arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Gertautas, Tautvydė, Ivona

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
Stintų šventei artėjant meškeriojimo varžybų dalyviai jau rūpinasi sėkmę priviliosiančiu masalu

Stintų šventei besirengiančioje Palangoje sukrutę ne tik renginio organizatoriai, kavinių bei restoranų atstovai ar būsimojo kermošiaus dalyviai, bet ir žvejai – iki tradicinės, šventę pradėsiančios atrakcijos – stintų meškeriojimo varžybų – liko vos kelios dienos, tad pasirengti joms beliko visai nedaug laiko.

 

Šventė „Palangos stinta“ į kurortą svečius sukvies jau šį savaitgalį – nuo penktadienio iki sekmadienio čia šurmuliuos kermošius, skambės linksma muzika, bus kepama, verdama bei kitais būdais ruošiama ir pramogautojams siūloma šventės „kaltininkė“ – stinta.

 

Daugiausiai svečių neabejotinai į Palangą suvažiuos vasario 18 d., šeštadienį – dieną, kuomet J. Basanavičiaus gatvėje bei dalyje Vytauto gatvės bus daugiausiai atrakcijų bei stintų.

 

Tradiciškai šventę pradės stintų meškeriojimo varžybos nuo jūros tilto, kuriose norą dalyvauti jau dabar yra pareiškusios per 20 komandų, iš viso – apie pusę šimto žvejų.

 

Nekantriausieji registruotis varžyboms pradėjo kone prieš mėnesį, tačiau organizatoriai neabejoja, jog norinčiųjų išbandyti savo sėkmę sulauks ir daugiau. Juo labiau kad vilioja ne tik nekasdienės varžybos, bet ir vertingi prizai bei galimybė laimėti Mero taurę. Vis dėlto, kaip teigia jie, jūros tiltas nėra guminis, tad registruoti į varžybas bus galima tik 30 komandų.

 

Varžybų organizatorių teigimu, ypatingo pasirengimo žvejams nereikia – tereikia suburti dviejų žmonių komandą, pasirūpinti kiekvienam žvejui po vieną meškerę su penkių kabliukų sistemėle bei savo nuožiūra – tinkamiausiu masalu, padėsiančiu prisivilioti sėkmę. Paprastai žvejai naudoja krevetes, žuvies, pavyzdžiui, strimelės, gabaliukus. Kai kurie pasitelkia ir specialius kvapus, kuriais prekiaujama žvejybos reikmenų parduotuvėje. Atsarginių meškerių žvejai galės turėti tiek, kiek manys esant reikalinga. Masalą, padėsiantį privilioti stintas, žvejai galės pasirinkti savo nuožiūra.

 

Komandos tarpusavy rungsis nuo 9 val. iki vidurdienio, 12 val. bus sveriamas komandų laimikis, tuomet ir paaiškės varžybų nugalėtojai. Kiekvienas pagautos stintos gramas bus vertinamas 10 taškų, bet kokios kitos žuvies gramas – 1 tašku. Varžybų nugalėtojų laukia Palangos mero taurės, diplomai bei rėmėjų įsteigti prizai.

 

Varžybų dalyvių apdovanojimai vyks 12.30 val. scenoje, įrengtoje Jūratės ir Kastyčio skvere.

 

Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“

 

PROGRAMA

Šventės žvejiški monai

Jūratės ir Kastyčio skvere

8.00-12.00 Stintų meškeriojimo varžybos ant jūros tilto.

12.00 - „Palangos stinta 2016“ atidarymas. Tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, naujų „Stintų ordino“ riterių inauguracija.

12.30 - meškeriojimo varžybų apdovanojimai.

12.45 - Stintų barbekiu čempionato atidarymas.

13.00 - „Žvejų liaudies melodijos - 1“. Koncertuoja liaudiškų šokių kolektyvai „Bočiai“ ir „Banguolis“.

13.30 - inkaro laikymo rungtis.

14.00 – „Žvejų liaudies melodijos - 2“. Koncertuoja folkloro ansamblis „Mėguva“.

14.30 – „Žvejų liaudies melodijos - 3“. koncertuoja moterų vokalinis ansamblis „Guboja“ ir Jūros šaulių vyrų choras.

15.00 - didžiosios žiemos „ruonių“ maudynės prie jūros tilto.

15.30 – Stintų valgymo čempionatas.

16.00 – „Žvejų liaudies melodijos – 4“. Koncertuoja ansamblis „Eldija“.

16.30 – Stintų barbekiu čempionato dalyvių eisena ir apdovanojimai.

 

Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvių sankryža:

 12-17 val. – žvejiškos valties tempimo, inkaro laikymo ir stintų valgymo varžytuvės. Žaidimai vaikams ir ne vaikams. Svečiuose – Vinetu kaimas, pasijodinėjimas poniu ir kt.

Visos šventės metu Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėse veiks mugė. Jūsų lauks šviežios, agurkais kvepiančios, iškart iškeptos ar išrūkytos, vytintos, dainuojančios, šokančios, metalinės, molinės bei gintarinės stintos, gardi žuvienė, patys tikriausi žvejai bei įvairūs žvejiški monai.

 

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100