arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Gertautas, Tautvydė, Ivona

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
Romantiška kelionė dviese: nuo gurmaniško baroko lėkštėje iki pasivaikščiojimo Marse

Artėjant pavasariui kartu su gamta nubunda ir romantiški jausmai, kuomet kalbėti apie meilę ir pabėgimą dviese, rodos, norisi savaime.O kas begali būti geriau, jei ne tokių jausmų paskatintiems leistis įįspūdžių kupiną kelionę, kuri po žiemos sąstingione tik nubrauks kasdienių rūpesčių dulkes, bet ir sustiprins ką tik užsimezgusius santykius ar leis pažinti savo mylimą iš naujo?

 

Na, o tie, kas įkvėptimeilėsbangos ryšis romantišką kelionę planuoti tuojau pat, dar spės įteikti pastarąją savo išrinktajam ir šv. Valentino dienos proga. Tadkur geriausia jaukaus prieglobsčio ieškoti romantikams,į kokį Europos miestątraukti išskirtinio skonio gurmanams ir kąaplankyti aštrių pojūčių bei išskirtinės gamtos mėgėjams, –pasakojatarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“produkto vadybininkė Edita Liumparaitė.

Įsimylėjėliams ne tik Paryžius

Nors labiausiai turistų lankoma šalis pasaulyje Prancūzija, o ypač jos sostinė Paryžius,yra laikoma viena romantiškiausių kelionių krypčių, šiltus jausmus kur kas smagiau puoselėti mažiau etikečių turinčiuose Europos miestuose. Štai, pavyzdžiui, romantišką poilsį vertinančioms poroms įspūdį turėtų paliktigreta Prancūzijos esančioje Italijoje, ant Adrijos jūros krantoįsikūręs Riminis.

 

Istoriškai vienas seniausių Italijos kurortų ir vietinių, ir atvykėlių poilsiautojų simpatijas pelnėne tik dėlSenovės Romos architektūrą išsaugojusio senamiesčio, bet ir dėl klasika tapusių, tarsi senovinius kino filmus primenančių paplūdimių.

 

„Šiame kurorte itin gerai jausis tos poros, kurioms poilsis paplūdimiuose yra neatsiejamas gerų atostogų atributas. Mat, kelias dešimtis kilometrų besidriekiantys smėlio paplūdimiai Riminyje išsiskiria išpuoselėta aplinka ir itin kokybišku aptarnavimu. Tuo tarpu romantikos prieskonį poilsiautojams žada paplūdimyje esantys vintažinio stiliaus skėčiais dekoruoti gultai ir tarsi į praeities laikus nukeliančios žaismingospersirengimo kabinos“, – pasakojo E. Liumparaitė.

 

Riminyje užaugo ir vienas garsiausių kino režisierių Federico Fellini, o šis kurortas įkvėpė jį kuriant ne vieną kino filmą. Tad pasivaikščiojimas žymiojo režisieriaus pėdomis prie pat jūros plytinčiame jovardu pavadintame parke– argi ne romantiškas užsiėmimas?

 

Tikriems skonio gurmanams – barokas lėkštėje iš Sicilijos

Didžiausia Viduržemio jūros sala neretam siejasi su garsiąją italų mafija, tačiau Italijai priklausanti Sicilija gali pasigirti ir unikaliu, su Etnos ugnikalniu priešakyje kraštovaizdžiubei lankytinų vietų įvairove. Tuo tarpu išskirtinio skonio gurmanams Siciliją privalu aplankyti vien dėl nuodėmės vertogausaus gastronominio paveldo.Ne paslaptis, kad pastarasislaikomas kone dažniausia priežastimi, kuri paskatina sugrįžti į šią sala dar ne kartą.

