Faktoringas, arba sąskaitų finansavimas: ar galima rinktis šią paslaugą turint blogą kredito reitingą? (0)

nuotr.
Lietuvos verslo įmonės vis geriau susipažįsta su faktoringu – sąskaitų finansavimo paslauga. Faktoringo esmė – iškart gauti didžiąją dalį lėšų, kurias klientas, apmokėdamas sąskaitą, pervestų per mėnesį ar ilgiau. Faktoringas užtikrina, kad įmonė visuomet turės apyvartinių lėšų ir galės sėkmingai veikti bei plėstis. Taip pat pasirinkus faktoringą Jums nebereikės administruoti sąskaitų – viskuo pasirūpins faktoringo bendrovė.

Tačiau ar sąskaitas finansuoti gali ir verslai, turintys blogą kredito reitingą? Kuo faktoringas naudingas ir ar ši paslauga turi kokių nors apribojimų? Visa tai analizuojama straipsnyje.

Faktoringas: pagrindiniai reikalavimai įmonėms

Jeigu ketinate kreiptis dėl faktoringo, turėtumėte žinoti apie šiuos reikalavimus:

 • Jūsų klientai turėtų būti ne fiziniai asmenys, bet komercinę veiklą vykdančios įmonės / valstybės institucijos;

 • Klientų kredito istorija yra palanki;

 • Sėkmingai vykdote veiklą, augate ir nebankrutuojate;

 • Sąskaitose nėra numatyta tam tikrų ribojimų, dėl kurių jų negalėtų perimti trečiasis asmuo;

 • Nėra apribojimų dalytis tam tikra Jūsų įmonės informacija;

 • Turite finansinių problemų sprendimo alternatyvų (t. y. atsarginį planą).

Kokį vaidmenį kreipiantis dėl faktoringo atlieka kredito reitingas?

Jei ketinate kreiptis į faktoringo įmonę prašydami finansuoti Jūsų išrašytas sąskaitas faktūras, iš esmės Jūsų kredito reitingas nėra pats svarbiausias kriterijus. Kitaip tariant, net ir prastesnį reitingą turinčios įmonės gali pasinaudoti ganėtinai plačiomis faktoringo galimybėmis.

Tiesa, faktoringo bendrovės bendrai rizikai įvertinti vis tiek peržvelgs Jūsų kredito istoriją. Joms tai padės sužinoti, kokią riziką jos prisiima (kartais tai gali šiek tiek nulemti išaugusius komisinius mokesčius).

Taigi faktoringo paslaugų teikėjui svarbios Jūsų gautinos sumos. Šiuo atveju kredito reitingas – antrinis kriterijus vertinant paraiškas.

Įsidėmėkite: faktoringo įmonei aktualesnė Jūsų kliento kredito istorija. Negana to, pats faktas apie naudojimąsi faktoringo paslauga neatsispindės įmonės kredito istorijoje. Faktoringas nedidina įmonės įsipareigojimų.

Mano klientas turi prastą kredito reitingą: ką reikėtų įvertinti?

Taigi, kaip minėta, faktoringo bendrovėms svarbus Jūsų kliento (kuriam išrašėte sąskaitą) kredito reitingas. Jei klientas yra linkęs nevykdyti įsipareigojimų, natūraliai dėl didesnės rizikos, kurią prisiims faktoringo bendrovė, paslaugos mokesčiai gali išaugti Jums.

Taip pat faktoringo bendrovė gali paprašyti pateikti konkretaus kliento (kuriam išrašytos sąskaitos faktūros finansuojamos) mokėjimų istoriją, kur atsispindėtų datos, kada sąskaita buvo išrašyta ir kada apmokėta. Jei klientas linkęs sąskaitas apmokėti terminui pasibaigus, vėlgi bendra faktoringo kaina gali kiek augti.

Faktoringas: dažniausiai apie šią paslaugą sklandantys mitai

 • Faktoringas – brangi paslauga. Nepasidomėję faktoringo įkainiais asmenys nepagrįstai įsitikinę, kad tai – brangi paslauga. Tačiau iš tiesų norintiems finansuotis sąskaitas iki 60 d. laikotarpiui tai – viena pigiausių alternatyvų.

 • Faktoringas gali sugadinti santykius su klientu. Jei klientai neprieštarauja dėl faktoringo paslaugos, vadinasi, pasitiki Jumis ir leidžia Jūsų verslui augti. Jei klientas vėluotų atsiskaityti, įvertinus vėlavimo aplinkybes taip pat gali būti taikomas tolerancijos laikotarpis palūkanoms.

 • Paskola – geriau nei faktoringas. Faktoringas yra savotiška paskolos verslui alternatyva, tik tiek, kad bankai gerokai atidžiau vertina riziką ir dažnai nefinansuoja rizikingesnių verslų. Faktoringui daug pliusų prideda tai, kad jis nebus matomas tarp įmonės įsipareigojimų ir tai yra gerokai lankstesnė, paprastesnė ir pigesnė paslauga, padengianti įmonės einamuosius kaštus.

Tad faktoringą verta rinktis bet kuriam verslui ir jis netgi turi daugiau privalumų nei paskola.

 

Gali būti aktualus faktoringas


 


 


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.