arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Virgaudas, Žymantė, Brunonas, Leonora

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
Dar viena „LOGIN“ naujiena – pirmos tarptautinės dronų varžybos Lietuvoje

Nenuostabu, kad naujovių gerbėjų Meka – technologijų ir inovacijų festivalis„LOGIN“– stebina pirmais technologiniais kartais: festivalio metu, gegužės 25-26 d.,„LOGIN“ komanda kartu su didžiausia aviacijos įmonių grupe „AviaSolutionsGroup“ surengs pirmąsias šalyje tarptautinės dronų lenktynių asociacijos (IDRA) pripažintas varžybas. Pasak organizatorių, jų metu 32 dalyviai rungsis dėl greičiausiodrono piloto titulo, dvi dienas dovanodami žiūrovams įdomų ir azartišką reginį Katedros aikštėje.

 

Pasak pagrindinio varžybų organizatoriaus „DroneRacing Lietuva“ atstovo Pauliaus Vėželio, tokios „Challengerscup“ varžybos populiarios tiek JAV, tiek didžiosiose Europos ar Azijos valstybėse. Jos visos yra jungiamos į vieną sistemą ir dalyviams skaičiuojamas vienas reitingas, kuris sezono pabaigoje nulems, kas gaus kelialapius į JAV vyksiantį superfinalą. Pernai IDRA surengė iki šiol didžiausias ir garsiausias varžybas Dubajuje, kur prizinis fondas buvo 1 milijonas JAV dolerių.

 

Lietuvoje „AviaSolutionsGrouppresents: IDRA ChallengerCupVilnius@LOGIN“ varžybos vyks pirmą kartą ir truks dvi dienas: pirmoji diena bus skirta treniruotėms, po kurių dalyviai atliks kvalifikacinius skrydžius; antrąją dieną vyks likę kvalifikacijos ir pagrindinės lentelės finaliniai skrydžiai. Užsiregistravusių dalyvių sąraše –dronųpilotai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos ir Suomijos.Socialiniame tinkle „Facebook“ buvo atlikta apklausa, kurios rezultatai parodė, jog Lietuvoje yra apie 200 dronų pilotų – įdomu tai, kad dronų varžybos Lietuvoje yra gerokai populiaresnės nei Latvijoje ir Estijoje.

 

Pasak P. Vėželio, varžybų taisyklės labai primena automobilių lenktynes –dalyvių dronai startuoja vienu metu, o laimi tas, kuris greičiausiai įveikia trasą. „Kvalifikacijos metu svarbu parodyti kuo geresnį laiką – pagal jį pilotai bus suskirstyti į grupes, kuriose atliks finalinius skrydžius. Finalo metu dalyviai startuos po 4 vienu metu ir, du pirmi finišavę, pateks į kitą etapą. Taip bus iki tol, kol išsiaiškinsime 4 geriausius pilotus, tarp kurių vyks pagrindinė kova – kuris greičiausias ir geriausias“, – pasakoja „LOGIN“ metu vyksiančiųvaržybų organizatoriaus „DroneRacing Lietuva“ atstovas.

 

Pagrindinės dronų lenktynių partnerės – „AviaSolutionsGroup“ – valdybos narioDaumanto Lapinsko teigimu, prisidėti prie bepiločių orlaivių technologijų populiarinimo itin svarbu, o įmonių grupei – tai ne naujiena.

 

„Ekspertai visame pasaulyje sutinka, kadbepiločiai orlaiviai yra ateities transporto ir paslaugų tiekimo technologija numeris vienas.Pavyzdžiui, palyginus ją su autonominiais automobiliais, vystyti bepiločių technologijai nereikia tiek daug investicijų, o ir infrastruktūra yra iškart pritaikyta – keliavimui oru nereikia puikios būklės kelių, o judėjimo taisyklės ir reglamentai kuriami realiuoju laiku, tad mes galime prie to prisidėti, – inovacijų tendencijomis dalijosi „AviaSolutionsGroup“ valdybos narys D. Lapinskas. – Savo įmonių grupėje jau turime bepiločių orlaivių operatorių „Laserpas“, kuris, naudodamas šią technologiją, keičia energetikos įmonių mąstymą, mūsų įmonė „BAA Training“ organizuoja dronų pilotų mokymus, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti ir prie sportinės šios rinkos dalies, Lietuvai padovanodami pirmas tokio lygio varžybas.“

 

Oficiali ir pripažinta sportinių dronų kategorija yra FAI (Tarptautinės aviacijos federacijos) pripažinta F3U klasė, kurioje ribojamas drono dydis, propelerių dydis, baterijos voltažas. Neoficialiai yra rengiamos ir mažesnių – micro ir mini dronų lenktynės su savitais ribojimais, bet tai, pasak „DroneRacing Lietuva“ atstovo P. Vėželio, nėra tarptautinio masto kategorijos.

 

Bilietus į tris dienas vyksiantį technologijų ir inovacijų festivalį jau dabar galima įsigyti LOGIN interneto svetainėje – www.login.lt/lt/bilietai.

 

Didžiausias technologijų ir inovacijų festivalis Baltijos šalyse LOGIN 2017, kurio pagrindiniai partneriai – telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ bei VšĮ „Versli Lietuva“, gegužės 24–26 dienomis vyks Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Kongresų rūmų, Lietuvos mokslų akademijos, Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro, „Naujojo“ (buv. „Vaidilos“) teatro, Vilniaus „TechPark“ bei kitose erdvėse.

 

„AviaSolutionsGroup“ – viešai kotiruojama, didžiausia aviacijos paslaugų įmonių grupė Rytų Europoje, valdanti daugiau nei 20 dukterinių bendrovių visame pasaulyje. Grupės komandą sudaro daugiau nei 2000 aviacijos ir kitų sričių specialistų, dirbančių su daugiau nei 1000 klientų nuo Amerikos iki Azijos. „AviaSolutionsGroup“ metinė apyvarta viršija 300 milijonų eurų.

 

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100