Našlė Marijana Janonienė: „Vyras liko išdidus bedarbis“. Po „sky­di­nių“ griūties ge­ne­ra­li­nis di­rek­to­rius gyvenimą bandė kurti iš nau­jo (FOTO) (14)

Aldona KUDZIENĖ, aldona@alytausnaujienos.lt
Marijana ir Bro­nis­la­vas Jo­nas Ja­no­niai.
Marijana ir Bro­nis­la­vas Jo­nas Ja­no­niai.
Lie­pos pra­džio­je su­ka­ko pen­ke­ri me­tai, kai am­ži­no po­il­sio Dau­gų gat­vės ka­pi­nė­se at­gu­lė nu­si­pel­nęs in­ži­nie­rius, kul­tū­ros, sporto puo­se­lė­to­jas ir rė­mė­jas, Aly­taus eks­pe­ri­men­ti­nio na­mų sta­ty­bos kom­bi­na­to ge­ne­ra­li­nis di­rek­to­rius Bro­nis­la­vas Jo­nas Ja­no­nis. Pra­ėjo pen­ke­ri me­tai nuo vy­ro mir­ties, bet naš­lė Ma­ri­ja­na Ja­no­nie­nė iš at­si­tik­ti­nai su­tik­tų aly­tiš­kių, dir­bu­sių jo va­do­vau­ja­ma­me kom­bi­na­te, vis dar su­lau­kia klau­si­mų, kaip vy­ras jau­čia­si, bei lin­kė­ji­mų svei­ka­tos. „Tur­būt per ty­liai my­lė­tą žmo­gų pa­lai­do­jo­me“, – svars­to žmo­na.

Koks iš tik­rų­jų bu­vo tre­čia­sis Aly­taus eks­pe­ri­men­ti­nio na­mų sta­ty­bos kom­bi­na­to va­do­vas, kad dar­buo­to­jai iki da­bar pri­si­me­na jį ir ge­rus jo dar­bus? Kaip jo gy­ve­ni­mą pa­žen­kli­no „sky­di­nių“ griū­tis, kai bu­vęs ge­ne­ra­li­nis di­rek­to­rius ta­po be­darbiu ir tu­rė­jo iš­mok­ti su­si­kur­ti kas­die­ny­bę iš nau­jo?

„Ma­no vy­ras į Aly­tų bu­vo pa­kvies­tas tuo­me­ti­nio eks­pe­ri­men­ti­nio na­mų sta­ty­bos kom­bi­na­to ge­ne­ra­li­nio di­rek­to­riaus Ed­mun­do Kal­mai­čio. Ge­rai pri­si­me­nu, tai bu­vo 1980-ųjų spa­lis. Vy­ras  me­tus Aly­tu­je gy­ve­no ir dir­bo, aš at­vy­kau 1981 me­tais. Įdar­bi­no ma­ne ga­my­bos sky­riu­je. Ne­tru­kus jis ta­po ge­ne­ra­li­niu di­rek­to­riu­mi ir dir­bo tol, kol vei­kė kom­bi­na­tas. Su ša­lies At­gi­mi­mu kom­bi­na­tas su­griu­vo, vi­sos ga­myk­los at­si­sky­rė, jos tu­rė­jo sa­vo di­rek­to­rius. Vy­ras nie­ko ne­pri­va­ti­za­vo, nie­ko su sa­vi­mi ne­pa­si­ė­mė, li­ko iš­di­dus be­dar­bis. La­bai sun­kūs jam bu­vo tie me­tai – jė­gų dar daug, puo­se­lė­to kom­bi­na­to nė­ra, jis – be už­si­ė­mi­mo, vie­nas. Įsi­dar­bi­no vie­nur, ki­tur, bet tai bu­vo ne jo am­plua“, – sun­kų šei­mai me­tą šian­dien me­na M.Ja­no­nie­nė.

