„GALVŲ MEDŽIOKLĖ“ – BŪDAS PRITRAUKTI IŠSKIRTINIUS TALENTUS (0)

nuotr.
Pasirinkus tinkamą karjeros kelią, noras augti ir tobulėti profesinėje srityje yra ženkliai stipresnis, o tai veda link to, kad Jūs galite tapti tokiu specialistu, kurio trokšta praktiškai visi darbdaviai, norintys savo komandoje turėti išskirtinius talentus. Pasirinkti tokią kryptį gali padėti ir karjeros konsultacijos. Ir štai Jūs jau – „galvų medžiotojų“ taikinys. Kas tai yra, ir kuo ypatinga tokia specialistų paieška?

Išskirtinių talentų paieškai taikoma „galvų medžioklė“

Kaip jau buvo minėta, išskirtinių talentų trokšta beveik visi darbdaviai, kurie yra orientuoti į stiprios, motyvuotos bei organizacijos tikslų siekiančios komandos sudarymą. Deja, aukštos kvalifikacijos specialistai, įskaitant įvairių grandžių vadovus, dažniausiai nėra suinteresuoti naujos darbo vietos paieškomis, todėl juos tenka pritraukti pasitelkiant „galvų medžioklę“.

„Galvų medžioklė“ – tai būdas, padedantis surasti ir nauja darbo vieta sudominti didesnių nei vidutinių gebėjimų bei gabumų specialistus, kurie darbo paieškose dažniausiai yra itin pasyvūs. Šis darbuotojų paieškos ir atrankos būdas ne veltui yra vadinamas „medžiokle“, nes norint talentus rasti ir pritraukti reikia įdėti ženkliai daugiau pastangų bei turėti specifinių žinių.

 

„Galvų medžioklės“ ypatumai

„Galvų medžioklė“ nuo įprastos darbuotojų paieškos skiriasi tuo, kad taikant šį metodą iš anksto žinoma, jog tikslinis kandidatas nėra aktyviose darbo paieškose bei prireiks papildomų pastangų jį surasti ir sudominti dalyvauti atrankoje. Taikant šį metodą gali būti orientuojamasi į vieną arba kelis asmenis, kurių savybės ir patirtis geriausiai atitinka organizacijos lūkesčius ir poreikius. „Medžiojant“ talentus itin svarbiu aspektu tampa ir atrankų specialisto pasiruošimas: talentų „medžioklė“ yra vykdoma sistemingai, o atrankų specialistas privalo puikiai išmanyti svarbiausius su potencialaus kandidato darbo specifika susijusius aspektus, terminologiją, ypatingą dėmesį skirti kandidato patirčiai ir kt.

 

Kaip vykdoma „galvų medžioklė“?

Talentų „medžioklei“ patartina pasitelkti partnerius iš išorės. Tokiu būdu ne tik turėsite itin kompetentingą pagalbininką, padedantį pritraukti reikiamus specialistus, bet ir išvengsite interesų konflikto bei grėsmės Jūsų organizacijos, kaip darbdavio, įvaizdžiui. Pažymėtina, kad, pavyzdžiui, emplonet.lt rūpinasi, jog Jūsų komandos pasipildytų visų grandžių vadovais, patyrusiais, itin aukštos kvalifikacijos specialistais bei pradedančiaisiais specialistais. Verta pabrėžti, kad „galvų medžioklė“ yra imlus laikui procesas, reikalaujantis profesionalumo, atkaklumo bei, žinoma, empatijos. Talentų „medžioklei“ yra pasitelkiamos duomenų bazės, socialiniai tinklai ir netgi pažintys, o tai reiškia, kad su potencialiais kandidatais yra bendraujama tiesiogiai. Kiekvienam potencialiam kandidatui yra transliuojamos individualizuotos žinutės tam, kad talentas susidomėtų ir atkreiptų dėmesį į naujas perspektyvas.

 

Kiek laiko įprastai trunka „galvų medžioklė“?

Konkreti „galvų medžioklės“ trukmė priklauso nuo projekto sudėtingumo: kuo aukštesnės kvalifikacijos specialistų ieškoma, tuo trukmė gali būti ilgesnė. Vis dėlto dažniausiai atrankų specialistai informaciją apie pirmuosius kandidatus pristato po savaitės arba pusantros nuo atrankos pradžios. Itin aukštos kvalifikacijos specialistų paieškos ir atrankos trukmė yra ilgesnė, t. y., vidutiniškai gali pareikalauti pusantro arba dviejų mėnesių darbo. Įvairių grandžių vadovų paieška gali pareikalauti vidutiniškai dviejų mėnesių, o IT sektoriaus talentų paieška – nuo dviejų iki trijų mėnesių atkaklaus ir sistemingo darbo.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai