arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Gertautas, Tautvydė, Ivona

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
NETRUKUS PASIRODYS PIRMASIS NUOSEKLUS KULTŪRINIS VADOVAS PO DAUGIAKONFESINĮ IR DAUGIATAUTĮ VILNIŲ

Vasario 21 d. leidykla „Baltos lankos“ išleis beprecedentį kūrinį Lietuvos istorijoje – kultūros istorikės, Lietuvos ambasadorės prie Šventojo Sosto Irenos Vaišvilaitės vadovą „Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių“.

„Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių“ – pirmas nuoseklus kultūrinis vadovas po daugiakonfesinį ir daugiatautį Vilnių.

 

Nuolat pabrėžiama, kad Vilniuje sugyveno krikščionybė, judaizmas ir islamas. Tačiau ne tik tuo Lietuvos sostinė išskirtinė Europoje, bet ir ilgalaike Rytų ir Vakarų, arba graikų ir lotynų, krikščioniškųjų tradicijų kaimynyste Vilniuje. Knygoje kalbama apie Rytų ir Vakarų krikščionybės palikimą ir dabartį Vilniuje, suprantamai atskleidžiamos ir su šių dienų patirtimi susiejamos pamirštos arba dabarties kasdienybei tolimos kultūros vertybių prasmės.

 

„Daug kartų suplėšytas Lietuvos istorijos ir kultūros audinys išsaugojo nenutrauktas gijas, kurios kaip mitinės Ariadnės siūlas gali padėti rasti taką prie gyvojo vandens versmių, be kurių Vilnius nebūtų tuo, kas jis yra, – vienas didžių Europos miestų, kurio nepažįstant ir nežinant apie čia besiskleidusią įvairialypę krikščioniškąją tradiciją neįmanoma kaip reikiant suprasti ne tik Lietuvos, bet ir Europos,“ – teigia knygos autorė Irena Vaišvilaitė.

 

Ši knyga nėra krikščionybės Vilniuje ar Lietuvoje istorija, nors joje gausu istorinių nuorodų. Tai bandymas pamatyti ne tik Vilniaus grožį, bet ir jo prasmę, atrasti ryšius, siejančius dailias menines formas su į kultūrą įaugusiu tikėjimu, jo pasakojimais, simboliais ir ženklais.

 

Unikalios pasivaikščiojimų žanrą atgaivinančios studijos pristatymas vyks vasario 25 d. 14 val. Vilniaus knygų mugės forume – LRT studijoje. Renginį ves filosofas, buvęs Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto Vytautas Ališauskas, dalyvaus knygos autorė Irena Vaišvilaitė, profesorius Alfredas Bumblauskas ir kunigas Julius Sasnauskas OFM.

 

Renginiui pasibaigus, nuo 15 val., „Pasivaikščiojimų po krikščioniškąjį Vilnių“ autorė dalins autografus „Baltų lankų“ leidyklos stende.

 

Išankstinė prekyba I. Vaišvilaitės knyga „Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių“ – www.baltoslankos.lt.

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100