Vy­ko rin­ki­mai į Sei­mą. B.J.Ja­no­nis kan­di­da­ta­vo su aly­tiš­kiu ta­py­to­ju, Lie­tu­vos Ne­pri­klau­so­my­bės Ak­to sig­na­ta­ru  Vy­tau­tu Ko­les­ni­ko­vu. Kaip tei­gia Ma­ri­ja­na, jos vy­ras, nors ir ži­no­ma as­me­ny­bė, daug nu­vei­kęs, bet rin­kė­jai iš­rin­ko ne jį. Nu­si­vy­lė, puo­lė į dep­re­si­ją, re­tai kur nors iš­vyk­da­vo. „Jis la­bai no­rė­jo dirb­ti ša­liai, jos žmo­nėms. Kar­tą iš­gir­dau jį ma­no bi­čiu­lei sa­kant: „Ar bus Lie­tu­vai ge­riau, jei tu tik agur­kus ir po­mi­do­rus au­gin­si.“ Jam no­rė­jo­si, kad žmo­nės glo­ba­liau mąs­ty­tų, siek­tų aukš­tes­nių tiks­lų. Ir jis ga­lė­jo dar daug nu­veik­ti, bet jo po­ten­cia­lo nie­kas taip ir ne­re­a­li­za­vo. Pri­va­ti­za­vi­mo va­jus tę­sė­si, įmo­nės tu­rė­jo va­do­vus, ku­rie ne­ri­ma­vo dėl  sa­vo pos­tų. Ne­dar­bas veik­liam žmo­gui – pra­pul­tis.

Koks jis bu­vo tais me­tais, kai sėk­mė ne­ap­lei­do? La­bai in­te­li­gen­tiš­kas, trau­kian­tis žmo­nes, ir sa­ve mėg­da­vo pa­ro­dy­ti. Iš tik­rų­jų Bro­nis­la­vui  la­bai svar­bi bu­vo dar­buo­to­jų ge­ro­vė. Jis rė­mė sa­vi­veik­li­nius ko­lek­ty­vus, spor­tuo­jan­čius žmo­nes, net pa­si­ro­dy­mų pro­gra­mas per­žiū­rė­da­vo, jam rū­pė­jo net sce­na­ri­jus, daž­nai taip pa­ko­men­tuo­da­vo: „Pra­džią tu­ri­te, o pa­bai­gos tai nie­ka­da pas jus nė­ra.“

Dar vai­kui, pa­ste­bė­ju­si po­lin­kį į mu­zi­ką, ma­ma bu­vo nu­pir­ku­si akor­de­o­ną. Gra­žiai Bro­nis­la­vas gro­jo, dai­na­vo, bet va­do­vau­da­mas ga­myk­lai šiam po­mė­giui ne­tu­rė­jo lai­ko. Akor­de­o­ną jis pa­do­va­no­jo kom­bi­na­to or­kest­ro va­do­vui Ri­man­tui Jo­čiui. Mie­lai at­ei­da­vo kom­bi­na­to sa­vi­veik­li­nin­kų kon­cer­tų pa­klau­sy­ti, vyk­da­vo­me į fes­ti­va­lius, kon­cer­ti­nes ke­lio­nes, ku­rias dar­buo­to­jams vi­sa­da fi­nan­sa­vo įmo­nė. Aš bu­vau ak­ty­vis­tė, dai­na­vau dai­nų ir šo­kių an­sam­bly­je „Dai­na­va“, – pa­šne­ko­vė il­gai ga­lė­tų kal­bė­ti apie kom­bi­na­to kles­tė­ji­mo me­tus.

