arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Virgaudas, Žymantė, Brunonas, Leonora

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
Net 1660 km pėsčiomisuž organų donorystę

Savaitgalis Kuršių Nerijoje prasidėjo neeiliniu žygiu. Gegužės 13 dieną (šeštadienį) VšĮ „TrenkTuras“ organizuotame žygyje „Pėsčiomis pajūriu“, dalyvavo ir asociacija„Gyvastis“, vienijanti žmones, gyvenančius persodintų organų (inkstų, širdies, kepenų, plaučių) dėka arba laukiančius organo transplantacijos. Asociacijos nariai iš visos Lietuvos į Kuršių Neriją susirinko kilniam tikslui – informacijos skleidimui ir propagavimui už organų donorystę.

 

Daugiau nei 7 tūkstančius susirinkusius žygeivius pasveikino LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser ir Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė.

 

„Žygių pėsčiomis idėja mums jau pavyko užkrėsti daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių. Suvokiame, jog tai ne tik organizacinis iššūkis mums, bet tuo pačiu ir socialinė atsakomybė atkreipti visuomenės dėmesį į svarbius dalykus. Džiaugiamės tokiomis pilietiškomis bei kitiems padedančiomis organizacijomis kaip asociacija „Gyvastis“, kuriems žygis pajūriu jau tampa tradicija“, - sako vienas pagrindinių žygio organizatorių Vytautas Bartulis.

 

„Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė džiaugiasi, jog kasmet sulaukiama vis daugiau susidomėjusių ir aktyvių asociacijos narių bei jų artimųjų, kurie nori prisidėti prie žygio ir taip skatinti informacijos sklaidą viešojoje erdvėje apie organų donorystę.

 

„Mūsų nariai, laukiantys kokio nors organo transplantacijos ar jau esantys po jos, iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės šiemet susirinko prisidėti prie jau tradicija tapusio ėjimo.Labai džiugu, jog nestokodami laiko, sveikatos ir gerų emocijų daugiau nei pusšimtis mūsų narių įveikė pasirinkto ilgio trasą, turiningai praleido savaitgalį ir parodė visuomenės nariams, kad sergantys žmonės taip pat gali aktyviai gyventi.“, - pasakoja A. Degutytė.

 

Daugiau nei 20 žygeivių savanorių pareiškė norą prisijungti ir eiti vardan kilnios idėjos. Pernai 100 km ėjusi už donorystę Viltė Drūlienė, šiais metais žygyje dalyvavo su šeima, ir su vaikais įveikė po 25 km.

Gyvenantis jau 2 metuspersodintos širdies dėka Saulius Žilinskas pasirinko 12,5 km maršrutą ir sako, jog labai džiaugiasi apsisprendęs sudalyvauti žygyje ir prisidėti prie tokios kilnios akcijos „Už donorystę. Už Gyvenimą“. Iki širdies transplantacijos Saulius vos galėdavo užlipti laiptais, jam dažnai tekdavo sustoti atsikvėpti.

 

„Prie asociacijos „Gyvastis“ prisijungiau tik praeitų metų lapkričio mėnesį, bet labai džiaugiuosi tapęs šios bendruomenės dalimi. Bendravimas su savo likimo draugais padeda gauti reikalingos, tačiau trūkstamos informacijos, puikiai praleisti laisvalaikį, ir taip, kaip šiandien, parodyti visuomenei kokie mes esame laimingi gavę galimybę gyventi dar kartą“, - pasakoja Marijampolės skyriaus Gyvastietis Saulius Žilinskas.

„Kauno Gyvasties“ pirmininkė Irma Juodienė, kuri pati žygiavo 25km atstumą pajūriu, buvo nustebinta organizacijos narių aktyvumu bei dideliu noru dalyvauti šiame žygyje ir skleisti organų donorystės idėją.

 

„Esu labai laiminga, jog mūsų nariai tokie aktyvūs, pozityvūs ir užsidegę organų donorystės propaguotojai. Šiemet dalyvių gausa žygyje tikrai pranoko mūsų pačių lūkesčius“, - atviravo Irma, jau 18 metų gyvenanti persodinto inksto dėka.

 

26 metų vilnietei Justinai Jankovskajai jau tekę patirti dvi inksto persodinimo operacijas. Mergina pirmą kartą dalyvavusi žygyje ir įveikusi 25 km atstumą, pažadėjo dalyvauti ir sekančiuose žygiuose.

 

Pasak „Gyvastis“ prezidentės A. Degutytės, žygyje dalyvavę asociacijos nariai buvo puikiai nusiteikę, na o įveikę pasirinkto ilgio trasas tik dar labiau prikaupė pajūrio energijos ir visi vieningai nutarė, jog kitąmet į žygį sugrįš su dar didesniu griausmu. Džiaugiamės, kad visi kartu nuėjome net 1660 km vardan kilnaus tikslo.

 

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 900 žmonių po įvairių organų transplantacijų. Įvairių transplantacijų laukia per 455 pacientų, iš jų - 27 vaikai. Kasmet maždaug 350-čiai žmonių nustoja funkcionuoti savi organai.

 

 

 

Aušra Degutytė

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100