arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Gertautas, Tautvydė, Ivona

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės reakcija į šiandien LR Seimo priimtas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas

Šiandien yra ta istorinė diena, kurios laukėme ir dėl kurios dirbome bene 10 metų. Pradėję skleisti pozityvios tėvystės ir vaikų auklėjimo be smurto žinią, anuomet buvome nesuprasti. Organizacijai„Gelbėkit vaikus“ net buvo grasinama! Vaikų auklėjimas be diržo buvo nesuvokiamas didžiajai daliai Lietuvos piliečių.

 

Šiandien 116 LR Seimo narių rankos pakilo už tai, kad prieš Lietuvos vaikus niekada nebepakiltų jų tėvų, globėjų ar auklėtojų rankos. Mano manymu, tai yra vienas iš prasmingiausių ir svarbiausiųsprendimų, kuriuos mūsų Seimo nariai galėjo priimti per savo kadenciją. Prisijungėme prie dar 52 Europos valstybių, kuriose toks įstatymas jau galioja, nebebūsime balta dėmė šalia mūsų kaimynių Latvijos, Lenkijos ir Estijos.

 

Pritardama Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisoms, aiškiai apibrėžiančioms įvairias smurto prieš vaikus rūšis, mūsų šalis ir mūsų visuomenė morališkai įsipareigojo Lietuvos vaikams. Pirmiausia įsipareigojome klausyti ir išgirsti, įsipareigojome kalbėti ir kalbėtis. Galų gale įsipareigojome mūsų jaunajai kartai perduoti tas vertybes, kurias ne patys gavome iš savo tėvų, o kaip atsakingi demokratinės šalies piliečiai subrandinome savo širdyse bei galvose. Šis visuomenės pokytis mane ypač džiugina.

 

Nuo šiandien, nuo 2017 m. vasario 14 d., mes verčiame kitą Lietuvos vaikų istorijos puslapį. Atidėję į šalį diskusijas ir nesutarimus, rūpinsimės jau priimto įstatymo įgyvendinimu, o tai pirmiausia reikš pagalbos ir esamų paslaugų šeimai efektyvinimą bei naujų kūrimą. Savyje ugdysime pilietiškumą stebėdami ir pranešdami ne tik apie savo kaimynų, bet ir apie artimųjų netinkamą elgesį su vaiku, neretaiturėsime „perlipti per save“ patys ir, bendraudami su vaiku,nereaguoti impulsyviai.

 

Dėkoju Lietuvos visuomenei už palaikymą, Lietuvos Seimo nariams už išmintį priimant sprendimą, Socialinės apsaugos ir darbo Ministrui bei jo komandai už gebėjimą suburti ir išklausyti net ir, atrodytų, didžiausius oponentus bei atsižvelgti į visų jų nuomones.

 

Negalėjo būti prasmingesnės meilės dienos kaip ši. Lietuvos valstybės vadovai, nevyriausybinės organizacijos ir visuomenė susitelkė bei įrodė, kad mes mylime savo – Lietuvos – vaikus. Dabar telieka šią meilę įrodyti kiekvieną dieną pagarbiai bendraujant su mūsų mažaisiais valstybės piliečiais ir be smurto auginant jaunąją Lietuvos kartą.

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100