Ma­ri­ja­na sa­ko, kad ke­tu­rias­de­šimt me­tų tru­ku­si san­tuo­ka ir Bro­nis­la­vui ir jai bu­vo ant­ro­ji. Pa­si­pir­šo jis pa­pras­tai, ta­čiau vie­šint Ar­mė­ni­jo­je, Je­re­va­ne. „Aiš­ku, kad aš su­ti­kau. Abu mes dir­bo­me Vil­niu­je, su­si­vie­ni­ji­me „Me­dis“. Ne­blo­gai pa­ži­no­jo­me vie­nas ki­tą. Aly­tu­je mū­sų lau­kė ke­tu­rių kam­ba­rių bu­tas Vidz­gi­rio mik­ro­ra­jo­ne, tik be san­dė­liu­ko, kas aly­tiš­kiams bu­vo la­bai svar­bu, mums – ne­la­bai. Kai at­vy­ku­si į Aly­tų įžen­giau į mū­sų bu­tą, jis pa­si­ro­dė la­bai gra­žus, ką tik iš­da­žy­tas, sau­lės ap­švies­tas. Ja­me ir gy­ve­nu iki da­bar. Ne kar­tą  mū­sų šei­mai siū­lė ap­si­gy­ven­ti nau­jo mo­de­lio sky­di­nia­me na­me, bet aš vis ne­su­tik­da­vau.  Ma­čiau, kaip ma­no tė­vai var­go na­mą tu­rė­da­mi. Aš no­rė­jau pa­to­gu­mų. Be to mū­sų sū­nus lan­kė plau­ki­mo tre­ni­ruo­tes, jam bū­tų bu­vę keb­lu iš už­mies­čio va­ži­nė­ti spor­tuo­ti. Vy­ras ka­te­go­riš­kai prieš šei­mos ve­žio­ji­mą kom­bi­na­to trans­por­tu pa­si­sa­kė.
O so­do už­mies­ty­je aš no­rė­jau. Sa­vait­ga­liais Bro­nis­la­vas mė­go žve­jo­ti, anks­ti kel­da­vo­si,  iš­va­žiuo­da­vo. Ke­lis kar­tus pri­si­kal­bi­no ir ma­ne, oi, ko­kia nuo­bo­dy­bė. „Dzū­ki­jos“ so­dų po­il­sio zo­no­je mums sky­rė skly­pą. Gra­žu, bet nie­kas to­je že­mė­je ne­au­ga. Bet man to gro­žio ir už­ten­ka“, – ti­ki­na pen­ke­rius me­tus naš­lau­jan­ti Ma­ri­ja­na Ja­no­nie­nė.

 

Sie­kė, kad „sky­di­niai“ bū­tų dau­giau ne­gu tik ga­myk­la

Bro­nis­la­vas Jo­nas Ja­no­nis gi­mė 1935 m. va­sa­rio 26 d. Rad­vi­liš­ky­je.
Bai­gė Pa­ne­vė­žio J.Bal­či­ko­nio gim­na­zi­ją, vė­liau – Lie­tu­vos že­mės ūkio aka­de­mi­jos Miš­kų fa­kul­te­tą. Dir­bo Kau­no ir Jo­na­vos bal­dų kom­bi­na­tuo­se, su­si­vie­ni­ji­me „Me­dis“. Pa­žin­tį su Dzū­ki­jos sos­ti­ne pra­dė­jo 1980 m., kai at­vy­ko į Aly­taus eks­pe­ri­men­ti­nį na­mų sta­ty­bos kom­bi­na­tą (AENSK), kur me­tus dir­bo vy­riau­sio­jo in­ži­nie­riaus pa­va­duo­to­ju, dve­jus – vy­riau­siuo­ju in­ži­nie­riu­mi, o de­šimt me­tų, iki 1993-ųjų – ge­ne­ra­li­niu di­rek­to­riu­mi. 

Vi­są de­šimt­me­tį ne­nuils­ta­mai tę­sė bu­vu­sių AENSK va­do­vų už­im­tą po­zi­ci­ją, sie­kė, kad, „sky­di­niai“ (taip va­di­no pa­tys aly­tiš­kiai) bū­tų dau­giau ne­gu tik ga­myk­la, su­tei­kian­ti dar­bo vie­tą ir pra­gy­ve­ni­mo šal­ti­nį – lai­ku mo­ka­mą at­ly­gi­ni­mą. 

