Bendrijai 26-erius metus vadovaujanti Lina: „Aš be žmonių pagalbos likčiau tik svajoti“ (0)
– Jūsų namas (Statybininkų g. 23) po renovacijos atrodo įspūdingai, plačiai aptarinėjamas. Ir turbūt jis pirmasis, kurio renovacija – su kondicionierių projektu. Trumpai pakalbėkite apie daugiabučio renovaciją ir jos naujovę – kondicionierius.
– Taip, mūsų namas po renovacijos pasikeitė neatpažįstamai. Daugelis gyventojų namo renovacijos planus vertino atsargiai, bet manau, kad dabar nerasime nė vieno, kuris nesidžiaugia dabartiniu vaizdu. Gavome daug pagyrų iš draugų, pažįstamų ir net praeivių. Kitų metų balandį atsinaujinęs mūsų daugiabutis švęs 50-ties metų jubiliejų.
Esame dėkingi statybos įmonei „Coner“ už renovacijos darbus bei išgirstus visus mūsų papildomus prašymus. Juk mes pirmieji Alytaus mieste namo renovacijos projektą papildėme kondicionierių projektu visam namui ir pirmieji, kurie pasirinkome tokią vietą jų montavimui su apsauginėmis kondicionierių blokų grotelėmis, nors jų ieškant teko nemažai paplušėti. Kad jis buvo įgyvendintas kartu su namo renovacija, dėkingi specialistei Jūratei Sadauskienei. Jai padedant mums pavyko įgyvendinti ir daugiau naujovių.
– Namo renovacija jau įvertinta. Iš komisijos, kurios atstovai – specialistai iš įvairių miestų, sulaukėte labai pozityvių atsiliepimų. Kai kas komisijos nariams buvo nematyta, pavyzdžiui, namas turi labai subtilų vėliavos laikiklį – Lietuvos žemėlapį. Kokie akcentai dar sužavėjo komisiją?
– Iš tiesų komisijos nariai, jos pirmininkas nepagailėjo gražių žodžių erdvam kiemui, įsirengtam susirinkimų kambariui, rūsių švarai. Neliko nepastebėtos šiukšliadėžės. Bet daugiausia susidomėjimo sulaukė kondicionieriai ir jų apsauginės grotelės bei vėliavos laikiklis. Namas ir jo aplinka komisijos buvo priskirta prie pavyzdinių.
– Aplinka išskirtinė: suolai, gėliapuodžiai, šiuo metu įspūdinga moliūgų kompozicija. Pamačius namo transformaciją, kiekvienam norisi prisidėti prie puošybos – minčių, ką padaryti, kad būtų jaukiau, turbūt pasiūlo ir daugiabučio gyventojai?
– Daugelis idėjų ir minčių yra gimę mano galvoje. Bet viena yra svajoti, o visai kas kita – įgyvendinti. Labai džiaugiuosi, kad bendrijoje nemažai gyventojų, kurie mano idėjoms pritaria ir noriai padeda jas įgyvendinti. Aš be žmonių pagalbos likčiau tik svajoti.
– Ne kiekvienas ryžtasi vadovauti bendrijai namo renovacijos metu. Ar bendrijų pirmininkai turi su kuo pasikonsultuoti aktualiais klausimais?
– Bendrijai vadovauju 26-erius metus. Buvau padariusi pertrauką. Kai vadovaudamas tampi ne tik pirmininku, bet ir sodininku, valytoju, elektriku ir kai pajauti, kad jau pavargai, padarai išvadą, kad gana viso šito vežimo. Prasidėjus renovacijai, teko vėl sugrįžti į šias pareigas. Grįžau gyventojams pažadėjus, kad jie man padės visuose darbuose. Kol kas taip ir yra.
