arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Dalius, Mantilė, Magdalena

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
Atsakymų neišgirdome

Vasario 2 d. pavakare į sausakimšą Vidzgirio pagrindinės mokyklos salę rinkosi mokytojai, mokinių tėvai, aptarnaujantis personalas, buvę mokyklos mokiniai, savivaldybės valdančiosios ir opozicinės partijų atstovai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai.

 

Mokyklos bendruomenės nariai jiems pateikė daug klausimų: ,,Kodėl uždarymui pasirinkta graži, renovuota, gerai dirbanti mokykla, neturinti jokių finansinių įsiskolinimų? Kas bus įkurta šios mokyklos patalpose? Ar numatyta, kur mokysis šios mokyklos mokiniai? Kas bus pasiūlyta mokytojams ir kitiems mokyklos darbuotojams?“ ir t.t. Deja, nuolat skambėjo tik vienas atsakymas – likviduoti ( gražus žodis, ką ir besakyti, tiesiog naujažodis), nes mieste mažėja mokinių skaičius. Buvo akivaizdu, kad bendruomenės klausimai valdančiosios partijos narius išmušdavo iš vėžių, bet savo pozicijos jie laikėsi atkakliai.

 

Savivaldybės tarybos narys Sigitas Leonavičius visai bendruomenei išaiškino universitetų uždarymo ir sujungimo mechanizmus. Tačiau mokyklos likvidavimo projekto autoriai ir dabar neatkreipė dėmesio į vieną svarbų argumentą - tie universitetai nepasiekė reikiamo mokymo(si) lygio! O ko nepasiekė Vidzgirio pagrindinė mokykla? Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatų analizė ir jų tikslinis apibendrinimas rodo aukštus Vidzgirio pagrindinės mokyklos mokinių rezultatus įvairiose mokymo(si) srityse ir jie yra aukštesni ne tik už kitų Alytaus miesto mokyklų mokinių rezultatus, bet ir lyginant su Lietuvos didmiesčių mokyklomis. O šiaip jau, dėl bendro išprusimo, norime priminti, kad švietimas - ne medvilnės kombinatas, kur galutinis rezultatas matuojamas metrais!

 

Į susitikimą su mokyklos bendruomene valdžios atstovai ir šio projekto autoriai atėjo nepasiruošę diskutuoti, svarstyti, ieškoti geriausio pertvarkos varianto, tačiau jau nusprendę - likviduoti. Gyvename lyg ir demokratinėje valstybėje? Teisybės dėlei, reikėtų paminėti, kad į susitikimą atvykusių svečių nuomonės skyrėsi. Valdantiesiems prieštaravę Lietuvos Respublikos Seimo nariai Julius Sabatauskas ir Robertas Šarknickas pateikė savo siūlymus, kaip būtų galima vykdyti švietimo reformą mieste. Socialdemokratų partijos atstovai Nerijus Cesiulis ir Jurgis Krasnickas palaikė mokyklos bendruomenės poziciją ir patys iškėlė daugybę abejonių pateikto projekto teisingumu. Dėkojame jiems už išsakytus racionalius pasiūlymus ir tikimės palaikymo ateityje. O jo labai reikės, nes į klausimą, kada bus tariamasi dėl pradinių klasių mokinių perkėlimo iš darželių į mokyklas, reformos projekto autoriai taip ir neatsakė. Matyt, jie apie tai net negalvoja. O juk kitų miestų mokiniai jau seniai mokosi tik mokyklose! Ar ir kitai kuriai švietimo bendruomenei ,,gudrus“ sumanymas nukris lyg žaibas iš giedro dangaus?

 

Sužinojome tik tiek, kad detalaus projekto, kas vyks toliau, uždarius šią mokyklą, nėra. Kol kas nėra ir atsakymų į jau užduotus klausimus. Vienas iš atvykusiųjų savivaldybės atstovų, šį susitikimą pavadinęs rinkiminiu šou, taip ir nesuprato, kodėl bendruomenė priešinasi mokyklos uždarymui. Nesuprato ir kiti valdančiosios partijos atstovai...

 

Na, o mes dar kartą pademonstravome savo bendruomenės susitelkimą. Dėkojame visiems tėveliams, savo mokiniams, esamiems ir buvusiems, Alytaus gyventojams, aktyviai palaikiusiems mūsų troškimą dirbti ir kurti Lietuvos ateitį.

 

Vidzgirio pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu

 

Dangerūta Jakniūnienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 

commKomentarai[1]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100