arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Virgaudas, Žymantė, Brunonas, Leonora

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
Už elektrą atsiskaitantiems ESO savitarnoje– atsakymas, iš ko susideda elektros kaina

 Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), aptarnaujanti 1,6 mln. klientų, už elektrą savitarnos portale www.manogile.ltatsiskaitantiems privatiems klientams įdiegė naujovę: nuo šiol galima paprastai ir aiškiaisužinoti, iš ko susideda elektros kaina. Savitarnoje,deklaravę rodmenis ir norėdami atsiskaityti už suvartotą elektros energiją,privatūsklientai turi galimybę pamatyti galutinės mokėtinos sumos dedamąsias. Toks kainų detalizavimas įdiegtas siekiant didinti atsiskaitymų skaidrumą ir suteiktidaugiau informacijos apie ESO paslaugų kainodarą.

 

 

 

Už elektrą mokėtinos sumos detalizavimo funkcijaveikia savitarnos portalo www.manogile.lt naudotojams. Portale pateikiama informacija apie penkias elektros kainos dedamąsias – įsigijimo, persiuntimo (apimančio perdavimo, sistemines ir skirstymo paslaugas), visuomeninio tiekimo paslaugų, VIAP (viešuosius interesus atitinkančių paslaugų) kainos ir PVM. Pavyzdžiui, vidutinis namų ūkis Lietuvoje, suvartojantis 145kWh elektros energijos per mėnesį su vienos laiko zonos tarifų planu „Standartinis“už elektrą mokėtų 16,53 eurų. Šioje sumoje elektros energijos įsigijimas sudarytų 5,33 euro, persiuntimo paslauga – 6,11 euro, visuomeninio tiekimo paslauga – 0,21 euro, VIAP kaina – 2,01 euro, PVM – 2,87 euro.

 

„Dažnai mūsų klientams kyla klausimas – kas sudaro elektros kainą. Taip pat yra manančių, jog ji priklauso tik nuo mūsų veiklos ar sprendimų. Tačiau galutinę elektros kainąsudaro daug dedamųjųdalių, iš kurių tik daliai galime turėti tiesioginės įtakos. ESO kainos dalis sudaro apie 27proc.visos galutinės namų ūkio suvartojamos elektros energijos kainos ir ji pastaraisiais metais išlieka stabili“, – sakė ESO Visuomeninio tiekėjo departamento direktorius Ramūnas Kiaulėnas.

 

Nuo 2017 m. sausio 1 d. elektra gyventojams atpigo vidutiniškai 4,9 proc.: skaičiuojama, kad namų ūkio išlaidos elektrai dėl to per metus sumažėsapie10 eurų.

 

Pastaraisiais metais ESO specialistai pastebi besikeičiančius klientų elektros vartojimo įpročius. Daugėjant buityje naudojamų elektros prietaisų, kurie naudojami buičiai palengvinti, komfortui ar laisvalaikio poreikiams, peržiūrėti klientams taikomi tarifų planai ir, pavyzdžiui, nuo 2018 m. ESO jau nebesiūlys „Elektrinės viryklės“ tarifų plano. Šis planas buvo aktualusprieš kelis dešimtmečius, kai elektros viryklė buvo vienas daugiausiai elektros energijos naudojančių įrenginių namuose.

 

ESOpataria klientams įsivertinti savo elektros vartojimo poreikius ir pasinaudoti specialiapalankiausio tarifo plano skaičiuokle (www.eso.lt/tarifoskaiciuokle), kuri, įvedus turimą planą ir elektros poreikį, įvertins, ar turimas planas yra klientui palankiausias.

 

Martynas Burba

Atstovas ryšiams su visuomene

Komunikacijos skyrius

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100