B.J.Ja­no­nio su­bur­ta va­do­vų ko­man­da rū­pi­no­si ir dar­buo­to­jų kul­tū­ri­niu gy­ve­ni­mu, po­il­siu. Ge­ne­ra­li­niam di­rek­to­riui rū­pė­jo dar­buo­to­jų po­mė­giai, tad dė­me­sio ir lė­šų sky­rė sa­vi­veik­lai, ku­rią su­da­rė dvi veik­los gru­pės – spor­tas ir me­nas. Pir­mo­ji ap­rė­pė krep­ši­nį, tin­kli­nį, leng­vą­ją at­le­ti­ką, tu­riz­mo gru­pę, bur­len­čių ba­zę, o ant­rą­ją su­da­rė šo­kių ir dai­nų an­sam­bliai, or­kest­ras. Sa­vi­veik­los re­zul­ta­tai bū­da­vo de­monst­ruo­ja­mi įvai­rio­se tarp­ce­chi­nė­se ar­ba tarp­ga­myk­li­nė­se var­žy­bo­se ir kom­bi­na­to kas­me­ti­nė­se žie­mos ar va­sa­ros šven­tė­se, ku­rios vyk­da­vo Aly­taus dai­nų slė­ny­je ar prie Ta­lo­kių eže­ro. Lai­mė­to­jus ap­do­va­no­da­vo iš­vy­ko­mis į „Gie­da­var­džio“ po­il­sia­vie­tę ar ke­lia­la­piais į Pa­lan­gą, kar­tais tu­ris­ti­nė­mis ke­lio­nė­mis. Vyk­da­vo daug šven­čių, ypač spor­ti­nių, ku­rio­se, kaip me­na tuo­met kom­bi­na­te dir­bu­sie­ji, bū­da­vo pa­tei­kia­mi ka­ti­lai mais­to ir vis­kas fab­ri­ko są­skai­ta. 

Kom­bi­na­to pro­fe­si­nė są­jun­ga skir­da­vo po­il­si­nius ke­lia­la­pius, iš­vy­kas, sa­na­to­ri­nį svei­ka­ti­ni­mą Pa­lan­go­je, Ni­do­je, So­čy­je bei ki­tuo­se ku­ror­tuo­se. Pa­pras­tai ke­lia­la­piai bu­vo su­tei­kia­mi vi­sai šei­mai, už­tek­da­vo vi­siems no­rin­tiems. Ne­bū­ta pro­ble­mų ir dėl eks­kur­si­jų į Sankt Pe­ter­bur­gą, Je­re­va­ną, Ry­gą, Ta­li­ną. Dar­buo­to­jų nuo­trau­kų al­bu­muo­se gau­su fo­to­gra­fi­jų, ku­rio­se do­mi­nuo­ja „sky­di­nių“ tu­ris­ti­nės ke­lio­nės. Dau­ge­liui įsi­mi­nė va­sa­ros šven­tės prie Ta­lo­kių eže­ro. Prie Gied­var­džio eže­ro įmo­nė tu­rė­jo įren­gu­si 60 vie­tų po­il­sio ba­zę. 

