Bendravimas šokiu ir daina. Etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka 2023“ Butrimonyse. (4)

Butrimonys šoka
Etninė kultūros akcija Butrimonyse atkartojama kasmet su ypatingu džiaugsmu, nuoširdžiomis šypsenomis ir tikra bendryste jungiančia šokio rate.
Rugsėjo 15 dieną 18 val. įvairių Lietuvos miestų ir miestelių viešosiose erdvėse, kultūros įstaigose vyko akcija „Visa Lietuva šoka 2023“. Tradiciniu tapęs renginys neaplenkė ir Butrimonių. Ši etninė kultūros akcija Butrimonyse atkartojama kasmet su ypatingu džiaugsmu, nuoširdžiomis šypsenomis ir tikra bendryste jungiančia šokio rate.

Susirinko gausus būrys butrimoniškių, miestelio svečių. Žmonės smagiai šoko Butrimonių miestelio aikštėje ne tik savo regiono tradicinius dzūkų šokius, bet ir kitų Lietuvos etnografinių regionų folklorinius šokius. Šoko visos kartos – nuo mažiausio iki didžiausio, vyko bendravimas šokiu ir daina.

Akciją papuošė Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Butrimonių skyriaus mėgėjų meno kolektyvai. Šokių kolektyvo „Gojelis“ šokėjai pirma pademonstravo šokių motyvus, o po to, įtraukus publiką, šoko visi kartu. Muzikos ritmus šokiams diktavo Eičiūnų liaudiškos muzikos kapela. Skambias lietuvių liaudies dainas kartu padainuoti kvietė folkloro ansambliai „Dėdės ir dėdienės“ bei „Žolynai“.

Etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“ butrimoniškiai baigė gerai žinomu folkloriniu šokiu „Gransveras“. Ši akcija parodė, kad Butrimonyse gyvos ir labai vertinamos lietuvių liaudies dainų ir šokių tradicijos.

 

Alytaus rajono savivaldybės

kultūros centro Butrimonių skyrius
 


 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.