Tvarios mados verslą kurianti Greta Šalkauskaitė: „Mano prioritetas – kokybė“ (2)

Simona Šiušytė
Greta Šalkauskaitė: „Planuoju ir toliau dirbti su abiem veiklomis, plėsti „Shallke studio“ siuvamą asortimentą. Šį mėnesį Alytuje įsirengiau patalpas, kuriose siuvame. Tad planas labai aiškus – dirbti ir siekti savo svajonių. O dėl asmeninio gyvenimo – su draugu planuojame savo šeimos ateitį kurti Alytuje. Ten, kur daug gamtos ir nesinori niekur skubėti.“
Greta Šalkauskaitė: „Planuoju ir toliau dirbti su abiem veiklomis, plėsti „Shallke studio“ siuvamą asortimentą. Šį mėnesį Alytuje įsirengiau patalpas, kuriose siuvame. Tad planas labai aiškus – dirbti ir siekti savo svajonių. O dėl asmeninio gyvenimo – su draugu planuojame savo šeimos ateitį kurti Alytuje. Ten, kur daug gamtos ir nesinori niekur skubėti.“
Alytiškė Greta Šalkauskaitė jau ne vienus metus sukasi mados industrijoje: siuva drabužius, o „Instagram“ platformoje plėtoja tvarios mados verslą „Shallke boutique“. Jame mergina prekiauja radiniais, rastais dėvėtų drabužių parduotuvėse. Gretos įsitikinimu, greitoji mada yra žalinga kaip ir greitas maistas, o tvarumas turėtų tapti kiekvieno žmogaus siekiamybe.

– Greta, kaip ir kada prasidėjo Jūsų kelias į mados pasaulį?

– Mados sritis mane traukia nuo tada, kiek tik save atsimenu. Dar gyvendama Alytuje ir mokydamasi mokykloje turėjau ritualą kiekvieną mėnesį įsigyti naujausius mados žurnalus. Juos skaitydavau ir ieškodavau įkvėpimo savo asmeniniam stiliui, stebėdavau, kokias kolekcijas pristato didieji pasaulio mados namai, kokios tendencijos vyraus ateinančiais sezonais. Mane tai labai įkvėpdavo. Po mokyklos išvykau studijuoti į Vilnių, greitai pradėjau dirbti su vienu lietuvišku prekės ženklu. Buvo be galo įdomu pamatyti viską iš vidaus, suprasti, kaip mados rinka veikia Lietuvoje. Padirbusi supratau, kad mano nuojauta neklydo ir noriu eiti būtent šiuo keliu.

 

– Kaip gimė Jūsų projektas „Shallke boutique“?

– Pabaigusi rinkodaros studijas įkūriau savo prekės ženklą „Shallke“. Pirminis veiklos pobūdis buvo drabužių siuvimas ir jų pardavimas asmeninėje elektroninėje parduotuvėje. Pradžia buvo labai sėkminga, bet laikui bėgant vis labiau jaučiau vidinį nuovargį ir įkvėpimo stoką. Ir tuo metu, visai netikėtai, atsirado kita veikla – dėvėtų drabužių prikėlimas antram gyvenimui. Taip ir gimė „Shallke boutique“. Tvarumo ieškojimas ir vis garsiau skambančios pasaulinės greitosios mados problemos padėjo galvoje sudėlioti mintis, kokiu keliu eiti toliau ir kokią žinutę noriu skleisti savo auditorijai.

 

– Dėvėtų drabužių parduotuvėse besilankantys žmonės sutiktų, jog dažnai reikia nemažai laiko ir kantrybės, norint rasti kokybiškų prekių. Kaip Jums pavyksta rasti tokių perliukų?

– Tai yra klausimas, kurio sulaukiu daugiausia, bet atsakyti visada sunku. Nėra taisyklių, kuriomis būtų galima vadovautis nuvykus į dėvėtų drabužių parduotuvę ir iš masės lengvai ir greitai atrasti kokybiškų prekių. Kad ir kaip banaliai skambėtų, bet čia tikriausiai veikia vidinis veiksnys – arba turi tam akį, arba ne. Savo klientams visada stengiuosi atrinkti kokybiškus, stilingus, klasikinius drabužius, pagamintus iš natūralių medžiagų. Tokius, kokius rinkčiausi ir pati.

 

– Ar tokia veikla sulaukia daug pirkėjų dėmesio?

– Noriu pasidžiaugti, kad ši veikla nuo pat pradžių sulaukia ypač didelio susidomėjimo. Nežinau, kas padarė tam įtaką, bet, kaip minėjau, asortimentą dėlioju pati: taip, kaip jaučiu, kas man patinka ir ką dėvėčiau pati. Mano siūlomų drabužių paklausa yra labai didelė, be to, nepamirškime, kad visų prekių turiu tik po vieną. Manau, kad tai irgi skatina žmones įsigyti, nes drabužis yra unikalus, vienetinis.

 

– Ką Jums reiškia tvarumas?

