arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Galminas, Vasarė, Aloyzas, Alicija

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
EP nario Bronio Ropės atsakas į Baltarusijos URM pareiškimą dėl atšaukto EP delegacijos vizito į Baltarusiją

Esu nustebintas Baltarusijos atstovų pateiktų versijų dėl Europos Parlamento (EP) delegacijos vizito į Baltarusiją atšaukimo. Baltarusijos URM atstovas Dzmitrijus Mirončykas suabejojo EP delegacijos ketinimų rimtumu, nors Baltarusijos ambasadorius Belgijoje atsisakymą surengti vizitą motyvavo tuo, kad „per vėlai kreiptasi“.

 

Esu įsitikinęs, kad tikrosios priežastys yra politinės – Minsko nenoras ar nepasiruošimas pradėti rimtą ir atvirą dialogą su ES dėl statomos Astravo AE saugumo. Pabrėžiu, kad ne mūsų delegacija, o Minskas atšaukė šį vizitą.

 

Astravo problemą nuolat ir aštriai keliame EP lygiu. Reikalaujame, kad Europos Komisija išnaudotų visus turimus svertus šiai problemai spręsti. Aktyviausiai šiuo klausimu besidominčių EP narių delegacija, vadovaujama žinomos EP narės Rebeccos Harms, buvo pasirengusi balandžio 20 d. atvykti į Minską atviram pokalbiui su Baltarusijos pareigūnais bei aplankyti AE statybas Astrave. Vizitą planavome iš anksto, tad Baltarusijos pusė turėjo laiko jam pasiruošti.

 

Deja, neigiamas Minsko atsakas likus savaitei iki vizito parodo, kad Astravo projektui nenorima suteikti skaidrumo. Signalas, siunčiamas Baltarusijos valdžios, verčia dar labiau sunerimti dėl šio projekto galimų pasekmių mūsų šaliai ir visam regionui.

 

Raginu Baltarusijos atstovus persvarstyti savo poziciją ir labiau atsiverti Europos politikų, ekspertų ir visuomenės organizacijų atstovų vizitams, skirtiems Astravo problematikai aptarti.

 

Minskui atšaukus mūsų vizitą, rytoj, balandžio 21 d. 9.30-12 val. Vilniuje, Seime, rengiame diskusiją „Astravo AE: ar dar įmanoma sustabdyti projektą? Požiūriai iš ES, Lietuvos ir Baltarusijos“. Renginyje dalyvaus visa į Baltarusiją turėjusi vykti EP narių grupė, Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovai, Seimo nariai, Vyriausybės atstovai, visuomenė, žiniasklaida.

 

 

 

Bronis Ropė

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100