Dau­gu­ma žmo­nių pra­dė­jo dirb­ti kom­bi­na­te dėl ga­li­my­bės leng­vai gau­ti bu­tą ar ben­dra­bu­tį. Tad „sky­di­niai“, va­do­vau­jant B.J.Ja­no­niui, sa­vo dar­buo­to­jus ap­rū­pi­no dar­bu, gy­ve­na­mą­ja vie­ta, sa­vi­veik­la ir „pra­mo­go­mis“. Kom­bi­na­te vei­kė ke­tu­rios val­gyk­los, ku­rio­se vie­nu me­tu ga­lė­jo pa­val­gy­ti 450 dar­buo­to­jų. Bu­vo ir ka­vi­nė, mais­to pre­kių par­duo­tu­vė, du me­di­ci­nos punk­tai, ku­riuo­se dir­bo 16 gy­dy­to­jų ir me­di­ci­nos se­se­rų, du sto­ma­to­lo­gi­jos ka­bi­ne­tai. Dar­buo­to­jų pa­slau­goms – gy­do­mo­jo po­bū­džio re­lak­sa­ci­jos, gim­nas­ti­kos sa­lės, fi­zio­te­ra­pi­jos bei ma­sa­žo ka­bi­ne­tai, ap­rū­pin­ti nau­ja įran­ga, hid­ro­te­ra­pi­jos pro­fi­lak­to­riu­mas. Kom­bi­na­to va­do­vy­bė sten­gė­si, kad kiek­vie­nas dar­buo­to­jas pa­si­nau­do­tų įvai­rio­mis bui­ti­nio ap­tar­na­vi­mo pa­slau­go­mis ne­iš­ėjęs iš te­ri­to­ri­jos, ne­gaiš­da­mas lai­ko. Čia vei­kė mo­te­rų ir vy­rų kir­pyk­los, mez­gi­mo, siu­vi­mo atel­je, ava­ly­nės tai­syk­la, skal­byk­la, che­mi­nė va­lyk­la, fir­mi­nė par­duo­tu­vė „Me­dis“.


Ge­ne­ra­li­niam di­rek­to­riui rū­pė­jo įsi­gy­ti mo­der­nes­nius, tiks­les­nius įren­gi­nius

1990 m. kom­bi­na­tas už­ėmė 130 ha plo­tą ir su­da­rė kom­plek­są  iš 6 ga­myk­lų,  2 sa­va­ran­kiš­kų ce­chų, au­to­trans­por­to ūkio ir 14 pa­gal­bi­nių ce­chų ir tar­ny­bų. Stam­biau­sia kom­bi­na­te sta­lių ga­mi­nių ga­myk­la. Jos pro­duk­ci­ja – lan­gų ir du­rų blo­kai, par­ket­len­tės, grin­dų ir pa­lan­gių len­tos.
Nuo 1986 m. į kom­bi­na­tą įsi­jun­gė Jū­rės sta­ty­bi­nių kon­struk­ci­jų ga­myk­la. Pa­grin­di­nė jos pro­duk­ci­ja – įvai­rios kli­juo­tos  kon­struk­ci­jos. Vi­sų pa­da­li­nių pro­duk­ci­ja at­ke­liau­da­vo į na­mų kon­struk­ci­jų ga­myk­lą. Per die­ną čia bu­vo su­ren­ka­ma 7–8 sky­di­nės kon­struk­ci­jos na­mai.


***

Pir­mas vaiz­di­nys, ku­ris at­plau­kia iš ma­no anks­ty­vos vai­kys­tės – kle­bo­ni­ja ar ku­ni­go bu­tas. Ma­ne so­di­na prie for­te­pi­jo­no, ant kė­dės pa­dė­ta pa­gal­vė, kad leng­viau pa­siek­čiau kla­vi­šus.  Ir aš juos dau­žau ran­ky­tė­mis. Gal tai ir bu­vo pra­džia mei­lės mu­zi­kai, no­ro gro­ti. La­bai rim­tai svars­tau, kad gal bū­čiau bu­vęs ge­res­nis mu­zi­kan­tas ne­gu bu­vau in­ži­nie­rius.

