog savo finansinį stabilumą aukojate tik remdamiesi buvusiais, o ne esamais verslo santykiais su šiuo klientu?


2-as patarimas – nedelsti ir kuo greičiau bandyti atgauti skolą


Beveik visuomet pasitvirtinanti taisyklė: kuo greičiau imsitės veiksmų, tuo didesnė tikimybė, kad skolą atgausite. Natūralu, kad nemokios įmonės yra įsiskolinusios ne vieniems partneriams, taigi visi jie tarsi stoja į eilę. Pirmieji, išreiškę reikalavimą grąžinti skolą, visuomet laimi daugiau, tikimybė, kad jie atgaus pinigus – ženkliai didesnė (pavyzdžiui, pardavus skolininko turtą iš varžytinių, mokėjimai taip pat vykdomi tam tikra tvarka, o ne chaotiškai).


3-ias patarimas – surinkite informaciją apie galimus skolos išieškojimo būdus


Skolų išieškojimas Lietuvoje vykdomas dviem būdais:


   • Ikiteisminiu būdu (jis dar vadinamas skolų pardavimu). Šiuo metu rinkoje veikia nemažai įmonių, vykdančių ikiteisminį skolų išieškojimą. Dažniausiai tokiu būdu išieškomos nedidelės vertės ir nereikšmingos skolos, nors tai nėra taisyklė be išimties. Šioms įmonėms reikia pateikti įrodymą apie skolą (sutartis, laiškų išklotines, išrašytas sąskaitas faktūras ar pan.). Tuomet sudaroma paslaugų teikimo sutartis ir laukiama rezultatų.


   • Per teismą. Susirandate teisininkų įmonę, kuri Jums atstovautų. Teisinių paslaugų įmonė pateikia ieškinį teismui, po to perduoda išieškojimą antstoliams, visur atstovauja savo klientams.


4-as patarimas – visuomet konsultuokitės su teisininkais


Jei akivaizdžiai matote, kad su klientu taikos sutarties sudaryti ir susitarti nepavyks, jei bijote padaryti lemtingų klaidų, kurios Jums kainuotų itin brangiai ir sumažintų galimybes apskritai atgauti skolą, kreipkitės konsultacijos į teisininkus. Jie, įvertinę konkretų atvejį, patars, ko imtis pirmiausia, kaip optimaliai spręsti situaciją.


Vietoje išvadų: kas nulemia, ar skolą pavyks išieškoti greitai ir lengvai?


   • Skolininko tipas, finansinė padėtis, gyvenamoji vieta (Lietuvoje ar užsienyje) ir pan. Skolų išieškojimas iš fizinio asmens visuomet yra sudėtingesnis, nes dažnai žmogus gali dirbti nelegaliai, neturėti banko sąskaitos, turto ir pan. Jeigu skolininkas gyvena užsienyje, nemenkas iššūkis gali būti jau vien jį surasti. Tokio pobūdžio aplinkybių gali būti ir daugiau.


   • Pasirinktas skolos išieškojimo būdas (kaip minėta, gali būti ikiteisminis ir teisminis skolų išieškojimas).


   • Skolos išieškojimo procesą koordinuojančių asmenų patirtis šioje srityje ir dedamos pastangos. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl visuomet verta kreiptis į profesionalus, brangų savo laiką skiriant veikloms, kurias geriausiai išmanote ir kurios teikia daugiausia džiaugsmo. 
 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.