Drėgmės surinkėjai: kaip išsirinkti tinkamą savo namams? (3)

drėgmes surinkejai
Drėgmės surinkėjas yra prietaisas, kuris sumažina ir palaiko oro drėgmės lygį namuose. Tai padeda pagerinti sveikatą ir užtikrinti jaukumą, išvengti pelėsio ir nemalonaus kvapo atsiradimo. Tačiau kaip išsirinkti tinkamą drėgmės surinkėją savo namams? Į kokius kriterijus reikia atsižvelgti?

Kriterijai, renkantis drėgmės surinkimo įrangą

Pirmas žingsnis yra nustatyti, kiek drėgmės yra jūsų namuose ir kokiame kambaryje norite naudoti drėgmės surinkėją. Drėgmės lygį galite matuoti specialiais prietaisais arba tiesiog stebėti ar yra rasojimo požymių ant langų, pelėsio ant sienų arba drėgnų dėmių ant baldų. Ideali namų oro drėgmė yra nuo 40 iki 60 procentų. Jei ji yra didesnė nei šis diapazonas, rekomenduojama naudoti drėgmės surinkėją.

Antras žingsnis yra pasirinkti tinkamą drėgmės surinkimo pajėgumą ir talpą. Drėgmės surinkimo pajėgumas nurodo kiek vandens prietaisas gali pašalinti iš oro per 24 valandas. Jis matuojamas litrais. Drėgmės surinkimo pajėgumas priklauso nuo kambario dydžio, temperatūros ir drėgmės lygio. Kuo didesnis kambario plotas ir drėgmės lygis, tuo didesnis reikalingas drėgmės surinkimo pajėgumas.

Drėgmės surinkimo talpa nurodo kiek vandens prietaisas gali laikyti savo rezervuare. Kuo didesnė talpa, tuo rečiau reikia tuštinti rezervuarą. Tačiau didesnę talpą turintys prietaisai yra sunkesni ir brangesni. Jei norite išvengti nuolatinio rezervuaro tuštinimo, galite rinktis prietaisus su nuolatine drenažo žarnele, kuri leidžia nutekinti vandenį tiesiai į kriauklę arba kanalizaciją.

Trečias žingsnis yra apsvarstyti papildomas funkcijas ir dizainą. Drėgmės surinkėjas gali turėti įvairias funkcijas, kurios padidina jo patogumą ir efektyvumą. Pavyzdžiui:

 • Higrostatas leidžia nustatyti norimą oro drėgmę ir automatiškai įjungti arba išjungti prietaisą.

 • Ventiliatoriaus greičio reguliatorius leidžia reguliuoti oro srautą ir triukšmo lygį.

 • Laikmatis leidžia nustatyti kada prietaisas turi pradėti arba baigti veikti.

 • Auto - defrost funkcija apsaugo prietaisą nuo ledo susidarymo ant šaldymo elementų, kuris gali sumažinti drėgmės surinkimo efektyvumą.

 • Auto - restart funkcija leidžia prietaisui atstatyti savo nustatymus po elektros maitinimo sutrikimo.

 • Smart funkcija leidžia valdyti prietaisą per išmanųjį telefoną arba balsu.

Drėgmės surinkimo prietaisų dizainas taip pat gali būti svarbus, ypač jei norite, kad jie atrodytų estetiškai ir derėtų prie jūsų namų interjero. Drėgmės surinkimo prietaisai gali būti skirtingų formų, spalvų ir dydžių. Taip pat verta atkreipti dėmesį į prietaiso svorį, rankeną ir ratus, kurie palengvina jo perkėlimą iš vieno kambario į kitą.

Drėgmės surinkėjas yra naudingas ir investicijos vertas įrenginys, kuris padeda sukurti sveikesnę ir malonesnę aplinką jūsų namuose.

Ką daryti, jeigu vis dėlto drėgmės lygis namuose yra per mažas?

 • Naudoti drėkintuvą. Tai yra lengviausias ir efektyviausias būdas reguliuoti oro drėgmę namuose. Drėkintuvas prideda drėgmę į orą, o drėgmės surinkėjas ją pašalina, jeigu susidaro perteklius. Galite naudoti portatyvius arba centrinio tipo prietaisus, priklausomai nuo jūsų poreikių ir biudžeto.

 • Naudoti ventiliatorius ir oro kondicionierius. Ventiliatoriai ir oro kondicionieriai padeda sumažinti oro temperatūrą ir drėgmę vasarą, kai oras yra karštas ir drėgnas. Jie taip pat padeda pašalinti perteklinę drėgmę iš virtuvės ir vonios kambario, kur ji gali susidaryti dėl maisto ruošos ir dušo naudojimo.

 • Naudoti augalus ir vandens indus. Augalai ir vandens indai gali padidinti oro drėgmę žiemą, kai oras yra sausas ir šaltas. Augalai išgarina vandenį iš savo lapų ir stiebų, o vandens indai garuoja dėl šilumos poveikio. Galite pastatyti augalus ir vandens indus ant palangių, lentynų arba arti šildymo sistemų.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.