***

Ma­nau, bu­vau jaut­rus vai­kas. Po­ka­rio vai­kas. Mė­gau vie­nat­vę, daug skai­čiau. Bu­vau la­bai stip­rus, ener­gin­gas ir žai­biš­kos re­ak­ci­jos. Sep­ty­ne­rius me­tus, iki 22-jų, žai­džiau krep­ši­nį. Bu­vau kvie­čia­mas – ir ne kar­tą – į „Žal­gi­rį“, o sy­kį į TSRS rink­ti­nę. Spor­tas pa­dė­jo man su­si­for­muo­ti, su­stip­ri­no va­lią, iš­ug­dė no­rą pir­mau­ti. Aš ne­ga­liu bū­ti ne pir­mas. Bet kar­je­ros aš sie­kiau ne dėl pi­ni­gų. Nu­si­pel­nęs in­ži­nie­rius, nu­si­pel­nęs kul­tū­ros dar­buo­to­jas – bet ne gar­bėt­roš­ka. Man dar­bas bu­vo tar­si spor­to ša­ka. Aš tu­rė­jau lai­mė­ti. Ir ne dau­giau.

***

Jau daug kas pa­si­kei­tė: sa­vęs sau­go­ti ne­mo­ku, o kar­tais ir ne­no­riu. Jau­čiu, kad bu­vau ver­tas ge­res­nės se­nat­vės. Bet čia ne pi­ni­gai. Aš gy­ve­nau kaip as­me­ny­bė, gal ge­ra, gal blo­ga, bet man rei­kė­jo žmo­nių įver­ti­ni­mo, no­rė­jo­si ką nors pa­da­ry­ti dėl jų. Nie­ka­da ne­gy­ve­nau kaip pik­tžo­lė. 


Iš­trau­kos iš a.a. Bro­nis­la­vo Jo­no Ja­no­nio už­ra­šų „Ma­no sam­pro­ta­vi­mai“

Daugiau sužinokite skaitydami „Alytaus naujienų“ 14018-ąjį numerį

ir prenumeruodami laikraštį (www.alytausnaujienos.lt/prenumerata)  

© Laikraščio „Alytaus naujienos“ publikacijų autorystė yra saugoma

℗ Teksto perpublikavimas žiniasklaidos priemonėse draudžiamas *

* Išskyrus atvejus, kai sudaroma sutartis. Dėl sutarties kreiptis 

el. p. redakcija@alytausnaujienos.lt, tel. 0 315 51449


    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

    Komentaras

    Štai paskutiniam komentare po dzūkė, riksliai nusakė ir viso miesto iki dabar nykimo priežastį, kad. - Stoka informaijos ir tiesos atskleidimo lėmė kombinato griovimą. - Tas pats miesto nykimo atžvilgiu iki dabar. Parodė, kad viešinant strategines miest vystymo problemas dėl pramonės parko, aerodrom.. jų ne tik iki šiol bijo politikai. Būtent kurių kompetencija teikt visuomenei savalaikes ir kokybiškas strategijas. Bet irreti, kur iš visuomenės dryso paliest, samoningai slopinami per teisėsaugos institucijas. Ypač tai suaktyvėjo per 2017 metų kadenciją meru tapo ekskomisaras. Per kurio rinkiminį sarašą į tarybą atvestas oligarchas ir kartu Vilniaus pramonės ir amatų rūmų prezidentas per teisėsaugą iki nužmogėjimų teismo salėj tyčiojos iš alytiškuo ir nurodinėjo teisėjai kaip baust. Kuri per tuo met politiko nepagrystą privatų ieškinį alytiškiui skyrė 2600 eurų mokėt, kad oligarchui po politika nepatiko tema. Nes aerodrome savo laiku laikė firmai priklausantį orlaivį, kur paviešinus išsigandęs pradėjo. Ir tai tyrus savivaldybės Etikos komisija 2020.02.06. spr. Nr.KPPn-16 kvietės lgarchą atet į kūmisiją aiškint. Tas neatvyko ir komisija,tuo met tarybos nariui V.V. pasakius, kad policijoj nieks nieko nežino nors gerai žinojo, išsigandę tyrimą nutraukė. Nors turėjo oficialiai kreiptis paaiškinimų į teisėsaugą ir gavę viešus atsakymus, viską konkretint ir viešint visuomenei. Tad kas perskaitė visiems aišku koks tada, ir dabar veikia slopinimo modelis, kas drysta prabilt apie rimtas miesto problemas. Kodėl stengiamasi į politiką ir teisėsaugą neprileist pilietiškesnių ir principngesnių bei kompetentingesnių, kurie miesto nykinimo schemas gali sustabdyt. O jei dėl šių temų klausit plitikų, jų akyse pamatysit siaubą. Net girdėt apie tai.

