Geros ergonomiškos kėdės prie rašomojo stalo pasirinkimas: Kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkančią darbo kėdę? (1)

kede
‍Kai daug laiko praleidžiate sėdėdami prie darbo stalo, svarbu įsitikinti, kad tai darote kuo ergonomiškiau. Tai reiškia, kad reikia rasti tinkamą darbo kėdę, kuri taip pat padėtų sumažinti nugaros skausmus ar įtampą, atsirandančią visą dieną sėdint darbo kėdėje. Ergonomiška rašomojo stalo kėdė sukurta taip, kad skatintų taisyklingą laikyseną ir mažintų kūnui tenkančią įtampą ilgai sėdint. Tokios kėdės gali padėti išvengti traumų, pagerinti kraujotaką ir sumažinti nuovargį. Jos puikiai tinka žmonėms, kurie kasdien ilgesnį laiką sėdi prie rašomojo stalo.

Jei esate pasirengę nusprendėte įsigyti naują darbo kėdę, balduperlai.lt parengė keletą naudingų patarimų, kaip išsirinkti ergonomišką biuro kėdę, kuri pagerins jūsų darbo dieną nuo pradžios iki galo!
 

Kas yra ergonomiška darbo kėdė?

Ergonomiška darbo kėdė - tai kėdė, skirta skatinti taisyklingą laikyseną ir sumažinti kūno apkrovą ilgai sėdint. Tokios kėdės gali padėti išvengti traumų, pagerinti kraujotaką ir sumažinti nuovargį. Jos idealiai tinka žmonėms, kurie kasdien ilgai sėdi prie darbo stalo. Rinkdamiesi tinkamą darbo kėdę, turėtumėte atsižvelgti į tai, kaip ji padės pagerinti jūsų laikyseną ir sumažinti kūnui tenkantį stresą bei įtampą. Ergonomiška kėdė turėtų turėti reguliuojamą sėdynės gylį, atlošą ir porankius. Ji taip pat turėtų skatinti gerą laikyseną visą darbo dieną, t. y. labai svarbu, kad pasirinktoje kėdėje būtų įmontuota juosmens atrama. Darbo kėdės atlošas turėtų būti tinkamai išlenktas, kad atitiktų natūralią jūsų stuburo formą, turėtų būti tinkamai atremtas ir turėti slankiojantį mechanizmą, leidžiantį atsilenkti ir atsistoti vertikalioje padėtyje. Kėdės sėdynė taip pat turėtų būti tinkamos formos ir gylio, kad galėtumėte sėdėti kelius laikydami šiek tiek žemiau nei klubus, kad laikysena būtų taisyklinga. Kai kurios kėdės turi reguliuojamą sėdynės aukštį, taip pat porankius, kuriuos galima pakelti aukštyn arba nuleisti, kad būtų pritaikytos skirtingo ūgio naudotojams.

 

Tinkamos kėdės jūsų kūno tipui paieška

Galite pasinaudoti toliau pateiktais klausimais, kurie padės jums rasti geriausią ergonominę darbo kėdę jūsų kūno tipui: - Koks yra jūsų pageidaujamas aukštis sėdint? - Ar jums reikia papildomos juosmens atramos nugarai? - Ar kenčiate nuo nugaros skausmų ar diskomforto? - Kiek sveriate? - Koks jūsų biudžetas? - Ar norite kėdės su galvos atrama?
Jei jums reikia papildomos juosmens atramos, svarbu pasirinkti tokią kėdę, kuri turi šį priedą. Daugelyje ergonominių darbo kėdžių juosmens atrama yra kaip kėdės dalis, o kitose yra galimybė prie esamos kėdės pridėti juosmens atramos pagalvėles. Būtinai išbandykite įvairias kėdes ir atkreipkite dėmesį į tai, iš kur teikiama atrama. Jei kenčiate nuo nugaros skausmų ar diskomforto, ieškokite kėdės, kuri turi atlošą galvai, papildomą juosmens atramą ir yra reguliuojamo aukščio. Šios funkcijos gali padėti pagerinti laikyseną ir sumažinti nugaros apkrovą, todėl visą dieną neskaudės nugaros. - Kiek sveriate? Jei sveriate daugiau nei 130 kg, turėtumėte ieškoti tvirtos kėdės su sustiprintomis siūlėmis ir plačia sėdyne. Tačiau, jei esate smulkesnio sudėjimo, norėsite įsitikinti, kad radote kėdę, kurioje nesijausite kaip ant sofos, per didelio pločio sėdynė nebus patogi smulkaus sudėjimo žmonėms. - Koks jūsų biudžetas? Gera ergonomiška darbo kėdė nebus pigi. Tokios kėdės gaminamos ilgai ir yra skirtos išvengti traumų ir nugaros skausmų, todėl dažnai turi funkcijų, dėl kurių verta papildomai investuoti. - Ar norite kėdės su galvos atrama? Tokio tipo kėdės dažnai skirtos žmonėms, kurie turi problemų su nugarą, ją skauda būnant vienojo pozicijoje ir dirba sėdėdami ilgas valandas turi atsilošti pailsinti nugarą.