Renovacija – iššūkis, didelis darbų krūvis, nuolatinė įtampa, tai atsakomybė, tenkanti pirmininkams. Tai darbas, neskaičiuojant nei valandų, nei dienų bei nuolatinių derinimų, greitų sprendimų priėmimo periodas. Bendrijų pirmininkams kiekvieną dieną tenka priimti sprendimų čia ir dabar. Esi atsakinga ne vien už save, o už beveik 50 bendruomenės narių. Ir privalai priimti tokį sprendimą, kad būtų tinkamas visiems gyventojams. Aš džiaugiuosi, kad per visą namo renovacijos laikotarpį gyventojai mane visapusiškai palaikė. Tuo metu turėjome dar ir kitų papildomų darbų: reikėjo išrauti seną gyvatvorę, įsirengti vaizdo kamerų, restauruoti suoliukus, atlikti laiptinių ir rūsių remontą.
– „Mums pirmininkė moteris – džiaugsmas ir privalumas, jos dėka mes turime nepriekaištingą bendrų erdvių estetiką. Naujai perdažyti laiptai ne tik name, bet ir rūsyje, sienos, lubas irgi perdažė, duris pakeitė. Dabar kaip namuose – visur tvarkinga, švaru“, – taip apie pasikeitimus rašo namo gyventojai. Kokie darbai Jums buvo tapę iššūkiais?
– Didžiausias iššūkis renovacijos metu – jau minėti kondicionieriai. Šis projektas visą renovacijos laikotarpį vėlavo: „nesuspėjo“ kartu su namo renovacijos projektu, teko papildomai ruošti, kad suspėtume kartu su renovacijos darbais, ilgai teko ieškoti įmonės, kuri juos montuos. Kelios bendrovės sutiko, bet vėliau atsisakė, nes namas jau buvo su fasadinėmis išorinėmis plytelėmis, užduotis – uždėti ant jų sunkų kondicionierių bloką kartu su apsauginėmis metalo grotelėmis, baugino įmonių specialistus. Kai suradome įmonę, kuri sutiko montuoti kondicionierius ir tokiomis sąlygomis, statybos rangovai jau turėjo išmontuoti pastolius, o šie buvo reikalingi kondicionierių montavimui. Ir vėl pavėlavome paieškose. Ačiū statybos rangovams, kad geranoriškai sutiko palaukti savaitę laiko, kol bus baigti kondicionierių montavimo darbai.
– Pakalbėkime dar apie vieną renovacijos proceso aspektą, su kuriuo tenka susidurti namo bendrijos pirmininkams, – skeptikus. Nežinančių padėties žmonių abejonės, teiginiai „kaip bus blogai“ neretai stabdo geras idėjas. Ar per renovaciją ir Jums teko su tuo susidurti?
– Manau, kad kiekviename name yra mažiau ar daugiau skeptikų, kurie visada nepatenkinti, jie ir kitus nuteikia prieš. Ir mes turėjome tokių, bet dabar galiu tik pasidžiaugti, kad bendruomenėje jų nebeliko.
– Kokius darbus planuojate ateičiai?
– Šiuo metu ruošiamas namo automobilių aikštelės projektas. Alytaus meras Nerijus Cesiulis mūsų pokalbio metu yra minėjęs, kad jei spėsime automobilių aikštelės projektą paruošti per šiuos metus, tai savivaldybė skirs dalį kompensacijos jos įrengimui. Namas po renovacijos, tad turime pirmenybę jos įrengimui. Tikimės suspėti...
Kalbėjosi Aldona Kudzienė
Visą interviu skaitykite laikraščio „Alytaus naujienos“ 14048-ajame numeryje.
Geriausias, pigiausias būdas laikraštį skaityti – užsisakyti visiems 2025 metams.
Apie prenumeratos akciją, vykstančią iki gruodžio 24 d., daugiau – ČIA.
℗ Perpublikavimas žiniasklaidoje draudžiamas
© Publikacijų autorystė yra saugoma
Komentarai
Palikite savo komentarą