Robotai „Alitoje“ – tarp pažangiausių pasaulyje, bet kviečio varpa į butelį įdedama rankomis (1)
Prieš dešimtmetį pateko į „MV Group Production“
Kaip „Alitos“ gamybos ir pakavimo linijų robotizacijos projekto pristatyme sakė „MV Group Production“ generalinis direktorius Algirdas Čiburys, ši miesto įmonė yra viena seniausių Alytuje, jos istorija prasidėjo prieš 60 metų, o prieš dešimtmetį gamykla pradėjo naują etapą minėtos grupės šeimoje.
„MV Group Production“ dar valdo „Stumbrą“ Kaune, „Anykščių vyną“ ir „Guberniją“ Šiauliuose.
Kad „Alita“ yra viena didžiausių gėrimų gamintojų šalyje, liudija jos atstovų pateikti konkretūs skaičiai. Pavyzdžiui, pernai čia pagaminta 20 mln. litrų produkcijos, ji išpilstyta į 44 mln. butelių. Čia gaminami devynių kategorijų gėrimai, apie 20 proc. jos produkcijos eksportuojama. Skaičiuojama, kad per dešimtmetį „Alitos“ gamybos apimtys išaugo 70 proc.
Tad „MV Group Production“ generalinio direktoriaus A.Čiburio pastebėjimu, šiandien „Alita“ dirba taip, kad energijos ir idėjų neturėtų pritrūkti dar mažiausiai 60 metų.
Robotizacijos projektas – už beveik 2 mln. eurų
„Alitos“ gamybos ir pakavimo linijų robotizacijos projektui lėšas skyrė „MV Group Production“ ir tai kainavo beveik 2 mln. eurų.
Kaip šio projekto pristatyme tvirtino gamyklos gamybos direktorius Vitalijus Aksiutinas, įvykdžius robotizacijos projektą ne tik pagaminama daugiau produkcijos, gamybos procesas tapo efektyvesnis, bet ir atsisakyta sunkaus rankinio darbo, kuris čia buvo nepatrauklus.
Tai sudaro galimybes per pamainą pagaminti apie 800 palečių arba 300 tūkst. vienetų gėrimų. Gamybos greitis paspartėjo 18,9 proc., sutaupoma apie 50 proc. įvairių pakavimo medžiagų.
Įgyvendinant šį projektą gamykloje sumontuota automatinio paletavimo, automatinio apvyniojimo plėvele, tokio pat etiketavimo įranga, įdiegta etikečių turinio IT valdymo ir palečių srautų valdymo automatinė konvejerinė sistema.
Gamybos linijų robotizaciją buvo patikėta organizuoti Nyderalndų įmonei „Qimarox“ ir Lietuvos inžinerinių sprendimų bendrovės „Inna“ specialistams.
„Qimarox“ gamybos vadovas Jelle Deelman pažymėjo, kad tai pirmas toks robotizacijos projektas, įgyvendintas Lietuvoje ir Baltijos šalių regione. O jis atitinka standartus, kuriuos šiuo metu taiko pažangiausios gėrimų pramonės įmonės pasaulyje.
Ir vis dėlto, ko nepavyko robotizuoti „Alitos“ gamyboje? Ogi subrandinta kviečių varpa į stipriam baltam gėrimui skirtą butelį įdedama… rankomis. Linija atkeliauja buteliai ir į juos darbuotojai įdeda šias varpas. Kaip aiškino „Alitos“ darbuotojai, specialiai apdorotos kviečių varpos atsivežamos iš vieno ūkio, dar gamykloje jos specialiai apdirbamos iki patekimo į butelius.
Tad ne visus darbus gali atlikti robotai, kad ir kokie „protingi“ bebūtų.
O koks gi uždavinys „Alitai“ keliamas artimiausiam dešimtmečiui? „MV Group production“ generalinis direktorius A.Čiburys jį įvardijo konkretų – ne tik šalyje žinoma lietuviško kapitalo įmonė turi tapti patraukliu lyderiu pasauliniu lygiu.
Kad gamykla yra žinoma toli gražu ne vien Lietuvoje, sakė ir robotizacijos projekto pristatyme dalyvavęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, pareikšdamas: „Kiek kalbu su partneriai iš užsienio, jie visi žino „Alitą“.
Šiuo metu gamykla turi 169 darbuotojus.
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą
uz tiek pinigu robotizacija …
Komentaras
uz tiek pinigu robotizacija , o ta varpa vis tiek ranka... bet pavadinimas super!