    Komentaras

    Niekas musu nuomones, dabar vadinasi apklausa, del AENSK naikinimo net ir neklausė. Pamenu. Sugrįžo Janonis iš sostinės ir per pastarimą pranešė a-lia naujiena. Kokia musu nuomone, kur desis šitokia darbuotojų masė niekas negalvojo. Prasidėjo AENSK esamų gamyklų valdžios šiltų vietų šiuose gamykluose paieška. INFORMACIJOS I STOKA IR TIESOS ATSKLEIDIMAS privedė prie gigantinio kombinato žlugimo

    Komentaras

    Tada Cesiulis tik mokėsi iš bwbrų, kurį jie jaukinosi kaip ateitį išnaudot. Per jį kaip lyderį plaukt, nes savo tikrų lyderių Alytuj niekad neturėjo. Bandydami pasinaudodami lizinginiais patys išplaukt. Bet vyko metodu. Pradžioj iš viršaus, vėliau darbininkai apačioj kur pradeda mitinguot prieš. Atvyksta nuo socdemų vietos ir nuo Vilniaus superpatriotų pakalbėt, ir. Po to nelieka kam streikuot. Štai taip iki šiandien įvaldę baltom pirštinaitėm į viešumą pasuokia ir.. kvailina alytiškius kaip nori. O Alytų buvo ir yra galima užvest į sėkmingą vystymą ir dabar. Tik pas Alytaus pseudoelitą iki šiandien susitelkę, kad į politiką ir teisėsaugą neprasileist pilietiškesnių, principingesnių ir kompetentingesnių. Kurie gali trumpai pateikt analizes apie miesto nykimo priežastis ir imtis priemonių tai stabdyt. Tai yra nuo tų laikų niekas nepasikeitę iki šių laikų. Tik metodai rafinuotesni ant miesto likučių taikomi. Beje, kas pradininkai Nepriklausomybės pradžioj socdemų ir konservatorių? Nuo kurių strategijų tik tesiniai iki dabar?Nežiūrint kas bebūtų valdžioje.

    Komentaras

    Atsakingi jūs dvigubų standartų alytiškiai. Prisidėję ir prisidedantys renkant veikėjus į politiką prie kurių griūtys vyko ir vyksta ant likučių. Kartu kaip bendrininkai politikoj ir teisėsaugoj dirbantys. Nors į akis vaizduojat patriotus, už akių priešingai ir gan niekšingai veikiantys. Nesupratau, jei buvo geras su žmonėm, kodėl į Seimą nerinko? Ir pripažinsiu, niekad nepalaikiau ir nemėgau Alytaus nykimą propaguojančių,kurie. Iki šiandien per Alytaus miesto savivaldybės Etikos komisijos iki galo neištirtą tyrimą 2020.02.06. spr. Nr.KPPn-16 agentūroj politikai su teisėsauga palųkę spragas slopint, kas. Drysta rimčiau už miesto interesą stot viršinant privačių interesų viršenybės prieš miesto interesus blogą įtaką miesto sėkmingui vystymui. Pakartosiu, Etikos komisijos pradėtas tyrimas spr. Nr.KPPn-16 neatėjus į komisiją aiškint tuo met kviestam oligarchui po politika turėjo būt tirtas taip. Komisija oficialiai kreipias į teisėsaugą dėl situacijos aiškinimo ir, gavus atsakymus iš teisėsaugos tik tada visą medžiagą konkretina ir daro išvadas. Kurias viešina visuomenei. Tada komisija pradėjus tirt ir vienam komisijos nariui suklykus, policijoj niekas nežino, jų akyse siaubas atsirado ir net neišklausę kviesto alytiškio į posėdį tyrimą nutraukė. Palikdami landas intrigom ir baimei didint, ko pasekmės. Iki šiandien viešai Alytuj bijo kalbėt apie tikras miesto nykimo išvadas iki dabar samoningai paliktas landas pef teisėsaugą susidorot su neįtinkančiais. Ar pridengt parceliuotojus. Štai visa esmė miesto nykinimo metodų ir tikslų.

