arrow Skaitykite šiandien
arrow Internetiniai skaitiniai
arrow Straipsnių archyvas
arrow Paieška
arrow Konsultacijos
arrow Reklama
arrow Kontaktai
 
Paieška
Ieškoti
Laisvalaikis
Vardadieniai
Gertautas, Tautvydė, Ivona

Reklama

Darbas Alytuje
ltkatalogas.lt

Partneriai
Internetiniai skaitiniai
VILNIAUS KNYGŲ MUGĖJE VYKS IŠSKIRTINĖ DISKUSIJA APIE PAAUGIŲ PSICHOLOGIJĄ

Vasario 25 d. 11 val. Vilniaus knygų mugėje 5.2. salėje vyks išskirtinė diskusija „E. Cline „Merginos“: paauglių psichologija ir auklėjimas“ apie „Baltų lankų“ leidyklos išleistoje Emmos Cline knygoje „Merginos“ aprašomą veikėjų nepasitikėjimą savimi, vienatvę, meilės ir rūpesčio paiešką.

 

Diskusijos metu žurnalistas Richardas Jonaitis kalbins dainininkę Jurgą Šeduikytę ir psichologę, psichoterapeutę, paramos vaikams centro steigėją ir vadovę Aušrą Kurienę. Dalyviai diskutuos šiandien itin aktualiomis temomis, kurios išties paliečia ne tik paauglius, bet ir didelę dalį įvairaus amžiaus žmonių, –nepasitikėjimas savimi, pripažinimo ir meilės šeimoje trūkumas bei savęs paieškos.

 

Emmos Cline romanas „Merginos“ – tai kūrinys, įkvėptas vieno žinomiausių JAV nusikaltėlių Charleso Mansono ir jo suburtos sektos istorijos. Tai neišdildomas pasakojimas apie tamsiąsias moteriškumo puses, apie merginas, jų pažeidžiamumą ir stiprybę, jų stingdantį pripažinimo ilgesį ir pasiryžimą ištyrinėti aštriausias gyvenimo briaunas, kad rastų savo vietą po saule.

 

„Šis pasakojimas įtemptas kaip aukščiausia besislapstančio autobusiuko pavara, toks tamsus ir mįslingas tarsi rūkas, kurį jis skrodžia… Tai įvairialypė istorija apie mergystę, smurtą ir sektų psichologiją, papasakota mažoriniais sakiniais ir grakščiomis įžvalgomis apie moteriškumo paradoksus,“ – rašo „The Huffington Post“.

 

Emmos Cline romanas „Merginos“ nukelia skaitytojus į 1969-tuosius, Šiaurės Kaliforniją. Tik prasidėjus vasarai, vieniša paauglė Evė Boid parke pamato merginų trijulę, taip išsiskiriančią iš minios, kad negali atitraukti nuo jų akių. Knygos herojė, pakerėta Suzanos, hipnotizuojančios už ją vyresnės merginos, nejučia įsitraukia į grupę, suburtą charizmatiško lyderio, kurio personažas įkvėptas liūdnai pagarsėjusio sektos lyderio Charleso Mansono. Desperatiškai siekdama pritapti, mergina nė nenutuokia tuoj atsidursianti sunkiai įsivaizduojamo smurto paribiuose ir priartėsianti prie akimirkos, kai įvykiai gali pasisukti pačia blogiausia linkme.

 

Emma Cline (Ema Klain, gim. 1989) – viena perspektyviausių jaunosios kartos JAV rašytojų. „Merginos“ – jos debiutinis romanas. Tik pasirodęs, jis iškart tapo bestseleriu, yra pripažintas tarptautiniu mastu, o jo vertimo teises įsigijo 38 šalys. Romanas „Merginos“ sulaukė didžiulio susidomėjimo ir reikšmingų įvertinimų ir net 12 savaičių buvo „The New York Times“ bestselerių sąraše. 27 metų autorė Emma Cline gavo ir piniginį atlygį – 2 milijonus JAV dolerių trijų knygų serijai, kurios pirmoji – „Merginos“ – visai neseniai pasirodė ir lietuvių kalba, išleisti. Be to, prestižinis žurnalas „Forbes“ įtraukė autorę į 2017 m. ryškiausių ir daugiausia pasiekusių medijų atstovų iki 30 metų trisdešimtuką.

 

Emmos Cline romaną „Merginos“ 2016 metais išleido „Baltų lankų“ leidykla (317 p.). Knygą vertė Anita Kapočiūtė.

commKomentarai[0]


Apklausos
Apklausa
Ar skaitote "Alytaus naujienas"?
Taip
Ne
RezultataiRezultatai
Siulykite tema
Hello, World
commSiulyti temą
RENGINIAI
Renginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Festivaliai ir didžiosios Šventės
Ieškoti


TOP 100