arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Gertautas, Tautvydė, Ivona

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
Išdalinti „Lietuvos mokyklų žaidynių“ apdovanojimai: paaiškėjo sportiškiausios šalies mokyklos

Ketvirtasis„LTeam“ olimpinis žiemos festivalis Druskininkuose tradiciškai subūrė žiemos sporto entuziastus bei padėjo išaiškinti pajėgiausius moksleivius, kurie varžėsi „Lietuvos mokyklų žaidynių“ finaliniame žiemosetape. Į jį susirinko daugiau nei 900 mokinių, o jų pasirodymus stebėjo ir palaikė virš šešiųtūkstančių festivalio dalyvių, tarp jų ir Lietuvos olimpiečiai.

 

Susidomėjimas žiemos sportu auga 

Druskininkuose surengtame finaliniame „Lietuvos mokyklų žaidynių“ etape paaiškėjo septynių, į žaidynių programą įtrauktų olimpinių sporto šakų, – kalnų ir lygumų slidinėjimo, snieglenčių, šachmatų, futbolo 5x5, kvadrato ir krepšinio 3x3 nugalėtojai iš sportiškiausių Lietuvos mokyklų. 

 

Taip pat mokiniai ir jų pedagogai buvo pakviesti į „Olimpinės kartos“ mokymus, kurių metu jie turėjo progą pabendrauti su įvairių sričių profesionalais, pasisemtivertingų žinių. Mokytojai stiprino savo dalykines ir asmenines kompetencijas.

Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, per keturis metus festivalis jau spėjo tapti laukiamiausiu žiemos renginiu, į kurią atvykstama net iš tolimiausių Lietuvos vietų.

 

„Mes siekiame padovanoti moksleiviams tikrą sporto šventę, motyvuoti juos sportuoti, siekti savo tikslų. Džiaugiamės, jog į Lietuvos mokyklų žaidynes įsitraukę absoliučiai visos Lietuvos savivaldybės, o patys moksleiviai demonstruoja didžiulį norą jose dalyvauti, – šypsenos neslėpė D. Gudzinevičiūtė. – Kiekvienais metais stengiamės sudaryti sąlygas jiems išbandyti vis daugiau naujų žiemos sporto šakų, o ateityje norėtume įtraukti ir komandines, tokias kaip ledo ritulys ar kerlingas“.

 

Kalnų slidinėjimas – vienas populiariausių

Kalnų slidinėjimo (iki 20 metų amžiaus) čempionė Eglė Augustaitytė užsiminė, jog sportas gali būti lengvai suderinamas su mokslais – svarbiausia mokėti gerai planuoti laiką.

 

„Mokslams sportas tikrai netrukdo, nes kuo daugiauturi veiklos, tuo daugiau ir padarai. Aš pati iš Vilniaus dažnai atvykstu treniruotis į uždarą slidinėjimo trasą Druskininkuose ir čia jaučiuosi kaip namie, – šypsojosi Vilniaus licėjaus moksleivė. – Labai smagu, kad kalnų slidinėjimo rungtis yra įtraukta ir į žaidynių programą, tad visiems kartu atvažiuoti į šią sporto šventę, pabendrauti ir rungtis tarpusavyje yra nuostabus jausmas“.

 

Nors vasaros sporto šakos savo populiarumu ir skaičiumi gerokai lenkia žiemos sportą, kaip daugiausiai dėmesio sulaukiančią šaltojo sezono sporto šaką D. Gudzinevičiūtė taip patišskyrė būtent kalnų slidinėjimą.

 

„Pastebime, kad šią sporto šaką atranda vis daugiau žmonių. Dalis jų jau slidinėja ne vienus metus, kiti dar tik treniruojasi, domisi. Prie to didele dalimi prisideda ir tai, jog Druskininkuose turime tam pritaikytą infrastruktūrą –ištisus metus veikiančią slidinėjimo trasą. Be to, vis daugiau vaikųslidinėti kartu su tėvaispradeda jau nuo mažų dienų, kas yra labai sveikintina“, teigė D. Gudzinevičiūtė.

 

Lyguminio kalnų slidinėjimo merginų grupėje nugalėjo Mostiškių mokyklos (Vilniaus r.), o berniukų – Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos moksleiviai.

 

Kalnų slidinėjimo slidėmis rungtyje geriausiai pasirodė trasos šeimininkai –Druskininkų Ateities mokyklos merginos ir Druskininkų Atgimimo mokyklai atstovavę vaikinai. Tuo tarpu slysti snieglente geriau sekėsi Panevėžio 5-osios gimnazijos merginoms ir vaikinams iš Kauno Aušros gimnazijos.

 

Apdovanojimai iškeliavoį skirtingus Lietuvos miestus

Didžiausiame žiemos sporto renginyje apdovanoti ir kitų, visais metų laikais populiarių, sporto šakų nugalėtojai. Šachmatų varžybų čempionais tapusių Šiaulių J. Janonio gimnazijos moksleivių kūno kultūros mokytoja Irena Vidžiūnienė sakė, jog galutinį rezultatą visada nulemia įdėtas darbas.

 

„Mūsų moksleiviai jau ne pirmą kartą laimi prizines vietas. Jie nuolat domisi, tobulina savo įgūdžius, dalyvauja varžybose, tad atsitiktinumų čia nebūna. Labai šaunu, kad vaikams yra sukurta tokia šventė kaip paspirtis ir paskatinimas siekti dar daugiau“, sakė ji.

 

Dar vienų finalinių šachmatų varžybų(2006 m. gim. ir jaunesnių) nugalėtojais tapo taip pat šiauliečiai, „Juventos“ progimnazijos moksleiviai.

 

Futbolo varžybose triumfavo Vilniaus r.Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijai atstovavusios merginos, o tarp vaikinų geriausi buvo Alytaus šv. Benedikto gimnazijos atstovai. Kaimo vietovių krepšinio 3x3 turnyre pirmąją vietą ir čempionių taurę iškovojo Plungės r. Platelių gimnazijos vaikinų komanda, otarp merginų nugalėjo krepšininkės iš Kauno r. Babtų gimnazijos. Dar vienoje komandinėje kvadrato rungtyje (2006 m. gim. ir jaunesni) čempionais tapo Marijampolės Rimanto Stanevičiaus pagrindinės mokyklos moksleiviai.

 

Akimirkas iš finalinių kovų ir žiemos šventės Druskininkuose pamatysite jau šį šeštadienį 9.30 val. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6 kanalą. 

 

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.

 

Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

 

Justinas Viršilas
Projektų vadovas
„vipcommunications”

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100