    Komentaras

    Tikrai geras direktorius buvo. Ne kažkoks ponas, darbininką teritorijoje sutikęs pasisveikindavo kaip su lygiu. Ir nesededavo išvien kabinete ir teritorija apeidavo, apžiuredavo viską.

    Komentaras

    Visą laiką iki dabar regiono ir įmonių būklę lemia kokio atsakingumo regiono politikai ir teisėsauga. Todėl ir dabar skirias regionų vystymų. Didmiesčiai ir atsakingesni regionai klesti, Alytus žemyn. Nepalankūs viešo intereso viršenybei prieš privačius. Kaip pagal įstatymus vieši interesai turi būt aukščiau kitų. Štai ir dabar į Akmenės lez sėkmingai serijom po 100 n milijonų iki 0,5 milijardo eurų investuoja į medinių gaminių gamybą. Analogą buvusiai AENSK. Dėl ko į Akmenę dirbt atvyksta iš viaos Lietuvos 100 n su šeimom darbuotojų. Dėl ko Akmenės kaimiška savivaldybė net nespėja ruošt atvykstantiems palankios gyvent šiuolaikinės infrastruktūros. Turi plėst mokyklų ir darželių bei panašiai tinklą. Maža to investuojantys papildomai prie 100 ha Akmenės lez plotų plečia daugiau, kad statyt atvykstantiems dirbt šiuolaikinius gyvenamus namus. O Alytuj priešingai, per mandrumus tik prisiminimais guodžiasi. Ir nepanašu, kad Alytaus politikai su teisėsauga, davę priesaikas laikytis įstatymų, bent bandytų atsiprašyt žmonių, kad neišsaugojo miesto interesų. Net nebandė švelnint. Iki šiandien šias temas kaip tabu laikydami. Manydami, kad Alytuj niekas nesupranta, kas realiai vyko ir vyksta Alytuj.

    Komentaras

    Net ir dabar Alytuj jaučias netiesiogės iniciatyvos, kad į politiką ir teisėsaugą neprisileist principingesnių ir kompetentingų idealistų. Todėl ir nyksta, kai per seimo rinkimines apygardas dalį miesto prijungia prie kaimiškų savivaldybių su būstine Varėnoj. Reiškia aplinkiniai kaimai progresuoja, kai miestas nykt nenustoja.

    Komentaras

    Tokių idealistų Alytuj ir dabar nemėgsta.Vienok buvęs galingas AENSK iš pirmų Lietuvoj galingas kombinatas gan meistriškai sugriautaa. Staiga ir galingai. Vėliau Alytuj kaip tradicija įmonių bankrotai. Kaip iš natų. Kaip kas nuo to turtėjo. Vienok 2017 metų kadencijoj, jei Alytaus rajonas dar prieš 10 mečius būt pradėję formuot pramonės parko pratesimą į rajono pusę, tuo met 100 ha ieškoję ir Alytuj kur dabar į Akmenę investuoja 0,5 milijardo investicijų į medinių gaminių gamybą šiuolaikinis analogas buvusiam AENSK, Alytus vėl būtų klestėjęs. Bet.. iki šiol nepalanki atmosfera strateginiam investuotojui su gerais atlyginimais. Geriau bus vergų kaimu, nei klestinčiu miestu.

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.