4 gyvūnų higienos įpročiai ir jų svarba (0)

nuotr.
Dažnai augindami naminius gyvūnus žmonės susikoncentruoja į pilnavertiškos mitybos siekį. Tai puiku, tačiau jokiu būdu nevertėtų pamiršti svarbiausių higienos principų. Kodėl būtent šiais keturiais įpročiais reikia vadovautis, norint užtikrinti gerą augintinių būklę?

Kraiko dėžutės reguliarus valymas

Kačių mylėtojai kasdien susiduria su kraiko dėžutėmis. Kraiko rinkimas ir keitimas, dėžutės valymas - varginantys ir nuobodūs procesai. Tačiau svarbu žinoti tai, kas nutinka, leidus sau atsipalaiduoti ir apleidus šį kasdienį įprotį. Kraiko dėžutės valymas - be galo svarbus žingsnis. Jos nevalant didėja tikimybė pačiam augintiniui “pasigauti” infekciją, kuri reikalaus specialistų veterinarų pagalbos. Be to, nešvarumai pasklinda po visus namus, pasiekia ne tik gyvūnui skirtas vietas, bet ir pačių šeimininkų poilsio zonas. Natūralu, kad pastovi ir tinkama kraiko dėžutės higiena padeda išvengti nemalonaus kvapo namuose, kuriuose egzistuoja naminiai gyvūnėliai. Geriausia dėmesio skirti ne tik kasdien, bet ir pasistengti tvarkymu užsiimti kuo efektyviau (darbą pradedant gyvūnui pasinaudojus tualetu).

 

Nagų priežiūra ir karpymas

Tiek naminiai šunys, tiek katės reikalauja specialios nagų priežiūros. Tai neatsiejama higienos dalis, kuri dažnai būna šeimininkų pamiršta. Jei kačių letenoms laiko būtina skirti bent kas tris savaites, tai šunų nagų priežiūra yra šiek tiek paprastesnė. Šių gyvūnų nagų karpymo dažnis gali būti kartą į du mėnesius. Tai kokie gi pavojai tyko apleidus naminio gyvūno letenas? Natūraliai padidėja tikimybė, jog augintinis užsikabins už namuose esančių daiktų, ilgo nago užstrigimas lemia skausmo atsiradimą, net nago sugadinimą. Ypatingai tai aktualu kates auginantiems asmenims. Vienas iš triukų, padedančių apsaugoti gyvūno leteneles - ne tik karpyti nagus, bet ir investuoti į kokybišką draskyklę. Tokį atributą įsigykite pigiau čia: “Alpha Zoo” elektroninėje parduotuvėje. 

 

Kailio šukavimas ir kūno prausimas

Dauguma gyvūnų mylėtojų neklysta sakydami, jog vis dažniau siūloma maudyti savo gyvūnus vien dėl įvairių prekinių ženklų rinkodaros tikslų. Visgi, nemaudymas nėra lygu gerovei. Kiekvienas gyvūnas, ypatingai tas, kuris praleidžia bent kokią dienos dalį lauke, privalo būti prausiamas. Augintinius vertėtų maudyti bent kas tris mėnesius. Natūralu, kad situacija labai priklauso nuo aplinkybių. Svarbu atsižvelgti į veislę, kailio tankumą, metų sezoną, gyvūno reakcijas. Be to, dėl tinkamo šampūno rekomenduojama pasitarti su patikimu veterinaru. Kai kuriems gyvūnams reikia drėkinančio, kai kuriems maitinančio, o dar kitiems - kailiui blizgesio suteikiančio pasirinkimo. Savo variantą gali išsirinksite čia: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/prieziuros-priemones/sampunai-ir-kondicionieriai-. Taip pat svarbu reguliariai skirti dėmesio augintinių kailiui. Vasarą pastoviai nešukuojamas kailis apsunkina gyvūno gyvenimą karštomis dienomis. Tiesiog natūralus šukavimo metu atsirandantis plaukų praretinimas padeda odai kvėpuoti.

 

Burnos higienos palaikymas

Dantų komplikacijos nemalonios ne tik žmogui, nuo jų kenčia ir mūsų mylimi gyvūnai. Dėl to svarbu atrasti laiko ir bent kelis kartus savaitėje pasistengti išvalyti augintinio burnos ertmę. Kai kurie šeimininkai gudrauja ir įsigija dantų tvirtumui palaikyti skirtus skanėstus. Šie gali padėti, tačiau svarbu atminti, jog svarbu dantis valyti, laiku pastebėti atsiradusias problemas. Nors burnos higienos problemos yra aktualios visiems gyvūnams, dažniau jomis skundžiasi kačių šeimininkai. Todėl būtent jiems nevalia pamiršti, jog gyvūno dantų sveikata yra be galo svarbi.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.