Ką kine galima veikti naktį ir dar per Velykas? (5)
– Kadaise kine „Dainava“ vyko repo, breiko vakarėlis, buvo rodomas tematikai tinkamas filmas. Kaip sumanėte po ilgesnės pertraukos pasiūlyti įdomesnį formatą – naktinį etnokultūros vakarėlį?
– Kaip žinia, Alytaus kino teatras neužilgo užsidaro remontui ir tai mums geras sutapimas. Turiu omenyje, kad galime kažką išsigręžti, pakabinti ir panašiai. Norėtųsi tikėti, kad po rekonstrukcijos kine atsiras dar daugiau galimybių įvairiems renginiams, nes šiuo metu netgi nėra trifazio elektros įvado. Panašių „Why people dance“ vakarėlių Alytuje esame organizavę Stikliniame pastate ir kitur, bet visą laiką dairėmės nestandartinės erdvės. Kinas pasirodė tinkama vieta, žinoma, įdedame daug darbo į infrastruktūrą, papildomi tualetai, apšvietimas, stengiamės pasirengti renginiui kuo tobuliau.
– Ar sunku buvo gauti leidimą neįprasto formato renginiui kultūros įstaigos erdvėje?
– Labai džiaugiuosi, kad ir miesto savivaldybė, ir kino teatro administracija pritarė idėjai, kurią apvilkome į gražų rūbą ir tikimės, jog reikės antro seanso, tai yra koncerto. Nes bent jau į pirmą dalį, filmą ir koncertą, visi norintys turbūt netilps, nes yra 170 vietų, tada jau naktinė dalis, antras dublis, šokinis formatas. Fojė talpina daugiau žmonių. Galvojame, kad galbūt įleisime papildomai žmonių po kino seanso.
Renginys idėjine prasme sėkmingai susijungė po velykine dzūkų etnokultūros šiuolaikinių puoselėtojų vėliava, atlikėjai – gyvenantys Dzūkijoje ar kilę iš čia, išeiviai, pavyzdžiui, Simas Slabačiauskas, dabar daugiau laiko praleidžiantis Ispanijoje.
– Nekils problemų dėl saugumo tvarkos?
– Visą laiką, kiek tik įmanoma, rūpinamės renginių saugumu, aš pats vaikštau po salę, turiu radijo ryšį su apsauga. Tikriname kišenes. Bet reikia suprasti, kad svaiginimosi kultūra yra visame pasaulyje, gal išskyrus Šiaurės Korėją, į kurią nesilygiuojame. Joks miestas to neišgyvendins, visko pasitaiko vakarėliuose, o situacijos sprendžiamos, niekada neužsimerki, jei matai, kad kažkas negerai.
– Papasakokite, prašau, apie platformą „Why people dance”.
– Platforma, jei oficialiau, ją dabar taip vadiname, atsirado po legendinės vakarėlių „Houseclassics” bangos, po to, kai groti publikai nustojo diskžokėjai (DJ) Povilas (redakcijos pastaba – Povilas Dapkevičius, šiuo metu „Apple“ Baltijos šalių vadybininkas) ir Mukas (vienas iš dabartinių ryšio operatoriaus „Bitė” vadovų Aurimas Kapočius). „Why people dance“ užuomazgos Alytuje sudygo mums dar mokantis mokykloje. Į mūsų vakarėlius atvažiuodavo ir didžėjai iš užsienio, o kažkada ir „Alytaus naujienos“ rašė, kad vyksta naujas DJ judėjimas mieste. Kai išsiskirstėme, liko tam tikra tuštuma. Ją užpildė „Why people dance”, gyvuojanti jau apie 10 metų. Alytuje renginius organizuojame su Domantu Šimkumi, visa kita darau pats, tiek prižiūriu platformą, tiek įrašus. Išaugome iki tarptautinės platformos, kuri turi sekėjų visuose kontinentuose. Man ši veikla yra hobis, kaip ir muzika apskritai. Mano mama dirbo vinilo plokštelių parduotuvėje Alytuje, veikusioje ten, kur dabar įsikūręs „Kavos skveras”. Turiu mamos vinilų koleciją, nuo Bacho iki Preslio, daugybę plokštelių.
– „Why people dance“ ženklas feisbuko paskyroje – ukrainietiškų spalvų. Gal tenka bendrauti su šios šalies muzikantais?
– Kai prasidėjo Rusijos agresija Ukrainoje, pradėjau rinkti paramą. Su „Why people dance” ir keliais kolegomis padariau muzikos albumus su 162 kūriniais, iš jų pardavimo paaukojome įvairiems fondams per 13 tūkst. eurų. Ir toliau renkame paramą. Solidarizuojamės su Ukraina, kurioje turiu nemažai pažįstamų muzikos industrijoje, daug bendraujame.
– Jei jau prabilome apie „Houseclassics“, Alytuje būta kelių DJ kartų, nuo „Studio-3“ diskotekų medvilnėje, „Dyzgo“, „Ufologų”, kurių gretose didžėjavo ir dabartinis meras Nerijus Cesiulis (DJ Plastic). Šiandien miestas šia prasme atrodo tylokas, ar ne?
– Sakyčiau Alytus aktyvus, tik gal kokybės prasme būčiau kiek skeptiškas. Seniau, atrodo, ir technikos buvo sunkiau gauti, ir atlikėjus pasikviesti. Dabar galimybių daugiau, bet miestas yra alkanas kitokių renginių. Sutikime, problema galbūt yra ir žmonių kiekyje, aš gal norėčiau rengti vakarėlius kiekvieną mėnesį, kaip anksčiau su „Houseclassics“, bet nėra tiek jaunimo. Gal rastume ir gerą vietą, bet vėlgi, pasižiūri – kaimynai skundžiasi. Ir dabar dar nesilankėm pas kino teatro kaimynus, kol kas dedame garso izoliaciją ant langų, durų. Reikia viską apgalvoti, nes kitaip bus sugadintas renginys. Ko norėtųsi asmeniškai man, tai masiškesniuose renginiuose išgirsti daugiau alternatyvios elektroninės muzikos. Pavyzdžiui, teatro naktyje „Komuna“. Kol kas nenoriu atkleisti planų, bet (kryžiuojame pirštus) galbūt kažkas įdomesnio dar šiemet pavyks ir tame pačiame kino teatre, prieš pat jo uždarymą remontui, ar per miesto gimtadienį.
„Why people dance“ projektą „Naktis kino teatre“ iš dalies remia Alytaus miesto savivaldybė.
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą
Daugiau informacijos apie…
Komentaras
Daugiau informacijos apie rengini cia: https://www.facebook.com/events/1415817262475217
20:00 Durys
20:30 Kino seansas
22:00 Rokas Kašėta
23:00 12 INČŲ PO ŽEME
Grazaus renginio ir puikios…
Komentaras
Grazaus renginio ir puikios sventines nuotaikos. Saunuoliai🙌
O NUO KURIOS VALANDOS KINAS?
Komentaras
O NUO KURIOS VALANDOS KINAS?
Galima pavalgyt
Komentaras
Galima pavalgyt
kur galima gerai siltai ir…
Komentaras
kur galima gerai siltai ir gerai issimiegoti