arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Gertautas, Tautvydė, Ivona

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
Lietuviai Vasario 16-ąją dažniausiai pamini džiaugdamiesi laisvadieniu

Stipriausiai meilę Lietuvai pajunta išvykę iš Lietuvos ir per valstybines šventes

 

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, 85 proc. tautiečių teigia švenčiantys šią Lietuvai svarbią datą, o beveik pusė iš jų neslepia labiausiai besidžiaugiantys laisvadieniu. Kauno „Akropolio“ užsakymu atliktoje apklausoje paaiškėjo, kad 35 proc. respondentų valstybinė šventė sustiprina meilę tėvynei taip pat, kaip išvykimas iš šalies ar sporto varžybos.

 

„Vasario mėnesį tradiciškai prekybos ir pramogų centrai „nusidažo“ raudona spalva, simbolizuojančia meilę. Dažniausiai ji būna romantiška, siejama su Šv. Valentino diena, užgožianti lietuviams aktualesnę Vasario 16-ąją. Šiais metais nusprendėme sujungti dvi greta minimas šventes į vieną ir Laikinosios sostinės gyventojus bei miesto svečius paraginti švęsti meilės tėvynei dienas“, pasakoja Kauno prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ valdytoja Brigita Kuodytė.

 

Paklausti, ar švenčia Vasario 16-ąją ir Šv. Valentino dieną, dauguma apklausos dalyvių atsakė teigiamai: 85 proc. tvirtino minintys Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir kiek mažiau – 60 proc. – prisipažino švenčiantys Šv. Valentino dieną.

 

Dažniausiai meilės šventę respondentai mini namuose (44,3 proc.) arba suplanuoja specialiai šiai dienai skirtas pramogas mieste (14,3 proc.). Kiek daugiau nei dešimtadalis lietuvių atskleidėtądien savo mylimuosius nustebinantys išskirtiniu dėmesiu, bučiniais ir simbolinėmis širdelėmis.

 

Meilę savo šaliai lietuviai išreiškia santūriau – dauguma stengiasi būti dorais piliečiais: mokėti mokesčius ar rūšiuoti šiukšles (73,7 proc.). Kiek mažiau (16,3 proc.) respondentų užsiima visuomenine veikla šalies labui, o 41,3 proc. apklaustųjų prisipažino Lietuvą mylintys tyliai.

 

„Mes Lietuvą kviečiame mylėti garsiai, o pačią progą paminėti šventiškai. Lietuvius suvienijančios ir meilę tėvynei sustiprinančios sporto varžybos pasižymi ryškia patriotine simbolika, todėl Vasario 16-ajai paruošėme įspūdingą trispalvės instaliaciją iš 9 km ilgio juostos“,– apie švenčių planus pasakoja B. Kuodytė.

 

Stengdamiesi būti dorais piliečiais lietuviai to paties tikisi ir iš Lietuvos – trys ketvirtadaliai apklaustųjų Lietuvai Vasario 16-osios proga palinkėtų geresnių socialinių sąlygų. Savo šalyje lietuviai norėtų matyti geresnę verslo aplinką (57, 3 proc.) ir jausti daugiau optimizmo (51 proc.).

 

Apklausą atliko duomenų rinkimo bendrovė „Norstat“ vasario3-9dienomis. Jos metu apklausti 300 respondentų iš visos Lietuvos.

 

Apie Kauno „Akropolį“

Didžiausias Kauno prekybos ir pramogų centras „Akropolis“ duris atvėrė 2007 m. pavasarį. Keturiuose prekybos centro aukštuose veikia apie 300 prekybos vietų. Kauno „Akropolis“, priklauso Vokietijos investiciniam fondui „Deka Immobilien GmbH“. Prekybos centras valdomas tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“.

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100