 

„Sakoma, kadnorint išragauti salos teikiamas kulinarines gėrybes prireiktų kone metų – mat, vis kitame regione, o tuo labiau keičiantis sezonams,siciliečiai gali pasiūlyti vis ką nors nauja, dar neragauta, – sakėE. Liumparaitė.– Juolab kad ir vietos gyventojai išsiskiria svetingumu bei yra itin geri savo virtuvės ambasadoriai: gausiai vaišina atvykusiuosius ir mielai pasakoja, kaip visa tai ruošia.“

 

Kone kiekvienas sicilietis patikins, kad vis dar gamina patiekalus pagal močiutės receptą, o štai autentiška Sicilijos virtuvė jau daugybę metų lieka ištikima keliems saloje randamiems ingredientams: moliuskams, vėžiagyviams, citrusiniams vaisiams, tunų ir kardžuvių mėsai, pistacijoms bei migdolams.

 

„Viešėdami šioje saloje nusiteikite ilgų distancijų skrandžio maratonui, nes tradicinė sicilietiška vakarienė prasideda nuo lengvų užkandžių antipasti, toliau pereinama prie pagrindinio patiekalo, susidedančio iš dviejų dalių primo – dažniausiai pastos ar ryžių ir secondo – mėsos arba žuvies patiekalo.Mylimojo draugijoje vakarienę užbaigsite tradiciniu desertu, pavyzdžiui, ledais gellato, ir užsigersitekava arba itališku citrinų likerių limoncello“, – vardijo E. Liumparaitė.

 

Beje, pasak „Tez Tour“ atstovės, salą itin mėgsta ir jaunavedžiai, kadangi Sicilijoje yra daug viešbučių patraukliomis kainomis, kurie orientuojasi būtent į medaus mėnesiui atvykstančias poras.

 

Viešnagė Fuerteventūroje prilygs išsilaipinimui Marse

Tuo tarpu tiems, kurių širdis sunkiau pavergti per skrandį ir tiems, kurie nori kur kas aštresnių potyrių, tarptautinio kelionių organizatoriaus atstovė rekomenduoja pavasario atostogoms rinktis saulėtąją Fuerteventūrą.

 

„Arčiausiai Afrikos krantų stūksanti, Ispanijai priklausanti sala idealiai tiks išskirtinį gamtos kraštovaizdį vertinančioms poroms.Mat, vos tik atvykus įFuerteventūrą aplanko jausmas tarsiatsidūreikitoje planetoje.Tokį įspūdį kuria saloje plytinčios smėlio lygomis, besikeičiančios suMarso paviršių primenančiuakmenuotu kraštovaizdžiu, – pasakojo E. Liumparaitė.– Fuerteventūra nėra didžiulė (didžiausias ilgis 100 km, plotis – 31 km), todėl norintiesiems ją pažinti išsinuomotu automobiliu pakaks ir dienos išmaišyti visą salą.“

 

Fuerteventūrane mažiau vertinamair dėl visoje Europoje itin gerais laikomų paplūdimių – saloje jų suskaičiuojama net apie pusantro šimto.Balti, auksiniai ar juodi vulkaninio smėlio paplūdimiai įtiks kiekvienam pagal poreikius ir fantaziją. Pastarieji saloje driekiasi ir greta didelių viešbučių kompleksų, ir kone laukinės gamtos apsuptyje, kur kelių kilometrų spinduliu greičiausiai nesutiksite nė gyvos dvasios.

 

O dėl salai būdingų klimato sąlygų Fueteventūra tapo vienu mėgstamiausiu vandens aistruolių traukos tašku Europoje. Pavyzdžiui, rytinė salospakrantė, ypač – pietinė jos dalis, itin pamėgta buriuotojų bei jėgos aitvarų entuziastų, mat joje vyraujantis šiaurės vėjas sudaro idealias sąlygas buriuoti. O štai vakarinė salos pakrantė, kuriai būdingas stiprus pastovus vėjas ir didelės pakankamai šilto Atlanto vandenyno bangos, sutraukia banglenčių ir kito aktyvaus vandens sporto aistruolius.

 

„Viešėdami vandens aistruolių meka vadinamoje saloje nepabijokite su mylimuoju išbandyti ir ekstremalių vandens pramogų. Juk sakoma, jog mokantis drauge naujų dalykų galima pažinti ne tik save, bet ir savo artimą iš naujo“, – šypsojosi „Tez Tour“ atstovė.

 

Inga Aukštuolytė

„Tez Tour“ Lietuvoje ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100