– Tvarumas man yra siekiamybė ir gyvenimo būdo pasirinkimas. Gyvename be galo greito vartojimo ir pokyčių laikotarpyje, kuriame perkame net nesusimąstydami: drabužius, daiktus, viską, ko reikia kiekvienai dienai. Tokį vartojimo pagrindą sudaro kiekybė ir jis paremtas impulsyviu pirkimu, užgožiančiu kokybę ir ilgaamžiškumą. Todėl nuolat sau primenu, kad mano tikslas yra kokybė, o ne kiekybė. Noriu savo spintoje turėti tik tuos drabužius, kurie geriausiai atspindi mano asmenybę ir yra lengvai derinami tarpusavyje.

 

– O kaip reikėtų išlaikyti pusiausvyrą tarp greitosios ir lėtosios mados drabužių?

– Mados analitikas Arnoldas Remeika greitąją madą yra palyginęs su greituoju maistu. Tai puiki mintis. Juk greitoji mada, kaip ir greitas maistas, yra žalingas, jo negalime vartoti kiekvieną dieną. Tai supratus, siūlau visiems skirti laiko ir paanalizuoti save bei savo stilių: išsiaiškinti, kas Jums iš tik­rųjų tinka, kokį gyvenimo būdą gyvenate ir daugiau dėmesio skirti ilgaamžėms, kokybiškoms prekėms.

 

– Kaip atrodo Jūsų pačios spinta?

– Laikui bėgant mano spinta labai keitėsi. Šiandien vis dar esu savęs pažinimo procese, tačiau džiaugiuosi ir mėgaujuosi tuo. Savo stilių galėčiau apibūdinti kaip modernų minimalizmą. Spintoje vyrauja žemiškų spalvų tonai, mėgstu vienspalvius, lengvai tarpusavyje derinamus gaminius. Mano garderobe taip pat gausu ir vyriškų drabužių, kuriuos renkuosi dėl platesnių modelių ir patogumo. O mano mylimiausias drabužis yra švarkas – jų turiu daug, tačiau visi vintažiniai ir iš kokybiškų audinių.

 

– Kaip manote, kokia situacija, kalbant apie atsakingą vartojimą, šiuo metu yra Lietuvoje?

– Nelengvas klausimas. Jeigu pažiūrėsime į socialinius tinklus, juose žmonės nemažai kalba tvarumo temomis, atrodo, kad vis didesnei daliai rūpi ateitis, kad jie yra pasiryžę dėl jos keistis. Visgi nuėjus į greitosios mados parduotuves, ypač per išpardavimus, matomas visiškai priešingas vaizdas – drabužiai šluojami jų net nesimatavus. Negaliu atsakyti, kaip yra, bet labai tikiu, kad vis daugiau žmonių pereina prie sąmoningo vartojimo ne tik dėl mados reikalo, bet ir dėl to, kad nuoširdžiai to nori. Siekiant paskatinti atsakingą vartojimą, manau, turime stengtis garsiai apie tai kalbėti visi. Skleiskime tvarumo idėjas visiems, kam tik galime: draugams, mamoms, tetoms...

 

– O kas yra „Shallke studio“?

– „Shallke studio“ – tai šią vasarą gimęs mano naujas projektas. Tiksliau, atgimęs, nes vėl nusprendžiau kurti ir siūti drabužius. Mano prioritetas – kokybė. Dažnai girdžiu merginas, kurios skundžiasi, kad norint rasti kokybiškų gaminių, tenka nusivilti. Su tuo dažnai susiduriu ir pati. Taigi pradėjome siūti dviejų spalvų laisvalaikio kostiumėlius, kurie yra pagaminti iš kokybiškos medvilnės. Kostiumai yra laisvo modelio, nevaržomi, juos dėvint jaučiamas maksimalus patogumas. Jau pradėjome kurti naujienas ir rudens sezonui. Pradėjusi šią veiklą dar labiau pasitikiu savo stiliumi, nuojauta ir intuicija. Nuo pat abiejų veiklų įkūrimo pradžios, nežiūrėjau į tai tik kaip į verslą. Tai mano asmeniniai projektai, kuriuos vykdydama esu labai laiminga ir noriu tuo dalintis su kitais.

 

– Kas drabužių siuvimo procese Jums patinka labiausiai, o kas – sunkiausia?

– Visas siuvimo procesas yra labai įdomus – nuo eskizų, tinkamo audinio parinkimo, konstravimo iki to momento, kai tavo drabužiu pasipuošia klientai. Labiausiai mėgstu, kai visas procesas pasiekia galutinį tašką ir pamatomas rezultatas. Man tas momentas būna lyg koks pasiektas didelis laimėjimas visame kelyje. Sunkių momentų, žinoma, būna, bet kiekvieną kartą jie skirtingi ir žavūs tuo, kad iš jų gali mokytis ir tobulėti.

 

– Ar turite planų ateičiai?

– Planuoju ir toliau dirbti su abiem veiklomis, plėsti „Shallke studio“ siuvamą asortimentą. Šį mėnesį Alytuje įsirengiau patalpas, kuriose siuvame. Tad planas labai aiškus – dirbti ir siekti savo svajonių. O dėl asmeninio gyvenimo – su draugu planuojame savo šeimos ateitį kurti Alytuje. Ten, kur daug gamtos ir nesinori niekur skubėti.

 

 

 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.