 

Ko ieškoti ergonomiškoje darbo kėdėje?

Geriausios yra kėdės, kuriose įmontuota juosmens atrama. Tačiau taip pat galite atsižvelgti į medžiagą, iš kurios pagaminta sėdynė ir atlošas. Norėsite tokios, kuri būtų patogi ir pagaminta iš kvėpuojančio audinio, kad sėdint kėdėje nebūtų per karšta. Norėsite įsitikinti, kad atlošo atramą galima reguliuoti. Porankiai taip pat turėtų būti reguliuojami. Kėdės ratukai turėtų būti patvarūs ir turėti fiksavimo mechanizmą, kad sėdint kėdėje jie nejudėtų.

 

Nugaros atrama ir juosmens atrama

Ergonomiška rašomojo stalo kėdė turi ne tik palaikyti klubus, kelius ir apatinę nugaros dalį, bet ir užtikrinti gerą nugaros atramą. Geriausios kėdės turi storą, tvirtą atlošą, kuris sukurtas taip, kad palaikytų stuburą ir kuo ilgiau išlaikytų taisyklingą laikyseną. Rinkdamiesi kėdę su atrama nugarai, atkreipkite dėmesį į tai, iš kokios medžiagos pagamintas atlošas. Ieškokite kėdžių su kvėpuojančiu tinkliniu audiniu, kuris užtikrins nugaros vėdinimą ir neleis prakaituoti, net jei visą dieną praleidžiate už darbo stalo. Taip pat galite rasti kėdžių su įmontuota juosmens atrama. Tokios kėdės turi papildomą paminkštinimą kėdės atloše, kuris suteikia papildomą atramą apatinei nugaros daliai. Nors šios kėdės gali būti ne tokios patogios, jei neturite jokių nugaros skausmų, jos idealiai tinka, jei norite papildomos atramos, kad nugara būtų sveika.

 

Porankiai ir aukščio reguliavimas

Ergonomiška rašomojo stalo kėdė taip pat turėtų turėti reguliuojamus porankius. Šiuos porankius turėtų būti galima lengvai pakelti aukštyn arba nuleisti, kad galėtumėte juos reguliuoti priklausomai nuo to, ką tuo metu darote. Bent jau turėtumėte ieškoti kėdžių su pasukamais porankiais. Švytuokliniai porankiai turi papildomą privalumą - jie gali pasisukti, kai jums jų nereikia, todėl turėsite daugiau vietos judėti ir išsitiesti.
Dar viena svarbi ergonomiškos darbo kėdės savybė - aukščio reguliavimas. Sėdint prie rašomojo stalo geriausia padėtis yra tokia, kai pėdos tvirtai remiasi į žemę, keliai sudaro 90 laipsnių kampą, o klubai yra viename lygyje su keliais. Tai reiškia, kad turite turėti galimybę reguliuoti kėdės aukštį, kad galėtumėte sėdėti tinkamoje padėtyje. Ieškokite tokių kėdžių, kuriose galima reguliuoti ne tik sėdynę, bet ir atlošą. Tai padės rasti jūsų kūno tipui ir ūgiui idealiai tinkančią kėdę.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.